Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az atópiás ekcémát kinövik a...

Az atópiás ekcémát kinövik a babák?

Figyelt kérdés

SAjnos az én kisfiam is ekcémás. És nem találjuk rá a megfelelő krémet. Megint voltunk a börgyógyászaton és írtak fel szteroid tartalmu kenőcsöt. De ki sem váltottam mert akkor épp majdnem jó volt a böre. Erre ma reggelre megint belobbantak neki a foltok amik hol halványabbak, hol majdnem el is tünnek. És iszonyatosan vakarózik megint.

Amia legnagyobb balom, hogy láttam ott egy 3 év körüli kisfiut és s zivem szakad meg , mert az egész kis teste tiszt piros volt és össze vissz marta magát. Borzasztó látvány volt. Nagyon sajnálom őt. De az én kisfiam is lehet olyan, mert nekik is így kezdődött, beszélgettem az anyukájával. Semmi megoldás nincsen erre? Én nem hiszem el a mai orvostudomány melett.

Valahol olvastam, hogy kinőhetik a babák. Én ebbe sem hiszek már. (10 hónapos baba anyukája.)



2013. jan. 26. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, és kicsinek énis ekcémás voltam. Eltünni soha nem fog erre most jöttem rá, mivel terhes lettem és a baba miatt most kijött megint, de nem vészes és csak a kezem olyan. De előtte semmi. Már nem emléxem hogy meddig szenvedtem vele, de arra igen hogy egyszer csak elmúlt. És még kicsinek mult el mert nem emléxem konkrétan hogy mikor.

Ugyhogy sztem van remény hogy tényleg kinövi.


Amugy a babáknál persze más, de nekem most vmi gyogyszertári kevert krémet adott a doki és 3 naponta kenem mikor érzem hogy kezd viszketni mert rendbe rakta.

Meg mondta nekem az emolium-ot is.


36hkm.

2013. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak kb. egy hónapos korában jött elő, nagyon durván kb. egy éves koráig, nemcsak foltjai voltak, hanem az egész hasa egybefüggően vörös volt, meg a lábai is. Csak a szteroidos krém segített. Azt mondták, hogy nyáron ugye nem jön ki, hát nálunk ez sem jött be, nyáron ugyanúgy vakarózott, mint télen. Tavaly már jobb volt a helyzet, az idén meg még jobb. Most is száraz a bőre, előjönnek a foltjai is, de nem olyan durván, mint először. Most már a hasán nem is nagyon, inkább a kezén lábán. Nálunk a kéz ujjain a legdurvább, szinte mindig sebes. Én is kipróbáltam sokfélét, most úgy néz ki, hogy a Sanatopic szappanja és testápolója bevált. Egyébként tőlem örökölte, én is kinőttem, de nem egy-két év alatt, hanem kb. 15 éves koromra.
2013. jan. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a bíztatást!

Egyébként most mi is a sanatopicot használjuk egy ideje és nem annyira borzalmas a kis böre. De néha előjönnek a foltok. Remélem nem romlik tovább a böre ár akkor is jók vagyunk.

2013. jan. 26. 09:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk sem hatott a gyógyszertári kenőcs. A bőrgyógyász felírta a szteroidos krémet, meg antibiotikumot is, de igazából azok sem oldották meg a problémát. Viszont mondta, hogy ilyenkor, amikor kint hideg van, mindig kenjem be a baba arcát mondjuk Bepanthennel, mert nekik még nincs faggyútermelésük, és nehogy megfagyjon az arcbőr. Bekentem neki, és láss csodát, az ekcéma is eltűnt tőle. Nekünk csak az arcon volt.
2013. jan. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod!

Csak ki váltottam a szteroidos kenőcsöt. Mert a kis keze kezd nagyon csunya lenni és terjed. Ott ahol foltos bekentem. Azt mondta a gyógyszerész, hogy ez nagyon jó krém és tényleg csak a problémás helyre kenjem 2-3 napig.

2013. jan. 28. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!