Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnam raszoktatni hogy...

Hogy tudnam raszoktatni hogy szeresen hason feküdni a kisbabám?

Figyelt kérdés

Most 3 honapos az első 6hétben csak hason feküdt imadta.aztan a csipőficam vizsgalaton mondtak hogy ne fektessem hasra csak háton legyen.ugy is tettem.

Mostmar feküdhet hason azt mondta az orvos,visont már egyáltalan nem szeret hason lenni.

a hasra rakom max3percig birja es üvölt.

De igy hogy tanulja meg emelni a kis fejét es hogy fog forgolódni???

Segitenetek nálatok hogy volt?



2013. jan. 22. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 hetes korától hason alszik. Nagyon erős, tartja a fejét., 5 percig könyököl és nézeget mindegyik irányban.

A barátnőm fia utál hason, neki azt javasolta a doki h minden nap egyre többet rakja hasra. És már 2 hete egyre többet van hason, már 10percet kibír üvöltés nélkül. Persze elfárad, lerakja a fejét, de nem üvölt legalább 30mp után :)

2013. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sehogy nem kell rászoktatni, majd megtanulja. :o)

Háromból két gyerekem csak háton alvó baba volt, és egész addig, amíg nem tanultak meg hátról hasra átfordulni egyedül, addig nem voltak sose hason.

Persze én is tettem őket hasra, de max. 3 percig bírták, aztán üvöltöttek.

2013. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Majd mindenre rájön magától. Az én Kisfiam utált hason lenni. Ha hasra raktam ordított, így nem erőltettem. 5 hónaposan magától fordult hasra, azóta imád hason lenni, most 6 hónapos, szinte állandóan hason van, úgy játszik, gyakorolja a kúszást. Szépen a maga ütemében rájött, hogy jó dolog. Ne erőltesd szerintem!
2013. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igy van, mindenkivel egyet értek!!! :) Majd csinálja a baba, ha kedve van! Az én kislányom is nagyon utált hason lenni, de négy hónaposan mégis magától hasra fordult (bár így se nagyon szereti még, de már nem ordít 20 mp. múlva).

Ha segíteni akarsz rajta mégis, akkor próbáld meg, hogy törülközőt felcsavarsz és a hóna alá rakod, miközben hason van. Gyengéden masszírozod a kis vállát, nyakát, az ujjadat óvatosan végighúzod a gerincén.

2013. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erőltetni nem szabad, de motiválhatod azzal, ha nem evés után teszed le, hanem evés után akkor, amikor már leért a kaja és nem nyomja annyira a hasát. Ha hasra teszed, mutogathatsz neki színes dolgokat, hátha arra odafigyel, emelgeti a fejét stb. De ha nem megy és látszólag rosszul viseli akkor én nem erőltetném. Persze van olyan nekünk is hogy leteszem hasra és nézelődik, meg van olyan hogy nyöszörög, szóval érdemes többször is megpróbálni.
2013. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!