Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most csak hullámvölgyben...

Most csak hullámvölgyben vagyok, vagy mi bajom lett?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom, jó gyerek, szokott nyafogni, hisztizni, de ez minden gyerekkel így van, ritkán vannak szélsőséges eseteink, de azokat még tudom tolerálni.

Viszont itthon mintha minden szétesett volna. A lakás mindig romokban, ha elmegyünk sétálni vagy programunk van be se tudok ágyazni... A férjem minden nap hazajön ebédelni (szerencsére, mert este mindig későn ér haza, így legalább látjuk egymást kicsit többet), így 13 órára meg kell főznöm minden nap. Sokszor csak ilyenkor van egy fél órám mikor a gyereket leteszem és várom a férjemet haza. Most is fel kéne porszívózni, de tegnap reggel is porszívóztam, ki vagyok ettől az állandó takarítástól, de muszáj mert minden tiszta szösz meg haj meg morzsa...

Idáig nem törődtem ezzel, energikus voltam, de most olyan nyűg minden. Sokszor a boltig nincs kedvem elmenni, meg kitalálni mit főzzek...

Hetente egyszer tudok 1 órára kimozdulni, olyankor anyukám vigyáz a babára, de ő is dolgozik még, így nem tudom többször megkérni. Apukám is dolgozik, anyósomék meg örülünk ha magukat el tudják látni, rájuk nem tudom bízni a gyereket.

Tudom, hogy van aki sokkal rosszabb helyzetbe van, nem számíthat senkire és mondjuk több gyerkőcöt is nevel, de hogy csináljátok? Nem vagytok nagyon kikészülve? Vagy én is most csak hullámvölgyben vagyok?

(bocsánat, kicsit hosszúra sikeredett, de nem tudtam rövidebben leírni mi bánt.)



2013. jan. 24. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne izgulj sokaknak van ilyen időszaka,főleg ilyenkor télen mikor minden nyűg! Leginkább másik anyukára vagy anyukákra lenne szükséged akikkel eljárj a sétára!A takarításba vond be a kicsit is porszívócső fogás meg ilyenek! Nekünk bevált! Én is ilyen anyukát keresek akivel mehetünk sétálgatni de sajna nem igazán sikerül! Sok sikert! Túl leszel rajta!
2013. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg csak egy hullámvölgy, de vigasztaljon, hogy fogom benne a kezedet, mert ugyanez a helyzet nálam is. Csak nekem fiam van, de egyikdősek, a lakás ugyanugy mint nálatok, energia semmi, kedv semmi, unom az egészet. Unom az örökös körförgást.

De mivel már ketten vagyunk egész biztos csak valami hülye front! :-)

2013. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

:-) hát én is remélem, hogy átlendülünk ezen.

Sokszor elnézem az anyukákat a gyerekükkel, hogy frissek, üdék, normálisan fel vannak öltözve, esetleg enyhén sminkelve, nekem meg sokszor még a hajam is zsíros, karikásak a szemeim, rondák a körmeim, tréning nadrágba és sportcipőbe vagyok. De ez csak mostanában lett ilyen, mert eddig nagyon odafigyeltem, hogy ne tűnjek lepukkantnak, csak kicsit belefáradtam.

2013. jan. 24. 12:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, szerintem két féle anyuka létezik: aki bevallja, hogy néha kiakad, elfárad, stb., és aki nem.

Szerintem minden kisgyermekes átmegy ezeken a dolgokon, meg attól is függ, kinek milyen természetű a babája.

Meg hát az embernek amíg nincs gyereke, sokszor akkor is átéli ugyanezt, csak a munkahelye miatt, hogy nagyon fáradt, nincs kedve semmihez, és szalad a lakás.

Nyugi, szerintem semmi gond, teljesen normális emberi rakció!

2013. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kicsit most jobban lettem, elsírtam a bánatomat a férjemnek is ebéd közbe, aztán megnyugtatott, hogy szerinte olyan jól csinálok mindent és hétvégén elvisz majd valahova kirándulni. Jó is lesz kicsit kikapcsolódni :-)
2013. jan. 24. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sokkal jobb helyzetben vagyok mint Te mert nekem minden nap el tudja vinni valaki sétálni a babát vagy ott tudom hagyni Anyósoméknél de én így is ugyanígy érzek sokszor mint Te.
2013. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!