Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is, aki elfogadja,...

Van más is, aki elfogadja, hogy rossz alvó a babája?

Figyelt kérdés

Ismerős anyuka sírva mondta,hogy többször felébred éjjel az 5 hónapos babája és ő már nagyon fáradt.

Mondtam neki,hogy az én egy évesem is ezt csinálja még mindig. Igazából nem sok olyan éjszaka volt, amit átaludt volna teljesen.

Erre kérdezte, hogy mivel lehetne nyugtatózni (nyilván homeopátiára gondolt)! Ezt kb. minden héten sírva adja elő!

Én tényleg nem értem! A baba ezzel jár. Senki sem garantálja,hogy két hónapos korától minden gyerek átalussza az éjjelt.

Én is sokszor a fáradtságtól sírva tudnék fakadni, én sem lettem szupernő, mert gyerekem lett, meg persze próbálkozunk mi is,hogy mi javítana az alvásán, de elfogadtam,hogy ez van. Nem látom értelmét állandóan kiakadni ezen, hiszen ennél nagyobb gondok is vannak máshol!


2013. jan. 23. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagyunk egyformák. Lehet ő kevesebbet bír. Én is hamar elkenődök x hónap éjjelezés után, hol jobban bírom hol kevésbé. de bírni kell mert muszáj.
2013. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk sem jó alvó a kisfiam. Talán 6 hónapos koráig mondhatom azt, hogy aludt, de utána valami miatt nem alszik jól. Lehet a foga, vagy más, de már beletörődtem én is. Ez van, ezt kell szeretni. Most már annak is tudok örülni, ha csak 2-3x kel egy éjszaka. Bár csak visszatakarom, esetleg cumi be és kész. :) De már ez is jó! Egyszer csak átalussza az éjszakát....

2013. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a babák közt is mindegyik más, a mamák közt is.. Nem kell ezen kiakadni. Biztos hogy vannak nagyon toleráns anyukák akik az égvilágon mindent mosolyogva tűrnek, és vannak olyan anyukák is akiknek nem a türelem a legfőbb erényük és apróságokon is ki tudnak borulni. Ez szerintem nem arról szól hogy elfogadja-e vagy sem, hanem hogy el bírja-e viselni vagy sem. Van aki nagyon rosszul viseli a kevés alvást, szerintem nem kell ezért senkit sem leszólni.
2013. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is rossz alvó és több mint fél évnyi rossz éjszaka után mindig bizakodva fekszem le, hogy na talán majd most alszik, majd most nem kell bemenni hozzá, majd most aludhatok én is egy kicsit többet. Tehát én nem fogadom el. És igenis sírni tudnék éjjel, mikor 10 percenként kelek hozzá, vagy nappal amikor 1 órás küzdelem árán elaltatom és alig ülök le, hogy egy kicsit kikapcsoljak már ébren is van. Nem sírok minden héten, de kb 2 havonta egyszer igenis kiborulok és márpedig kiadom magamból, legalább kicsit megkönnyebbülök. Általában anyukámnak sírom el a bánatom. Emellett a fiam tejfehérje érzékeny és baromi rossz evő, így az alvás gond mellett küzdelem az evés, hogy legalább valamit hízzon havonta. Ha elfogadnám, hogy rossz alvó akkor sem érezném magam kipihentebbnek. Türelmem úgy érzem bőven van hozzá, mert nem emelem fel a hangom, mint sok anyuka, vagy nem hagyom egész nap ordítani, de elfogadni nem tudom és úgy érzem ezzel nem vagyok kevesebb vagy rosszabb anya mástól.
2013. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is rossz alvó, ez van, megszoktam. Sokkal fáradtabban ébredek azokon a reggeleken, amikor éjjel nem keltünk. Néha ilyen is van, most tart kb. 1 hete. A max 2-3 hét szokott lenni, utána újra kezdődik minden. Most lesz 2 éves a lányom.

De pl barátnőm képtelen reggel korán felkelni. Neki is 2 éves a lánya, de akármikor ébred is, a barátnőm nem tud fél 9-9-nél előbb kimászni. Ad tejet a kicsinek, bekapcsol egy mesét, és ő vissza fekszik.

Ő ilyen, így tudja elviselni a gyerekvállalást. Nem vagyunk egyformák.

Nem mondom, amikor már zsinórban a többedik rémes éjszakán vagyunk túl, akkor én is ki tudok borulni. Sokszor sírok is, de aztán csinálom tovább az életet. Muszáj. Egyedül nevelem, nekem mindig készenlétben kell lennem.

2013. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!