Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek kék szemű lett végül a...

Akinek kék szemű lett végül a babája, első perctől az volt? Ha más szín is látszik, már nem lesz kék?

Figyelt kérdés
3 hónapos kislányom szeme kivül kék, belül zöldesbarnás. Néha meg szürke. Ebből még lehet kék? A családban minden szín előfordul.
2013. jan. 23. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem valószínű.

Sötétedni szokott idővel a színárnyalat, világosodni nem igen.

De még soká lesz, mire kialakul.


Épp mostanában néztük, hogy a 3 évesnek is változik még.

2013. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ebből még bármi lehet.

Lányomnak nagyon kék volt a szeme (sötét) pár hónaposan, aztán egyre világosabb lett. 9 hónaposan már világoskék volt, most 2,5 évesen pedig zöldesszürke. :)

Folyamatosan alakult neki, és nálunk is az van, hogy mindenkinek más-más a szeme színe, az én szemem is "színváltós".

Abból indulj ki elsősorban neked milyen a szemed. Sokszor öröklik a babák az anyai szemszínt (de persze az öröklődéstan ettől bonyolultabb). :)

2013. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Lányomnak is pár hónaposan kezdett változni a szeme színe. Először sötét tengerkék lett, majd belejött a szürkés árnyalat 7-8-9 hónapos kora körül. Kb 1 éves korára lett végleges, szürkés kék szeme lett végül, de olyan mint akinek több benne a középszürke mint a kék. De egyébként nagyon szép színe van. Az apjáé is szürkés kék, csak neki világosabb.

Szerintem ha a zöld megjelent a babád szemében, akkor abból már nem lesz kék. De még barna sem. Minden bizonnyal zöldes barna lesz.

2013. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem barna szemem van, viszont a férjem családjában az anyósomnak és a sógornőmnek is barna, mégis a gyerekeik világos szeműek. Férjem kék, bátyja zöld szemű, sógorék kislánya kék szemű lett. Ezért reménykedtem valami világos színben..:)
2013. jan. 23. 14:30
 5/13 anonim ***** válasza:
A legelején volt az a meghatározhatatlan színű újszülött szeme,de aztán hamar kikékült. Szerintem nálatok már alakul valamilyen más szín és azért ilyen
2013. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
hat nem hiszem, mert ha mar most van benne zold, vagy barna, az azt jelenti, hogy orokolte a barna gent, most mar csak az arnyalat a kerdes, lehet szurketol, vilagosbarnan keresztul sotetbarnaig minden, de csak tiszta kek nem
2013. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves kislányom van.Először nagyon-nagyon mélykék szeme volt,ami azért is volt furcsa,mert a családban mindenkinek zöld vagy barna szeme van.Aztán 7 hónapos kora körül,mintha a szemgolyó körül egy picit elkezdett volna zöldülni,de aztán megállt,10 hónapos koráig még kék szeme volt belül egy pici zölddel,utána újra kék lett,de világosabb,mint kisbaba korában,és 16 hónapos korára elérte a végleges színt,legalábbis már több,mint 2,5 éve nem változott,most mélykék,szinte el lehet veszni benne.

Nekem sötétbarna,szinte fekete,a férjemnek zöld,és senkinek nem kék:) Ja,és igen a mi saját gyerekünk :D

2013. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1 éves,2 hónapos kora óta barna a szeme,mint apukának. Ha hisztis akkor meg zöld,mint nekem :)
2013. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Babám nagy fekete hajjal született és sötét szinte fekete szemmel. A haja szálról szálra cserélődött sose kopaszodott ki, és 1 évesen már szőke göndör haja volt. A szeme 3 hónaposan kezdett világosodni,é s kb 6 hósan égszínkék lett. Onnantól kaptuk a hideget meleget, hogy kié ez a gyerek? _Kiét hoztuk haza?
2013. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kisbabám sötétkék szemmel született, mára 8 hós és mint az ég, olyan szép világoskék. Amúgy sztem simán lehet még kék!
2013. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!