Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csökkenhet az értelmi, vagy...

Csökkenhet az értelmi, vagy bármi más képessége egy 7 hónapos babának, ha kevés játéka van?

Figyelt kérdés

Ami van azt szereti,de nem tudok többet venni neki :(

Semmi másban nem szenved hiányt, boldog anyatejes baba.



2013. jan. 25. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem!!Az en layomnak ennyi idosen nem sok jateka volt de nem is erdekelte ot az se ami volt egyik sem ,viszont egy muanyag palackkal amibe volt meg egy kis viz remekul eljatszott:)Nekik meg nem fontos ,hogy jatek legyen a kezukben felfedeznek adsz neki egy fakanalat es egy kislabast meglatod milyen jol elmulat vele!!A masik olvastam egy tanulmanyt miszerint azok a gyerek sokkal jobban fejlodnek akik szereteben vannak es torodnek veluk mint akikkel kevesbe torodnek de el vannak halmozva a legmodernebb jatekokkal.A kerdesedbol itelve szerintem te nagyon szereted a babadat csak egy jo anya aggodik ilyesmi miatt!Ne aggodj.A kislanyom most ket eves es tud szamolni 10ig es magatol tanulta meg az ABCt!!Nagyon okos es mondatokban beszel ma se erdeklik a legcsiribiribb jatekok inkabb rajzol vagy konyveit nezegeti.
2013. jan. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem, rengeteget énekelek neki, mondókákat mondok, dumálok neki mindenről, jön velem mindenhova, mosolygós kedves, jól eszik, jól alszik, de csak ez a pár játéka van, egy rágható kiskönyv, pár rágóka, meg csörgő.

Köszönöm válaszodat!

2013. jan. 26. 00:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon kevés játékom volt régen, és fogadjunk neked se volt túl sok :) Mégis felnőttünk, elég sokan okosak is lettünk. Nem úgy mint a régi szomszéd gyerek, csak hat évvel fiatalabb nálam, rengeteg játéka volt, én életemben nem láttam annyit, de komolyan mondom IDIÓTA felnőtt lett. Hihetetlenül ostoba. Írni se tud.
2013. jan. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az inger gazdag környezet, a családi háttér a fontos. Mindig beszélj hozzá(ne gügyögve-beszélj arról amit csinálsz éppen), énekelj neki, mondj mondókákat, meséket, játszatok mozgásos játékokat. Kússzatok, másszatok. (Lényeges, hogy ezek ne maradjanak ki és a sorrend is-ha kimarad diszességre adhat okot).

Adhatsz neki hétköznapi tárgyakat(amit nem tud lenyelni, lenyalni, nem vág). Ezekkel is ismerkedik: anyagával, színével, fogásával, lehet mozgatni, ad hangot, csörög, ... Varrhatsz is neki egyszerű plüssjószágot pl zokniból (figyelj arra nehogy le tudjon harapni egy gombot).

2013. jan. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzőkkel. Az én kislányom 4,5 hónapos, neki sincs hű de sok játéka, de a legtöbb egy percnél aligha foglalja le. Viszont imád velem tornázni, ha énekelek, velem gőgicsél, és a kezem és az ujjaim a kedvenc játéka. Amikor az ujjaim rebegtetem előtte, felcsillan a szeme, és rötyög. Egyszóval, anya a legjobb játék, ezen tényleg ne aggódj, jól csinálod.
2013. jan. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromban egy plüss macim volt, egy műanyag babám, 10 darabos legóm és mégis nagyszerűen eljátszottam velük :)


Készíthetsz saját kezűleg neki játékot, volt egyszer egy ilyen kérdés, ha szeretnéd, becopyzom és a többi is jó, amiket leírtak, a flakonba aprópénzt is tehetsz, így csörgőnek is kiváló :)


A lényeg, hogy nagyon szeresd és puszilgasd sokat, ánekelj-mondókázz neki, olvass mesét!! :) :)

2013. jan. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Bababörzéken fillérekért lehet venni játékot. Mi mindig azt kértünk ajándékba, hogy legyen elég. Ne szégyelj akár szeretetszolgálattól kérni, nagyon sok játékuk van! Az értelme biztosan nem csökken, de tény, hogy minél több inger éri, minél több mindent lát, annál jobban fejlődik az értelme, kézügyessége, stb.


Nagyon jó, hogy anyatejjel táplálod!

2013. jan. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. jan. 26. 10:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz,nem írnám le még egyszer,hogy JÓ ANYA vagy!Nagyobb kartonból és wc papírgurigákból remek golyópályát lehet ragasztani,csak egy két ping-pong labda,vagy gesztenye kell hozzá DE ezt csak felügyelet mellett,nehogy bepréselje a golyót a szájába :),fél literes üvegbe rizst vagy száraztésztát tegyél,én szigetelőszalaggal jól körberagasztottam a kupakot,hogy véletlenül se tudja szétszedni és lenyelni a darabokat.egy db zokniból aranyos kukacbarátot készíthetsz,de én csak hímeztem a szemet szájat(gomb kizárva).

Egy vastagabb pléden "szánkózni"lehet a lakásba.

Nagyobb befőttesüvegbe raktam pár érdekes dolgot :diót,kicsi fakanalat,babafésűjét,ruhazsebkendőt,ilyesmit egymás után veszi ki és vizsgálja meg őket,különböző anyagok és formák.

Nekik ez a játék,nem tudják még milyen a boltban vett játék és a háztartási eszköz közt a különbség.Ha már nagyobb,viheted játszótérre hintázni,levelet gyűjteni ilyesmi. :)

2013. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tettem én is műanyag flakonba mungóbabot, de az nem tetszett neki :D

Most ma kaptam ajándékba Gróth Ilonás ringató könyvet, van hozzá cd is, szuper jó :)

2013. jan. 26. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!