Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki porszívózhatom három hetes...

Ki porszívózhatom három hetes babám orrát? Úgy hallom szörcsög. Nem tudok vele ártani ugye? Hogy kell? Miközben szívja az orrszívó, a másik orrlyukát be kell fogni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 11:43
 1/6 gabszem ***** válasza:

csak akkor porszívózd ha folyik neki, különben csak izgatod a nyálkahártyát!!!!

Vegyél neki tengervizes orrsprayt, az tisztítja az orrot, de kérdezd meg elötte, hogy lehet-e 3 hetes babának.

2013. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szívd neki, nem ettől lesz baja az orrnyálkahártyának.

Mi 4 hetes korában kezdtük szívni, mert beteg lett, ennek már 3. hete, még mindig kell napi 2-3-szor szívni, de az elején akár napi 8-10 alkalomra is szükség volt.


Mi nem fogjuk be az orrát, így kap levegőt közben.

2013. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is a tengervizes orrsprayt használjuk. Befújom neki és azután porszívózom csak ki, mert így fellazul és kijön minden, ami egyébként lehet, hogy csak simán nem jönne ki, de ha folyik akkor kijön csak a porszívóval is. Egyébként 3 hetesen ki lehet, semmi baja nem lesz. És semmiképp ne fogd be az orrát, felesleges, csak megrémítenéd teljesen.
2013. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogyha magától is ömlik a színtelen orrváladék, akkor csak porszívózás, ha hallod, hogy szörcsög, nem kap rendesen levegőt, akkor fújj az orrába (lehetőleg hanyatt), várj egy picit, amíg hat a "szer" és utána porszívózz.

Semmilyen kárt nem okozol a porszívózással. Inkább az, mint a homlok és arcüreggyulladás.

Ja, ha a tengervizes orrspray a szemébe megy (elránthatja a fejét, bármi) ne ess kétségbe, nem okozol kárt!!!

Tapasztalat.

2013. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Még várok vele, ha este is így fog szörcsögni akkor kiporszívózom, mert csak szopizás közbe hallom hogy szörcsög, mikor alszik fel van stb akkor nem.
2013. jan. 24. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:

3 hetesen én is azt hittem,hogy náthás, ezért kihívtam a dokit és kérdeztem,hogy szívjam-e!

Mondta, hogy nem kell, mert nem náthás, hanem a szülés után még nem tisztult ki minden nyák belőle! Ez ilyenkor még természetes!

2013. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!