Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek, ha a 8 napos...

Szerintetek, ha a 8 napos babam a kezecskeit szopizza, meg ehes lehet?

Figyelt kérdés
Amugy mind a ket cicibol szopizik, annyira, hogy mar nincs is bennuk semmi. Ha megis ujra mellre rakom, meg hallom, hogy nyel, de max. 2ot, es elalszik. Mikor az agyaba rakom akkor viszont nem akar elaludni. Szerintetek adjak neki meg tapszert is, vagy eleg neki ? De akkor miert keres meg mindig? Kicsit tanacstalan vagyok, elso baba.
2013. jan. 21. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
ne adj neki, az csak a te tejed mennyiseget csokkentene. HA nem sir jollakott. Ez az ugynevezett kereso reflex, ill szivo reflex, barmikor a szajaba fogod tenni akar a te ujjad, o azonnal szopni fogja. Kell a tuleleshez. Mar rajtad mulik, hogy hagyod e mellen elaludni, vagy nem.
2013. jan. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, en sem szivesen adnek neki, de attol felek, nehogy ehezzen szegenykem. Delutanonkent amugy is kevesebb a tejem. De lehet, hogy ez termeszetes is...
2013. jan. 21. 22:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha elalszik a cicin, várj vele 20percet mig mély álomba merül és utána rakd ágyikóba! Én lánykám is ezt csinálta elaludt, amikor leraktam felébredt! Megsimiztem, kijöttem a szobából! Ha sir újra be, simi, kijövök! 3-4alkalommal kell eljátszani! Ő most 7hetes! Szerintem nem éhes, ne adj neki tápszert plusszba! Napról napra fog változni, ne aggódj, lehet jövő héten már simán elalszik!
2013. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Használj babamérleget szoptatás előtt és után. A mért eredmények alapján védőnő vagy orvos választ ad, hogy elégséges-e a tej mennyisége és te is láthatod, hogy egyáltalán szopott-e.
2013. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mérd minden nap végén a babádat. Nekem is kevesebb a tejem estére, de meg is elégszik vele a fiam, mivel igén y szerint szoptatom, ő beállította magának a szükséges mennyiséget. Ha növelni szeretnéd az anyatejedet, hogy megnyugodj, akkor fejjél. Tápszer ne adj neki, csak ha az orvos is úgy látja, hogy nem hízik eleget, vagy megállt a növekedésben a babád. Segítségedre lehetnek a szoptatási tanácsadók is.
2013. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Az enyém is mindig cicin akart lenni ennyi idősen, ez normális élettani sajátosság ebben a korban. A cicizés nyugtatólag hat a babákra, lazító, altató hatású hormonokat szabadít fel, ezért is mondják, hogy nem csak táplálásra való a szoptatás, hanem gondozásra is.
2013. jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. Igen vettunk is merleget, szerintem a korahoz kepest eleget eszik, csak feltem nehogy ehezzen. Szerintem megprobalom azt, amit az egyik hozzaszolo irt, hogy cicin hagyom, es mely alom utan rakom az agyikoba. Remelem mukodni fog, es nem kel fel majd kozben :-)
2013. jan. 22. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Én irtam, hogy várd meg mig mély álomba merül! Közbe eszembe jutott, hogy lánykámnál még a zenehallgatás vált be! 4-5hetes korában mp3 lejátszóra raktam neki 3altatót, azt hallgatta miután leraktam, gyorsan elaludt tőle! :) Egy próbát ez is megér!
2013. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jo otlet, koszi :-)
2013. jan. 23. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!