Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen bébiételt vagy saját...

Milyen bébiételt vagy saját készítésű pürét adjak neki, ami nem édes?

Figyelt kérdés

7 hónapos kislányom hozzátáplálása kicsit megakadt. Anyatejes, van bőven tejem. 5x-6x szoptatom. Azt a helyzet, hogy gyümölcsöt szeret enni, bármilyet adtam neki bébiételbe vagy én botmixereztem neki, szerette. Egy 190 gr-os üvegeset 2 nap alatt megevett. Nemsokára egy egészet fogok kínálni neki. Csirkehúsos gyümölcsos pépet is eszi. Viszont a zöldséget nem eszi. Amit kipróbáltunk:

sütőtökpüré, sütőtök csirkével (almát reszeltem bele), brokkoli krumplival, zöldborsópüré, zöldfőzelék. Egy kanálkával megkóstolta, és összeszorítva a száját fintorgott. Úgyhogy nem erőltettem, mert már kezdett öklendezni. 5 hónaposan szépen megevett 1-2 kanálkával, majd történt egy kis esti hányás a kecskeméti sütőtöktől, és onnantól kezdve csak a gyümölcs a mindene. És egyszer 5 napig nem kakilt a 4 kanálka zöldborsó pürétől (kapott vizet, cicit is utána), kúpot kapott rá. Szóval sok minden összejátszhat, hogy nem kell a zöldség. Várom az ötleteket anyukák, hogy milyen pürét vegyek/készítsek neki! Köszönöm


2013. jan. 25. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Répa esetleg?

(bár az édes)

2013. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan finom alma-krumpli-répapürét készítettem neki a múltkor! Megkóstolta, és annyi. Én ettem meg. Már arra is gondoltam, hogy a krumpli-csirke saját püréhez teszek őszibarackpürét.
2013. jan. 25. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mindig magam készítettem a püréket a kisfiamnak, és nekem az volt a gondom, hogy az édesen kívül nem evett meg semmi mást.


Kaptam egy olyan ötletet, hogy fokozatosan változtassam az arányokat, azaz ha pl. krumpli-alma pürét adsz neki, akkor először nagyobb mennyiségben alma, kisebb mennyiségben krumpli legyen benne, és az arányokat minden nap, v. minden étkezésnél fordítsd egy picit.


Nekem ez bevált, és ma "mindenevő" a picúr, hihetetlen, de a párolt zöldségektől elkezdve a spenóton át a tökfőzelékig mindent megeszik ( a paradicsomot kivéve, de azt pürében sem nagyon ette meg, de sebaj:)


Jó ötletnek tartom az őszibarack püré hozzáadását.

2013. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. jan. 25. 14:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen típus volt. Utálta az összes zöldséges főzeléket, úgy ahogy volt. Hetekig az általam készített gyümölcsfőzeléken, és az univeres csirkés almaszószon éltünk. Nála sajnos nem jött be az se, hogy fokozatosan csökkentsem a gyümölcs arányát a főzelékben.

10 hónapos koráig tiszta ideg voltam minden nap, mert 90%-ban ment a kukába, amit főztem. Ekkor meguntam, és a mi ebédünkből kezdtem neki adni. És láss csodát, azt nagyon jóízűen megette. Szerencsére eddig nem volt baja semmitől, és szinte bármit megeszik, ami normális, felnőttes kaja. Előtte fuldoklott a risztől, most az egyik kedvence, raguval.

Amit még nálunk szeretett, az a krumplipüré volt pörköltszafttal és husival összeturmixolva.

2013. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!