Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem szeretett hason...

Akinek nem szeretett hason lenni a babája, ott hogy történt a mozgásfejlődés?

Figyelt kérdés
kisfiam imádott hason lenni, így természetes volt, hogy onnan négykézlábra állt, ült stb. Kislányom hason alszik, de ezen kívül utál hason lenni, pár perc után mindig sír (mindennap erőltetem). de így, hogy állandóan háton van, hogy fogja csinálni ezeket?
2013. jan. 22. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én Kisfiam utált hason lenni, azonnal ordított. Így nem erőltettem. 5 hónaposan megtanult magától hasra fordulni, onnantól egyre többet volt hason. Most 6 hónapos, állandóan hason akar lenni, szépen tartja magát a kezével kinyomva, játszik, ha elfárad visszafordul. Van, hogy így is alszik, de ez ritka. Gyakorolja a kúszást! Hagyd a saját ütemében fejlődni, majd megszereti ha már tartja magát!
2013. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lányom is utált hason. 6 hónaposan fordult. Előtte is sikerult, de elég nehezen. Gyógytornászhoz jártunk, akkor elkezdett intenzíven forogni. Utána ő mindenhova gurult. Nem kúszott, talán párszor csak, de gurulva eljutott minden hová. Aztán 8 hónaposan 2 nap különbséggel felült és felállt. 8,5 hónaposan körbejárta kapaszkodva a bútorokat. 9 hónaposan kezdett mászni, de csak a legközelebbi kapaszkodóig. Amúgy kapaszkodva ment minden hova, csak ha elesett, akkor mászott. 10,5 hónaposan indult el. Kapaszkodás nélkül felállni pedig csak egy évesen tudott.
2013. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krisztivan ***** válasza:
Utált hason lenni és nem is eröltettük.Nem tartotta a fejét sem:-(( 4 hósan sikerült hasra fordulnia és azonnal üvöltött mert vissza még nem ment.Aztán mindig később kezdett el sírni és 6 hósan fordult a hátára.8 hósan kezdett kúszni.9 hósan térdelt,ült.10 hósan felállt.13 hósan indult el egyedül teljesen hibátlanul.
2013. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, hogy utált hason lenni a kislányom. Napi 1x-2x hasra tettem, hogy erősödjön a kis nyaka, háta, de ahogy elkezdett hisztizni (először kb. 20 mp. múlva, főleg, hogy a fejét az ágyba fúrta), már fordítottam is vissza. Aztán kb. 1-1,5 percig bírta így, végül másfél héttel ezelőtt, 4 hónaposan magától hasra fordult. És most kezdődik minden elölről: ha már hisztizik, akkor megint visszafordítom (néha magától is sikerül neki), de egyre tovább bírja. Ne aggódj, tudják ezek a kisemberek mikor mit akarnak csinálni. :)
2013. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
enyém is utálta. de erőltettük, mindig kicsit többet. 6 hónaposan megfordult, 10 hónaposan kúszott, és felült, egy évesen felállt, 15 hónaposan indult el önállóan.
2013. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyerekek ügyesek, pl. a pólyában tartottak is tök hamar behozzák a lemaradásukat. A miénk kengyeles volt 6 hétig, és amint nem kellett tovább, átfordult. (Kengyelben ugye nem tudott, és elég keveset lehetett csak nélküle. Ebben a kevés időben hasra tettük, de ő se értékelte.. Aztán mégis átfordult, és onnantól szép tempóban halad a fejlődése.) Unokatesóm egyik lánya 9 hónaposan fordult át.. Kellett gyógytornászhoz járni vele, de teljesen rendben van a mozgása, ügyes, szép kislány. Mióta ezt mesélte, én már nem aggódom semmin..:D
2013. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!