Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan alszanak egy ágyban a...

Sokan alszanak egy ágyban a babával? Mennyi idős koráig? Ha elkezd mászni mit csináltok, hogy nem essen le?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Falnál volt a nagyágy, ő aludt belül, mi kívül. Nem esett le.
2013. jan. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem aludtam egy ágyban a kisfiammal, de a sógornőm igen, fél éves koráig. Ő azt mondta, hogy a baba bármely rezdülésére felébredt, az ágy meg úgy volt elrendezve, hogy csak akkor tudott volna leesni, ha rajta (anyukán) átmászik. Azt mondja, semmi gondjuk nem volt az együtt alvásból, és fél évesen is viszonylag hamar hozzászokott a saját ágyhoz.

Nem tudom, én ennek ellenére a következő babámmal sem szeretnék egy ágyban aludni. :)

2013. jan. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Darázsfészekbe nyúlsz!!! Sokan ellenzik a babával egy ágyban alvást. Lehet, hogy kapsz majd hideget, meleget.


A kislányom 11 hónapos múlt és még nem aludt a kiságyában, pedig van neki. A franciaágy egyik oldalán áll leesésgátlóként. Óriási kanapé párnákkal körbepárnázom miután elaludt, aztán később én is melléfekszem. Még sosem ébredt fel alvás közben úgy, hogy elindult volna, ilyenkor nyűglődik, sír, ha felébred. Bemegyek, megnyugtatom. Éjjel többször szopik, sokszor kell hajnaltól megsimogatni, akkor alszik tovább. Reggel, ha felébred, elkezd gagyarászni, engem piszkálgatni, olyankor sem lefelé vezet az első útja.

2013. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyan az van,int az utolsóéknál csupán kisfiúval. :)

Bébiőrt mindig bekapcsolom,ha nem vagyok még az ágyban,mellette így hallom ha megébred.De tényleg ha felkel,mindig csak sír,nyöszörög,nézelődik.Elég álmos még ahhoz,hogy ne induljon meg lefelé.

2013. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én manóm hol itt alszik, hol ott. Tulajdonképpen a saját ágyában alszik el, de aztán ha éjjel felkel, és sokadik próbálkozásra sem tudom visszaaltatni (pl. mostanság fogzáskor) akkor bizony beteszem hozzánk, a franciaágyba középre. Ha simán visszaalszik éjjel, akkor is felkel olyan 5 körül, mikor a papa kel, és megy dolgozni. Na, olyankor tuti átkerül mellém, és így alszunk reggel 8-ig. A párom tesz az ágy szélére, mellé a földre párnákat, de még nem esett le. Amúgy is, ha felkel, nem akar lemászni, először mutogat, hogy kapcsoljuk be a tv-t. Megnézünk 1-2 mesét, és utána kelünk fel. Ja, 1 évesek vagyunk.
2013. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem terveztük az együtt alvást, sőt elleneztem is nagyon, de ez lett. Sokszor még így is nehezen alszik el.
2013. jan. 22. 22:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Az elsővel együtt aludtam 12-17 hónapos koráig.

A második gyerekkel egy éjszakát sem.

2013. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi matracon alszunk, így nem olyan nagy baj, ha leesik. A kisfiam így is folyton lemászott, így 8 hónapos korától nem tudtunk együtt aludni. A kislányom 9 hónapos, már ő is mászik, de vele nincs ilyen probléma, álmában nyugton van.
2013. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb. 8-10 hónapos korától kezdett el átmászni rajtunk a kisfiunk. Előfordult az is, hogy már a lábunktól szedtük össze, majdnem leesett! Bármely irányba elindult, bármelyikünkön átmászott, az éjszakák azzal teltek, hogy őt pakoltuk vissza. ÉS mindeközben aludt ám! Ő annyira örökmozgó a szó szoros értelmében, hogy álmában sincs nyugton. Alig aludtunk, és előfordult az is, hogy leesett, mert kimentem a mosdóba, és a felőlem lévő oldalon elindult az ágy széle felé. Ezek szerint egyedi eset, mert sokan írjátok, hogy nem mocorog a baby, amikor alszik. Mindenesetre végül átraktuk a kiságyába, a felőlem lévő oldalon leszedtük a rácsot az ágyáról, így végül is mellettem alszik az ágyában, de mégsem velünk. Hajnalban szokott keresgetni, odabújik hozzám, alszunk tovább, az a legszuperebb érzés a világon! :) Mi sem így terveztük, sőt az első babánk kezdettől mindig a saját ágyában aludt, szigorú voltam nagyon ilyen téren! :) De a második - kis korababánkkal - így alakult. Már 2 éves elmúlt, közeleg a napja, amikor birtokba veszi a heverőjét. :)
2013. jan. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!