Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma délelőtt meg kellett...

Ma délelőtt meg kellett fürdetnem a babámat. Este is megfürdessem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Este már nem muszáj. Egy nap elég 1x.
2013. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

de még legalább 3x, mert tuti koszos lesz 6 óra alatt.


ha nem mentek homokozóba, nem turja a földet akkor tlejesen felesleges akár napokat is kihagyhattok.


Magyarországon habár bünnek számít ha valaki 2-3 naponta fürdeti a gyermekét, pedig az emberi bör nem arra lett kitalálva hogy naponta fürdessék. Iszonyat számban van mo-n a babák ekcémája ennek egyetlen oka van a túl gyakori fürdetés, és túl sok kencézés.

De már rájöttem miért terjedt el ennyire Mo-n a napi fürdetés. Egy 70 éves védönövel besztélgettem minap. Ö mondta hogy a védönöi szolgálat azért jött létre annak idején, mert kikellett a gyerekeket emelni a koszból és mocsokból, megmutatni hogy a fertözö betegségek alapágya a kosz és mocsok, így akkoriban mindenkinek kötelezö volt naponta fürdetni a gyerekét. és akkor kezdték a vakcinázást is.

2013. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell. Én csak azért fürdettem az újszülött lányom minden nap, m élvezte a fürdést, láthatóan megnyugtatta. Ha nem így lett volna, akkor csak 2-3 naponta fürdettem volna, köztes napokon csak babatörlőkendővel elég áttörölni.
2013. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire része a fürdés az esti rutinnak. NÁlunk "kellett", az volt az átvezetés a nappali "pörgésből" az északai nyugalomba, szóval én fürdettem este is:).
2013. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen muszáj megfürdetned, nyugodtan ki lehet hagyni. Sőt, akár akkor is ki lehet hagyni egy-egy fürdetést, ha déelőtt nem fürdetted meg :) Én simán ki szoktam hagyni ha átalussza, este 10 után már nem fürdetek. De ha ébred, akkor igényli, ilyenkor megfürdetem akkor is ha volt délelőtt baleset... nem azért mert piszkos, vagy mert fizikailag szüksége van rá, hanem mert szereti és tudja hogy ez után jön a vacsi, utána meg a nagy alvás.
2013. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én megfürdetném az enyémet, mert nálunk a fürdés az esti rutin elengedhetetlen része.

De ha a ti nem tartjátok annyira az ilyen "rituálékat", akkor természetesen nem muszáj megfürdetni.

2013. jan. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!