Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek alszik, aludt cumival a...

Kinek alszik, aludt cumival a babája?

Figyelt kérdés
Mikor szokott le róla? Kislányom 3 hónapos, muszáj voltam neki cumit adni alváshoz, mert sebesre szopizta az ujját. De nem szeretem a cumit, jobban szeretném ha anélkül is eltudna aludni. Amúgy ha leteszem a kiságyba cumit adok neki, egyedül elalszik.
2013. jan. 22. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Én anno nagy ujjszopós voltam, iskola előtti nyáron hagytam abba...

Fiam 3 éves, alváshoz cumizik, de már ott tartunk, hogy amikor kimászik az ágyból, a cumi bent marad, szóval nap közben egyáltalán nem szopogatja.

Mivel nem iszik már cumisüvegből, és nem lóg egész nap a szájában a műanyag, majd leteszi egyszer ezt is.

2013. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem mind az öt gyermekem cumival akudt

1 fiú 2hónapig utánná ujjára szokott

2lány 5éves koráig

3lány 5éves koráig

4fiú pár hétig ujjára szokott

5lány 7hetes még nem szivja(talán az ujja lesz).

2013. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És az ujjszopiról mikor szoktak le a gyerkőceid kedves második válaszoló?
2013. jan. 22. 10:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Én NAGYON cumi ellenes voltam, de végül csak kapott a fiam, utána sokkal nyugodtabb volt, és mindog csak a kiságyban alváshoz kapta meg. Most 1,5 éves és még minidg így van, csak akkor csak ott ő is tudja, majd ha lehet vele beszélni, akkor megbeszélem vele h hagyjuk abba addig meg had cumizzon. Ő is egyedül elalszik. A pici 5 hónapos ugyanígy van. Napközben oda se tudom neki adni a cumit mert a "nagy" elveszi tőle és odahozza nekem h na nehogy már ő cumizhat :D Ujjszopás sokkal rosszabb, nem tudod elvenni, nagyon kifele nyomja a fogakat ahogy nőnek azt nem tudod tőle elvenni stb..
2013. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én viszont pont cumi párti vagyok, mert az ujjszopásról pl az öcsém 10 évesen szokott le... sőt, utána is volt, hogy idegességében azzal aludt el... iszonyúan szégyellte, de nem tényleg 10 éves koráig nem bírt leszokni, volt hogy álmában kezdte el az ujját szopni.

Nagyon rossz beidegződés... és "elvehetetlen"...

Én ezért inkább cumit adtam a lányaimnak, a nagyobbik 2 évesen szokott le róla, ugyanis a mikulás elvitte a cumiját, és helyette hozott neki egy babát az elalváshoz.

Eleinte kereste a cumit, de következetesek voltunk, elmagyaráztuk neki minden alkalommal, hogy a babával aludjon most már a cumi helyett.

Elfogadta az "üzletet", és szépen leszokott a cumiról, nem volt vele gond.

Nagyon szerencsések vagyunk vele, hogy ilyen jól vette ezt az akadályt (is), mert ha nagyon sírt volna a cumiért nem tudom, lett volna-e erőm nem visszaadni neki. De a mikulásos fedősztori nála bevált.


A kisebbik lányom most 7 hetes, és ha nincs cumi a közelben, egyből a kezét szopja... úgyhogy inkább marad a cumizás.

2013. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az elején én sem akartam a cumit,de valóban a két rossz közül talán ez lehet később alku tárgya,az ujja meg mindig ott lesz,arról nehezebben szokik majd le,alváshoz használja,10 hónapos,cumi a szájba,maci a kézbe és már csukódik is a szem,hát van ennél jobb dolog egy fáradt anyukának???
2013. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Három fiam van, mind cumizott.

A nagy 2,5éves volt- karácsonykor odaadta a cumit a Jézuskának.

Csecsemő korában volt nagy cumis, utána fél éves korától már csak akkor ha jött a foga. MIután kijöttek a fogai onanntól csak alváshoz.

A középső fiam is itt tart kb, csak ha megy aludni, akkor kell neki cumi- ő most két és fél éves szintén. REggel az első dolga, hogy kiköpi.

a kicsi 11hónapos, ő még cumizik, most éppen jobban, mert a fogzik.

2013. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2dik vagyok...

Az ujjszopásról nemszoktak le

16éves alváskor szivja..

Én 17évesen hagytam el :)

2013. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!