Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azért születhetett ilyen...

Azért születhetett ilyen kicsi súllyal, mert a kismama cigarettázott végig?

Figyelt kérdés

2490 g és 47 cm.

Indított szülés a 37. hét végén, mert a baba nem fejlődött már úgy, ahogy kellett volna.


2013. jan. 26. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50-50%, vagy igen vagy nem.
2013. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én nem cigarettáztam, mégis kisebb babáim lettek, igaz ikrek.
2013. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltétlenül.

Aki nem cigizik, annak is születhet időre babája kis súllyal, mert mondjuk genetikailag a szülei sem születtek nagy súllyal.

Olyan is van, hogy a baba nem tud rendesen fejlődni, mert mondjuk időnap előtt "elöregszik" a méhlepény és nem tud rendesen táplálkozni a baba, de ehhez sem kell cigizni, ez bármilyen egészségesen élő anyukával előfordulhat.

Viszont a dohányzás az utóbbihoz nagyban hozzájárul.

Szóval lehet, hogy igen, de lehet hogy ha nem cigizett volna, akkor is ez történik.

2013. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Én cigiztem. 4200 grammal, 51 centivel, természetes úton, egészségesen született a fiam :) De előfordulhat amit írsz,de még nagyon sok dolog befolyásolhatja ezt
2013. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem cigiztem. 26. hétre 2500g-mal és 45 centivel született a lányom. Az orvos és a védőnő azt mondta valószínűleg azért lett kicsi, és jött hamarabb, mert nagyon nagyon nagyon bevizesedtem.
2013. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36 hétre nem 26 hétre. Elgépeltem bocsi.
2013. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem nagyon értek ezekhez, csak hallottam, hogy anyuék beszélnek róla. (Rokonéknál született a baba.)
2013. jan. 26. 17:47
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én anyám cigizett mikor terhes volt,(igaz nem sokat volt hogy napokig semmi vagy napi 1-3szál)és mind a 3gyereke nagy súllyal született(3850g,4320g,4550g).

Abban viszont biztos vagyok ha erősen dohányzik valaki az befolyásolja a gyerek születési súlyát. Nagynéném mind három terhességénél elszívott napi fél-1dobozzal és az összes gyereke kis súlyú lett,kettő koraszülött!:(

2013. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is napi több szálat szívtam 3500gr és 58 cm lett a kicsim. A két barátnőm is ,az egyik 4300gr a másik 3600 környékén. Az egyik ismerősöm is ,neki viszont csak 3000gr.

Aki nem dohányzott annál is van koraszülött,kis súllyal született,de egy ismerősömnek se beteges a gyereke,ha cigizett ha nem. Az egész genetika !

2013. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
4-es vagyok. Köszi,hogy lepontoztatok azért mert lemertem ezt írni. Én legalább felvállaltam. Le lehet pontozni,de sok olyan baba van,akinek az anyja nem cigizett mégis beteg lett vagy minden nyavaját elkap... Az én fiam 1 éves 11 kilós és makk egészséges. 7 hónaposan simán emelgette a 2 literes üvegeket, 2 hónapja meg simán elhúzza a 9 kilós kutyát,ha olyanja van,úgyhogy jó erőben van :) Nem vok büszke arra,hogy cigiztem,de egyikötöknek sincs joga ezért elítélni...
2013. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!