Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos a lányom! Szeretném...

11 hónapos a lányom! Szeretném elkezdeni neki bevezetni a tehéntejet! Tanács?

Figyelt kérdés

Milyen márkájú tejet vegyek, ami jó neki? Hány %-osat? Kell-e forralni?

Ill. ti hogy adtátok neki? Ugyan úgy cumisüvegből és azzal kelt, aludt el este? Ill. hányszor hány ml-t ivott 1 nap? És még annyi lenne a kérdésem, h meg van a tehéntejbe a megfelelő vitamin, ami kell neki? Mert azért azt sem szeretném, ha kevesebb vitaminhoz jutna! DE TÁPSZERT MÁR NEM SZERETNÉK ADNI! Csak olyanok válaszát várom, akik nem lehurrognak és ítélkeznek, lepontozzák a másikat! KÖSZÖNÖM!


2013. jan. 22. 12:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve hallottam a babatejről! Arról is érdekelnének a vélemények.
2013. jan. 22. 12:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehetőleg magyar tejet vegyél a boltban, 2,8%-osat, és lehetőleg nem tartós tejet, ami hónapokig megőrzi a szaviját. Tehát zacskós vagy dobozos, 3 napos szav.idővel. Az elején még ajánlatos felforralni. Én cumisüvegből adtam a lányomnak, az elején. Aztán nappal pohárból, öntöttem egy decit, és annyit ivott, amennyit akart. Reggel és este cumisüvegből, annyit öntöttem bele, mint amennyi tápit evett olyankor. Én nem kevergettem vizzel sem fele-fele arányban, mert úgy hallottam az nem jó. Egy az egyben adtam neki, és a tápszerhez sem tettem tejet. Vagy tápszer volt, vagy tej. Van benne elég vitamin, és mivel már sokféle kaját eszik, nem lesz vitamin hiánya, ezen nem kell aggódni. Szerencsére az én lányomnak ízlett a tej, hamar átszokott a tápiról, és semmi gond nem volt, és nincs a mai napig sem, már 3,5 éves.
2013. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bolti tej helyett inkább áhzit vegyél. De a vitamintartalma közel sem akkora, mint a tápszeré, tehát pótolni vele nem fogod tudni. Én bőven várnék még a helyedben. Inkább több feldolgozott, lehetőleg jó minőségű tejterméket adj neki, mint tejet...
2013. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3,5%-os és lehetőleg biotejet, ez kb. ugyanolyan tápláló,mint a tejital kalóriára. Én is 11 hónaposan kezdtem el neki, először tízórai után 1 decit egy hétig,aztán a reggeli tápinál fele tej-fele táp,a nem házi tejet nem kell hígítani (ezt az orvos is mondta).
2013. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi a probléma a tápszerrel? Az ára? Csak mert a tehéntejet azért nem ajánlják még ebben a korban, mert alacsony a vitamin és ásványi anyag tartalma, illetve összetételében sem megfelelő egy kisgyermeknek, továbbá még megterhelő lehet az emésztőrendszerének és a veséinek. A védőnő az 1éves státuszvizsgálaton megkért rá hogy ha tehetem akkor még ne váltsak bolti tejre. Én a dm-es babylove 3-as tápszert használom, egy doboz 1 hétig elég (reggel-este 2,5 dl), ez bio, elkészítve teljesen olyan mint a tej még az illata is (hiszen tejpor van benne plusz a vitaminok), ja és fele annyiba kerül mint a többi "márkás" amik engem mindenre emlékeztettek csak tejre nem.

Az a babatej meg olyan mint egy elkészített tápszer vagy gyerekital, mindegy hogy hívjuk. De nagyon hamar romlik felbontva.. nincs semmi értelme.

2013. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én rendes házi tehéntejet adok neki, tejbegríz formájában. Fele víz fele tej. A tejet pedig előtte felforralom.
2013. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem az ára miatt akarok váltani! Elég drága tápszert használok. 400gramm 2400Ft Megtehetném, h tejitalt vagy hasonlókat adjak... De én így látom jónak! köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. jan. 22. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!