Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kapta a gyermeked...

Meddig kapta a gyermeked cumisüvegből a tejet? Utána miből itta? Egyből bögréből?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 14:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Érdemes korábban leszoktatni róla, vagy később sem lesz nehéz?
2013. jan. 27. 14:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb egyéves korában tettük le a cumit,mert a nyári melegben nem volt hozzá türelme,hogy kiszívja belőle a teát,viszont így kevésnek találtam a folyadékbevitelt.Visszatértünk a kis kávés pohárhoz,aztán vettem neki olyan termoszt,amiből ő tudta kiszívni a teát.Mostanra már műanyag bögréből is nagyon ügyesen iszik.
2013. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyereked? Nekem fél éves a fiam, cumisüvegből iszik, AVENT márkájú, ami elég széles, de már tudja fogni( nincs ilyen fogója, mint a csőrös poharaknak). Utána majd csőrös pohárból fogjuk itatni, de szerintem ez ráér, úgy 1 éves kora körül. Utána jöhet a bögre:)
2013. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha minden egyebet rendesen iszik pohárból, akkor felesleges külön leszoktatni róla. Az én kisfiam már elmúlt 2,5, több mint egy éve mindet pohárból iszik, csak a reggeli kakaó megy cumisüvegből. Eddig ragaszkodott hozzá, de ma kiharapta a cumi részt, mondtam neki, hogy ez így nem fog menni ezentúl, úgyhogy holnaptól bögréből kapja. Nem tudom, remélem, nem lesz sírás belőle.
2013. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

18 hónapos

Szoktam már neki pohárból vizet adni, de csak 1-2 ujjnyit. Azt ügyesen megissza. Teli pohárral nem mertem még próbálkozni így télen. Szívószállal is ügyesen iszik. Egyébként a vizet napközben csőrösből issza.

2013. jan. 27. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves a kislányom, a reggeli tejitalt még cumisüvegből issza. Este, ha kakaót iszik, azt csak az Ő bögréjéből. Napközben pohárból iszik, ha elmegyünk vagy éjszaka szomjas lesz, csőrös itatóból kap inni.
2013. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 éves és kb. 1 hónapja vettem el tőle a cumisüveget. Ő csak és kizárólag ebből volt hajlandó meginni a reggeli és esti kakaóját. Már próbálkoztam korábban, de mindig kiborult és kiborította a poharat. Aztán egy nap elővettem egy fedeles poharat, aminek a tetején vagy egy lyuk egy szívószálnak. Így az érzés kb. ugyanaz, de mégis "nagyfiús", mert megvan a rendes pohárból ivás (egy kis csalással). És lássanak csodát a kezdeti 5 perces "nem iszom meg, a cumisüveget akarom" hiszti után győzött a kíváncsiság a szívószál iránt. Nálunk nagyon könnyen elfogadta így. De szerintem igaz, minél később szoktatod le róla, annál nehezebb.
2013. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!