Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hós babátok mennyit? Hány...

7-8 hós babátok mennyit? Hány ml-t eszik meg a főzelékekből?

Figyelt kérdés

Azt nézem, hogy pl az Univer csak 163g, de Hipp Kecskeméti dm sajátmárkás 190g.

Kisfiam, aki 7 hónapos, tegnap 1,5 üveggel evett meg.Nagyon tátotta még a száját :)

Tápszerből egyszerre meg tud enni 230g-ot. Szép nagy baba egyébként.

Szoktam magam is készíteni baba kaját akkor olyan 200 ml körül adok, de lehet néha enné még tovább :) van hogy meg sok.

Csak felvetődött bennem az a kérdés, hogy hátha nem véletlenül 190g-os a legtöbb a kaja. Vagy tényleg ki kéne egészíteni néha? De mivel? Desszerttel?

Bár most vettem néhány 8 hónaposat is, azokon látom, hogy 220g, de az univer ott is 163g. Na olyat nem veszek :)


2013. jan. 22. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
8 honaposom 250-300ml fozeleket eszik meg abbol amit en keszitek,tapszert pedig 180ml eszik ennel tobbet ritkan.
2013. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hú akkor nem lepődöm meg! Csak tényleg nem értem, mert akkor miért ekkorák a gyári adagok? Azért gondoltam, hogy lehet kevesebb is elég, mint a tápszerből, mert sűrűbb, laktatóbb, mint egy folyadék.

Nem akarom túl etetni, megtömni. De ha tátja a száját adnék még :)

2013. jan. 22. 12:26
 3/8 A kérdező kommentje:
egy darabig elég volt, de úgy látom többet enne, mint a gyári adag.
2013. jan. 22. 12:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Nah, ezzel pont így vagyok én is. :)


Ugyan az én lányom már 9 hónapos múlt, de pont ezeket nézegettem, én Univert én sem veszek többet, mert pár napja 2 üveggel bevágott belőle, mert egy után még olyan vérdőn nézett rá, hogy ezt meg hogy gondoltad?! :).

A kecskemétiből a 190 g és 220 g elég szokott lenni, de a 190 g-osaktól hamarabb megéhezik, korábbra szoktam hozni az uzsit.

Egyébként én is főzök neki általában, és gyakorlatilag mióta hozzátáplálok 2 dl-t adok neki (Avent mérőpohárral), csak ugye régebben hígabb volt, most meg teljesen sűrű, de az adag változatlan...

Szerintem egyébként a babák étvágya nagyon változó lehet, attól, hogy valakinek elég egy 163 ml-es, még a másiknak egyáltalán nem kell, hogy elég legyen...

2013. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért is érdekes ez a téma, mert azért a gyomruk kapacitása nem biztos, hogy bírja, pici még.

Pl egyszer 300ml tápszert ivott meg, 200 után még üvöltött adtunk neki még, utána csönd volt :) mondjuk ez azt hiszem talán 5-6 hónaposan volt. Na a gyerekorvosnak nem tetszett, bár igazat adok nekem is bőven elég 3 dl folyadék, nemhogy egy babának. Szóval nem akarom a gyomrát leterhelni.

2013. jan. 22. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:
a bolti kaja egyszeruen marketing miatt kicsi mert igy tobbet kell venni belole,ilyen egyszeru szerintem:)
2013. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Enyém nem eszik főzelékeket. Minden fajta pépeset elutasít.

Azt eszi, amit kézzel meg tud fogni, és betenni a szájába.

Krumpli, répa, husi, kenyér, (durum) tészta.

Általában a miénkből kap, így nem is tudom, mennyit eszik, de őszintén szólva nem is izgat a kérdés. A babák tudják, mire van szükségük. Soha egyik gyerekem sem "tömte túl" magát. Még az 5 évesem is otthagyja, ha már eleget evett, akár a kedvenc ételét is.

Egyszer kaptunk ajándékba egy Hipp üveges gyümölcsöt. Azt megette kétszerre.

Mellette igény szerint szopizik. Jól fejlődik. 7,5 hónapos.

2013. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán szoktam méregetni, mennyit eszik. Annyit adok amennyi jól esik neki. Nagyon jó evő a fiam. Általában nem elég neki 1 üveg bébikaja. Volt már olyan hogy az üvegeshez pótoltam a saját főztömből. A babák tudják mennyi kell nekik. Vannak nagyon jó és kevésbé jó étvágyúak. Szerintem attól is függ hány órával előtte volt az előző étkezés és mit evett.
2013. jan. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!