Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad, hogy 2...

Miért nem szabad, hogy 2 hónapos gyerek oldalt feküdjön?

Figyelt kérdés
Csak mert a babám máshogy nem tud elaludni, csak ha valamelyik oldalán fekszik, ha háton fekszik, akkor úgy kalimpál, hogy nem tud elaludni, bármit csinálok. De az anyósom azt mondta, hogy nem szabad ilyen kis babát az oldalára fektetni, de nem indokolta meg, csak azt mondta, hogy mert nem és kész... Szerintetek?
2013. jan. 24. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem akkortól aludt az oldalán mert bukós volt és vagy így vígy a sasán kellett volna altatni! De hason akkor még nem mertem! Féltem a fulladástól! De hamar elkezdet forogni és akkor már maga irányította! ja az oldalt fekvéstől kicsit nyomott volt a feje mert csak az egyik oldalán feküdt a másikon nem! De ez is elmult!
2013. jan. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányomat már a kórházban, a koraszülött osztályon fektették az oldalrára is a nővérek, mint ahogy itthon én is forgattam.
2013. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

????

miért ne feküdhetne oldalt ha úgy jó neki ?


mond neki el h ha háton altatod és bukik álmában akkor megfulladhat

ha hason van akkor leállhat a légzése - bölcsőhalál

oldalt fekve van a legnagyobb biztonságban


(mondjuk szerintem egyiknek sincs valóság alapja de nagyon jó érv h békán hagyjon az anyós :-)

2013. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már itt tartunk, az okosoknak egyik fektetési pozíció sem jó, hiszen ahogy előttem írták:

- ha hanyatt fekszik megfullad, ha bukik

- ha hason fekszik bölcsőhalált hal

- ha oldalt fekszik akkor meg egész életére gerincferdülése lesz

:)

Na, hogy altassuk a gyerekünket?

2013. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én még erről nem is hallottam. Én még ilyen "oldalt fektetős" kitámasztó párnát is vettem neki (vagyis kaptam), mert néha visszabukta a tejet, és nagyon féltem, hogy félrenyeli. Én már egy hetesen is fektettem az oldalára.
2013. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát köszönöm a válaszokat! Amúgy ha háton fekszik, és nincs kitámasztva két oldalról a feje, akkor minden baba automatikusan oldalra fordítja a fejét, így a kibukott tej kifolyik a szájukon. :) De mi nem csak azért fektetjük az oldalára, mert háton felébreszti magát, pontosabban el se tud aludni, hanem mert ferdenyakú szegénykém, és a doki is ezt tanácsolta, hogy hol az egyik, hol a másik oldalán fektessük a pöttömöt, és akkor úgy egyenesben van a nyaka. Erre jött az anyósom, hogy hova gondoltunk, hát nem szabad egy csecsemőt oldalt fektetni. De hogy méééé, arra nem tudott válaszolni. Csak nem szabad és kész... :/


Ment mindenkinek a zöld kezecske! :D

2013. jan. 24. 14:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát az én babám minden pozícióban félre tudott nyelni!
2013. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és ha félrenyel, akkor mi van? Csuklik? Vagy elkezd fuldoklani? Vagy köhécsel? Csak mert az én babám, ha bukik, de nem jön ki a száján, akkor elkezd csuklani, és ezt rendszeresen megcsinálja, minden nap, játék közben. Úgy kalimpál a lábaival meg a kezeivel, hogy visszajön egy kis tejcsi és olyankor elkezd csuklani. AZ félrenyelésnek számít?
2013. jan. 24. 14:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Az nemfélrenyelés csak visszaeszi a savanyú kajcsit! A fuldoklás ott kezdődik,hogy nem bírja lenyelni az egészet de akkor is le akarja nagy nyeléseket hallasz vagy 2-3 hónapos koráig nem tud köhögni csak fura hangot ad! Akkor még neked kell segíteni neki! Ha már tud köhögni akkor már menti magát is!
2013. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
Miért, nem szabad? Szerintem szabad. Úgy altasd ahogy jó neki, általában minden baba máshogy tud aludni. Az enyém pl. csak hason alszik, hiába mondja mindenki hogy bölcsőhalál, de most mit csináljak, ne aludjon a gyerek?? Hanyatt felébreszti a saját kalimpálása, oldalt meg szimplán csak hátra fordul és kezdődik a kiscsótány kalimpálás megint. Szerintem úgy altasd ahogy tud, ha arra odafigyelsz hogy ne mindig ugyanazon az oldalán feküdjön akkor nem lesz baj.
2013. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!