Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezdtétek a...

Mennyi idősen kezdtétek a babátokat bilire szoktatni?

Figyelt kérdés
Keresztanyámék nemrég bilit hoztak a kislányomnak. Anyósom meg anyukám azóta azzal szekál miért nem kezdem bilire szoktatni a 9 hónapos gyereket! Igazából én arra gondoltam majd nyáron kipróbálom, hogy ráültetem. Mondtam is nekik, de kiakadtak rajta, hogy akkor költsük csak a pénzt pelenkára. Hogyan tudnék egy ilyen kicsi babát bilire szoktatni, meg sem tudja mondani, hogy pisi vagy kaki lesz, azt sem tudja mi az a bili!? Egyszer már ráültettem fürdés előtt, de rettenetesen sírni kezdett mintha félt volna a bilin. Szerintetek is korai ez még?
2013. jan. 22. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon korai. Ha nem akar ráülni, nem kell erőltetni, mert csak elveszed a kedvét a bilitől. Úgy bírom az ilyen okosokat. Ne foglalkozz velük. Kár volt a kérdést is kiírni, én elhajtanám az ilyet mindet, hogy ő hova üljön. Szóval még nagyon kicsi agyereked. Majd nyáron meg lehet próbálni, hogy szem elé teszed a bilit, had ismerkedjen és had játszon vele sokat. Akkor nem lesz idegen neki és nem fog félni tőle. Mikor nyárvan és egy bugyiban van, lehet neki mondogatni, hogy pisiljen bele, de ne lepődj meg, ha egyszer sem fog belepisiln. Még jövő nyáron is időben lesz. Egyébként a szobatisztaságnak annyi a hatalmas titka, hogy a gyereknek agyban meg kell rá érni! Előbb nem fog belepisilni és belekakilni, csak ha már felfogja, hogy mire való és előtte szólni kell. Most az a lényeg, hogy ne ültesd rá. Ha akar had játszon vele, de ha nem ül rá, vagy rá se néz, akkor sincs semmi baj. Neki nem is kell még ilyen dolgokkal foglalkoznia, hogy szobastisztaság.
2013. jan. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy korai!

Azért, mert minket 30 évvel ezelőtt 8 hónaposan biliztettek, és hónapokig húzódott a dolog, nekünk még nem kell emiatt szekálni a gyerekeinket.

Én megkérdeztem a bölcsiben, mik azok a jelek, amikből tudni lehet, hogy már itt az idő.

Azt mondták, figyeli a többieket, érdeklődik a téma iránt ÉS egyre többször ébred száraz pelenkával.

Kb. 1 héttel a kérdés után a 2,5 éves fiam 11 óra alvás után száraz pelussal ébredt. Szépen ráültettem a kb. fél éve ott lévő bilire, amit színig pisilt.

Utána minden ébredéskor (reggel, du.) és este fürdés előtt bilizett kb. 1 hónapig.

Utána szépen levettem a pelust, 3 napig bugyiba kakilt-pisilt, de aztán 1 hét alatt nappalra teljesen szobasziszta lett (pisi, kaki és délutáni alvás is).

1 hónap múlva már éjjel is megbízhatóan száraz volt.

Nem szabad semmit siettetni fizikailag és idegrendszerileg is meg kell érni a dologra.

2013. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, hogy még butaság ennyi idősen szekálnom vele, mert úgysem fogja fel. Játszani játszik vele, de rá nem tudom ültetni, és igazából nem is akarom erőltetni neki. Anyósom viszont azt mondta nem baj ha sír, minden nap ültessem rá, és majd megszokja.
2013. jan. 22. 12:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor üldögéljen rajta anyósod!!!

Neünk is volt ilyen szomszédunk, nyáron az aktuálisan 1 éves unokáját megkapta, és hetegik hallgattuk a kisgyerek ordítását, meg nagymamát: Addig fel nem állsz, amíg bele nem pisiltél! Az összes unokája ideggyenge.

