Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadassam e az mmr-t a babámnak?

Beadassam e az mmr-t a babámnak?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, itt megválasztható mikor és mit adatunk be a gyereknek. Nem tudom mit tegyek, a mumpsz és a rubeola nem olyan súlyos, attól nem is tartok csak a kanyarótol. Plusz azt olvasom mindenhol hogy szinte mindegyik gyerek akik megkaptak minden kötelező védőoltást olyan szinten legyengült az immunrendszerük, hogy folyton betegek, náthásak, köhögnek, antibiotikumozzák őket, ekcémásak, allergiások sok mindenre de minimum egy valamire igen. Tényleg így van. Az itteni gyerekdoki azt mondta ránk bízza a döntést, mert ő is azt vallja h a sok oltás gyengíti az immunrendszert, de a mi döntésünk. A ti babátok, akiknek minimum 18 hós a babája, írjatok, mennyire erős vagy gyenge az immunrendszerük. Köszi, h segítetek.

2013. jan. 26. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Lányomnak semmi baja sincs tőle, sőt ahol én lakom, ez is egy kötelező oltás!!!

Na meg azért is j. Beadarni, mert eze a betegségwk rád nézve veszéjesek terhesen, ha abgyerwk elkapja, te tőle, a picit el kell vetetni...

2013. jan. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

èn is külföldön élek és én beadattam.


sógorom gyerekorvos egy klinika fertözö osztályán és igen szép történetekkel jön elö mindig. ö azt mondja hogy ezek a halál esetek azért vannak mert nem oltatnak sokan. és maga a ezek a betegségek nem lennének halásoak de pl egy tüdögyulladással (ami gyakori mellékbetegség) még korházban sem kigyógyíthatóak.


A másik amiért én beoltattam minden ellen öket, hogy mi rengeteget utaztunk és utazunk a világban. a nagyobbikkal már jártunk ázsiában is, de mi magunk több földrészt beutaztunk mind nyaralás mind munka miatt. Ha úgy gondolod hogy gyermeked valaha eljuthat a világ távoli pontjára akkor már most gondolsz rá és beoltatod.


ja és semmi baja nincsen a lányomnak töle nem is volt, nem lázasodott be, nem lett ekcémás, betegnek többszölr beteg, de mint a normál 2-3 éves gyereke, antibiotikumot még egyszer sem szedett rájuk, söt orvoshoz is talán 1x vittem miatta. alergiája sincsen (habár ez az ami bármikor lehet). szerintem lányom immunrenszere most erös. egész nyáon 4 hetente beteg volt. aztán mióta ösz lett szerencsére semmi. hiába betege a kicsi és én (épp lázasan fekszem az ágyban) a nagyobbik semmit nem kap el szerencsére. a kicsinek most fogom csak beadatni.


ezt neked kell eldönteni, de gondold végig hogy ez nem csak erre a pár évre lesz hanem örökre és igen nagyon szidni fog téged ha ö olyan országba megy ahol ezek nincsenek oltva és pl impotens lesz mumpsz miatt.

2013. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én magyarországon élek és itt ez az oltás kötelezö ,egyik gyerekem sem immungyenge az oltásoktol.ja 3 gyerekem van.
2013. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi pont jövő hét szerdán adatjuk be az MMR oltást, mert kötelező, de így is elhúztuk egy hónappal. Homeopátiás oltáskivezetést fogunk csinálni, így remélhetőleg kevesebb lesz a mellékhatása.
2013. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én beadattam, persze itt kötelező

az oltás utáni 7. napon belázasodott, (csak ettől az egy oltástól) de másnapra már semmi baja nem volt

most 3,5 éves, szeptembertől jár oviba, és az ovi óta egyszer volt beteg, volt egy bontott nurofen a hűtőben, rá volt írva, mikor nyitottuk fel, vagyis mikor volt utoljára beteg, 2011. márciusában :)

hálistennek egy kezemen megszámolom hányszor látta eddig az orvos

szóval azt hiszem neki erős az immunrendszere

2013. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha választhatnék, én nem adatnám be. Illetve nem ilyen apró gyerkként. HA 10-12 éves koráig nem kapja el a betegségeket, akkor igen, hogy felnőttként, a komolyabb szövődményektől védve legyen. HA pedig túlesne a mumpszon és a rubeolán, adatnék külön kanyaróoltást, hiszen van külön vakcina mindre.
2013. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos itt Magyarországon nem választható a dolog. De azt nem értem, miért nincs külön kanyaró oltás, mert a három közül az a legveszélyesebb. Azt beadatnám, a másik kettőt viszont nem. Rubeolán, mumpszon én is túlestem, nem rosszabbak, mint a bárányhimlő. Ennyi erőből akkor bárányhimlőre is olthatnának. És ott van a Meningitis nevű betegség, az agyhártyagyulladás, amelyik legtöbb esetben halálos, és az oltás mégiscsak fakultatív, fizetni kell érte. Ki érti ezt????
2013. jan. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!