Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amiota a babám rájött hogy...

Amiota a babám rájött hogy tudja szopikázni a hüvekykujjat azóta alig eszik. Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

3honapos egy hete jött rá hogy dejó dolog szopizni az ujjat az nem esik ki a szajabol mint a cumi ha kiveszi vissza tudja tenni.

Azota viszont nem jelez ha éhes nem sír nem kéri a kaját es nagyon "butan"eszik.

Ezekben ez időkben szokott enni mar másfêl hónapja:9,12.5.8

Az ejszakat vegig alussza

Az adagjanak a felet eszi meg es nem is éhes utana

Lehet összefüggés?



2013. jan. 25. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel táplálod?

Ez azért lehet, mert a szopási igényét kielégíti az ujjszopás.

Mit jelent, hogy bután eszik? Vagy ezt az időpontokra érted?

Sokszor a kicsik többet is "esznek" mint amennyire éhesek, mert nagyon fontos a szopási igény kielégítése, és ha ugye ezzel jön is a tej/ tápszer, akkor is "lecsúszik" több mint amennyi elveszi az éhségét.

2013. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam is szopja az ujját még úgy is alszik :) az étvágyára nincs hatással jól eszik. 3 hónapos kora óta szopja az ujját most 5 hónapos
2013. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tapszert kap nincs tejem nem tudom szoptatni.

Ugy eszik butan hogy kozben ossze-vissza tekergeti a fejet nezelodik alig akar enni.

2013. jan. 25. 13:31
 4/6 anonim ***** válasza:

"ossze-vissza tekergeti a fejet nezelodik alig akar enni"

értem:). Akkor simán az is lehet, hogy az éhségét elnyomja a kiváncsisága:).

Ha nem hízik, fejlődik...akkor tényleg érdemes lehet tápszerváltáson gondolkodni, de az is lehet, hogy ha "kifelfedezte" magát, akkor újra lesz kedve és "ideje" többet enni.

2013. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak ideig-óráig lesz ez nálatok. Nekem kb 3-4 napig volt a legérdekesebb elfoglaltság az ujjszopás (kezdtem elkeseredni, hogy ezért vettem neki cumit) és 3-4 napon át szinte alfa állapotba volt mindig, mivel cumival szokott elaludni- és az ujja szívásával egész nap ebbe az állapotba tudta magát tartani :) de amint elmúlt az újdonság varázsa, visszatért a régi játékokhoz, aktívak a fentlétei, stb.

Türelem és újra szépen fog enni.

2013. jan. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 frászkarikaborsó ***** válasza:

Ha nem éhes akkor szerintem nincs gond. Ha van elég pisis pelenkája és nem kezdett drasztikusan fogyni, és a közérzetében sincs drasztikus változás, akkor nem kell aggódni. Neki most már nem az evés a sláger, mert hirtelen rájött hogy mennyi érdekes dolog van a világban :)


Nem kell erőltetni ilyenkor az evést, annyit meg lehet próbálni hogy etetés közben lekötöd, valamit mutogatsz neki amihez nem kell elfordítani a fejét a cumisüvegtől, persze ehhez kábé növeszteni kell egy harmadik kezet vagy nagyon ügyesnek kell lenni.

2013. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!