2013. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Én másfél évesen nyáron megpróbáltam először, nyafogás és húzodzkodás volt, hagytam is a fenébe az egészet. Aztán másik év tavaszán a 2,5 éves lányomnak mániája lett, hogy mindig mondogatta, hogy pisilni kell. Mentünk, ráült a wc-re (már előtte sokszor ráült pelusban is a wc-re wc szűkítőre, szeretett rajta ülni), de soha semmi nem jött. Ezt eljátszotta 15x legalább. Aztán egyik reggel 6kor kiabált a szobájából, hogy anya pisilni kell. Ráültettem a wc-re, és ott gunnyasztottam mellette félkómásan. Aztán egyszer hallom hogy csorog a pisi. Rögtön kinyílt a szemem. Volt nagy öröm és dícsérgetés. Aztán levettem a pelust róla, és sokszor bepisilt. De türelmes voltam, soha nem szidtam meg a a bepisilés miatt, csak elmagyaráztam, hogy szóljon előtte, és akkor nem lesz pisis a szép ruhája. Aztán egyre több lett a wc-be pisilés,mint a nadrágba. 2hét múlva már nem volt 1 baleset sem. Aztán megint 2 hét múlva egyik éjjel sírt, mondta hogy vegyük le a pelust, mert fáj a tunija. Levettem róla, utána rögtön visszaaludt. Azután már nem tűrte meg magán a pelust, leszokott róla. Éjjel még párszor felkelt pisilni, de utána már tudta tartani reggelig. Na ez volt 2,5 évesen. De nem 9 hónaposan.
2013. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaj, nekem is mondták a szülők, nagyszülők, keresztszülők, hogy engem is ráültettek 1 évesen, meg már hamarabb is bilire és biliztem. Amit én nehezen hiszek el, mert én tavaly nyáron az 1 éves lányomat ráültettem, de először ő is sírt rajta, nem is erőltettem, de szem előtt hagytuk a bilit. Most másfél éves, időnként ráültetem a bilire és már volt produktum, de ez sem tudatos még, szerintem én voltam "ügyes", hogy időben elcsíptem. Viszont az utóbbi 1-2 hétben mindig elbújik ha kakil (függöny mögé, asztal alá), tehát már érzi mikor fog jönni, remélem hamarosan szól is. Ezt nem lehet erőltetni, minden gyerek más. Hidd el, 9 hónaposan nehogy már szóljon a gyerek, hogy kakilnia kell, hát beszélni sem tud! Ahogy az előttem szólók is írták, el jön majd az idő, hogy majd az éjszakai alvás után száraz lesz a pelus! Na, akkor kell nagyon örülni!!
2013. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hehe, nem tudom miért ekkora divat az "idősebbek" körében (nagyszülők, dédik) hogy minél hamarabb szobatiszta legyen a gyerek. Az én nagymamám is kisúrolta a régi bilimet amikor a fiam 1 éves volt, hogy majd kezdhetjük ráültetni.

Most 2 éves lesz, most kezdi mondogatni, hogy kaki, pisi van, de csak miután már benne van a pelusban. A védőnő szerint ez már jel arra, hogy kezdi érezni, felfogni, hogy mi a helyzet.

Nálunk most jön a második kicsi, úgyis borulni fog minden eddigi rendszer, így most még nem kezdem el rászoktatni, max fürdés előtt szoktuk ráültetni egy kicsit.

Illetve én is megvárom a nyarat, úgy talán könnyebb lesz, hogy nem kell annyi ruhát levenni :)

2013. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon korai szerintem. Hadd mondogassák csak, egyik füleden be, a másikon ki.. Te tudni fogod, hogy mikor jön el az ideje a bilizésnek, addig meg kár erőltetni bárkinek..
2013. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
pont a napokban mondta nagyi, h. a gyereket már 6 hónapos korától bilire kell szoktatni. nem baj, ha nem ül teljesen stabilan, ki kell kötni a kiságy rácsához a mellkasánál! hát ledöbbentem. de régen minden drasztikusabban működött, mégis itt vagyunk. ők még mosták a pelenkát . gondolom ezzel a saját dolgukat könnyítették. bár attól még egyáltalán nem helyes dolog egy alig ülni tudót kikötözni.
2013. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van olyan irányzat, h EC (elimination communication), hogy kezdettől kakiltatják-pisiltetik a babát, kihasználva, hogy ösztönösen akkor ürít az újszülött, amikor nincs semmi a popsiján. De ezt 6 hónapos kor előtt kell elkezdeni.. Még nem próbáltam, de köv. gyereknél kipróbálom! (Azért pelust lehet rakni alá.. Meg ehhez nyilván gyakrabban kell lecsupaszítani a popsiját, mint ahogy pelust cserélnél.)

Na és férjem nagymamájának elmondása alapján rájöttem, hogy valójában régen is ez volt a paraszti kultúrában, és talán a természeti népeknél is így csinálják. Mami azt mondta, azt látta gyerekkorában, h a babát odanyomják valamelyik nagyon-idős rokon kezébe, aki tartotta a bili fölött, míg nem került bele valami. Még az ő gyerekeinél is korlátozott volt (szociálizmus..) hogy hány tetra pelust vehetnek, kb. 5/gyerek..?? Ilyesmi. Hát ennyiből csak így lehet gazdálkodni. Gondolom, ez maradt meg anyósékban is.

Egyszóval lehet így, de akkor kezdettől.. Ha meg már nem, szerintem is akkor érdemes, mikor már felfogja, miről is szól a dolog.

2013. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!