Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az igazán fontos a napirend...

Mi az igazán fontos a napirendben? Mennyire kell pontosnak lennie?

Figyelt kérdés
majdnem 7 hónapos a fiam!de nincs pontos napirendünk!sajnos akkor csúszik el az egész amikor reggel nem mindig ugyanabban az időpontban kel!ez mennyire baj?
2013. jan. 24. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj. A sorrend a fontos. Nálunk sokáig csak az esti fürdés időpontja volt fix.
2013. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Jégtánc ***** válasza:
Nem baj ha nincs pontos napirend,a sorrend legyen a lényeg.
2013. jan. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is az esti 8 órás fürdés a fix, de néha ez is elcsúszik kissé.

Meg az, hogy utána lámpaoltás, azaz este van, megszoptatom, bele a hálózsákba és jó éjszakát.

Nappal nincs fix. program, levegőre is mindig más időpontban megyünk, délelőtt, dél körül.

2013. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, lehet én is rosszul csinálom, de azért leírom. Az én lányom is mindig más időpontban kel. Én ettől az időponttól számolok mindent utána. Ébredés után egy órával reggeli. Reggeli után három órával tízórai. A kettő között mindig lemegyünk egyet sétáni. Időjárástól függ ennek hossza. Tízórai után alvás. Tehát ébredés és délutáni alvás között 4 óra telik el. Hogy mennyit alszik változó 1-2 óra között. Ébredés után ebéd. 2,5 órával később uzsonna. Uzsonna után megint sétálunk egyet, mióta itt a tél ez csak olyan 30 perces a ház körül. Újabb 2,5 óra múlva vacsora. Fürdetés 8-kor. Elalvás délutánni ébredés után kb. 7 órával.
2013. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, most látom csak, hogy ti még jóval fiatalabbak vagytok nálunk. Én lányom már 18 hónapos. Gondolom akkor tiéd még kétszer alszik. De a lényeg akkor is az, hogy nem az a fontos, hogy valamit mindig pont 3 órakor csinálj, hanem hogy ugyanúgy kövessék egymást a dolgok.
2013. jan. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor jó ha a sorrend a lényeg!az be van tartva!sajnos én teljesen rágörcsölök erre a napirend dologra :(
2013. jan. 24. 12:34
 7/8 gabszem ***** válasza:
az esti fürdetés legyen mindig fix és az utána történtek. Nálunk pl. este 8-kor fürdés, utána rögtön tápszer és rögtön megyünk aludni. Ez mindig is így volt, ragaszkodom hozzá. Mondjuk az én babám szinte mindig ugyanakkor ébredt így mi az evésekkel is tudtunk napirendet tartani és a sétákkal is (mondjuk azzal a legnehezebb, mert időjárás függvénye is). De az esti rituálé a legfontosabb.
2013. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

egy éves koráig nem alakult ki rendes napirend. Akkor áttért a napi egy alvásra, azóta reggel 7kor felébresztem, ha nem ébredne fel (bár már pontosabb az óránál is, fél 12 ebéd, aztán alvás, legfeljebb délután 3ig hagyom, ekkor felébresztem, ha nem ébredne fel), este fél 7 vacsi, fél 8tól mese, 8kor alvás.

Ha a fene fenét eszik, akkor is tartom magam ehhez. Van hogy csak másfél órát alszik ebéd után, van hogy 2,5, de ez nem olyan nagy baj. Szeptembertől bölcsis lesz, nem akarok gubancot. Most 16 hónapos.

2013. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!