Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti hogy szívjátok ki...

Anyukák! Ti hogy szívjátok ki porszívóval egyedül a pici babátok orrát?

Figyelt kérdés

Párom este jön haza a munkából, és nekem muszáj kiszívnom, mert nagyon szörcsög, de egyedül nem tudom lefogni. Szegény már retteg az egésztől. Kapkodja a fejét jobbra-balra, sikít, rúgkapál. Ma egy picit meg is sértettem az orrát. :(

4 hónapos


2013. jan. 22. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz enyém 2,5hónaposan volt náthás,de én egy picit bohóckodtam magamon a orszi porszival...aztán a kezecskéjén,majd az én arcomon,aztán az övén és a nózija jött...Persze ettől még nem szerette,de nem sikított :)

Én is egyedül csináltam,mert apa dolgozott.

2013. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Leteszem a földre a játszószivacsra, felé térdelek, úgy, hogy a lábam között van a gyerek, kb. a mellkasa magasságánál vagyok.

És akkor csak a fejével kell megküzdenem, a kezei is a lábamhoz van szorítva.

Gyors, kíméletes, már amennyire ez lehet.

2013. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
fektesd a pelenkázóra vagy ágyra, szőnyegre egy plédre, egyik kezeddel, alkaroddal fogd le a kezeit a mellkasánál, a másik kezeddel pedig úgy szívd, h a 3. 4. 5. ujjaddal támaszd az arcát, ha nagyon nem megy, hajtsd féloldalra a fejét, úgy könnyebb támasztani, és mintha ceruzát fognál szívd ki a szívóval, persze ne nyomd meg negyon a gyereket, de egy kis határozottság kell, ha nem akartok homlok-arcüreggyulladást, középfület
2013. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nálatok meddig tartott a nátha?

Nekünk nem igazán akar elmúlni ez az orrváladékozás. Így, hogy egyedül nem is boldogulok a szívással még nehezebb...

2013. jan. 22. 13:49
 5/16 gabszem ***** válasza:
42%
babám 8 hónaposan volt megfázva, hát teljes erőmre szükség volt hogy lefogjam, kézzel lábban , könyékkel, menekült ahogy csak tudott, nagy kűzdelem volt, főleg mikor egyedül kellett csinálni, de még ketten is alig tudtuk lefogni a párommal.
2013. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Nekem van egy bevált módszerem.

Leülök a földre kinyújtott lábakkal(kis terpeszben) A babát befektetem a lábaim közé a hátára, hogy a feje van felém, a lábai a lábaim felé. A két karját kinyújtom oldalra, és rájuk teszem a két lábamat, úgy hogy közben annyira összezárom, hogy a kis fejét is megtámasszam annyira, hogy ne tudja mozgatni. Természetesen óvatosan, nehogy fájjon neki. Nem nehezedek a karjára a lábammal, csak éppen annyira, hogy ne tudja mozgatni. Sír szegény így is, de gyorsan lehet végezni, mert nem mocorog. Inkább ez, mint egy komolyabb szövődmény... Remélem érthetően írtam le. Nehéz így elmagyarázni.

2013. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is egyedül kell/kellett megoldanom.Én is próbálom elterelni olyankor a figyelmét mindenfélével.Vagy olyat adok a kezébe,amit egyébként nem (pl. a Sterimar-os flakon szívókáját-nagyon érdekesnek találja)és leköti.Aztán igyekszem mielőbb végezni.Én mondjuk alapból soha nem fogtam le agyereket,hogy ne érezze azt,ez mekkora rossz dolog.Így nálunk ez a lefogás kimarad.
2013. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Lefektetem a babát az ágyra, kezeit széttárom. Feje fölé ülök, majd nyújtott lábaimat ráteszem a karjaira, a feje a combjaim közott van azt azzal tudom összefogni. Így mindkét kezem szabad. Természetesen nem kell erősen, hiszen innen már nem tud elmenekülni. Az enyém sokszor már csak vigyorog az egészen. Igaz ő már 10 hónapos.
2013. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Kipróbálom amiket írtatok. :)

Én a pelenkázóra szoktam feltenni, és oldalról próbálom meg szívni, úgy, hogy a jobb kezemmel tartom a kis fejét, a bal kezemmel pedig a porszívót. De ugye közben az orrlyukát is be kell fogni, de a fejét iszonyatosan forgatja, és kezeivel tolja el a porszívót. Szóval nehéz...

2013. jan. 22. 13:56
 10/16 anonim ***** válasza:
Kedves 7. válaszoló. Nem kötekedés, de mit csinálsz egy olyan babával, aki kézzel,lábbal, fejrángatással tiltakozik, és mondjuk már nagyobb, tehát van egy kis ereje, és állandóan ellöki a kezed? Nem jobb egy kíméletes lefogás, mint egy arcüreg gyulladás, vagy egy végigsírt éjszaka, mert zavarja a takony, és nem kap levegőt?
2013. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!