Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell "letenni" egy...

Mikor kell "letenni" egy kisbabát?

Figyelt kérdés
Ikreim vannak. A kisfiú nagyon szeret a bébihintában lenni, de félek, hogy ez visszaveti esetleg a mozgásfejlődését. Ha leteszem a szőnyegre, ágyra, ahol a testvére is van, akkor egyből elkezd torka szakadtából üvölteni. Most lesznek 2 hónaposak. Meddig nem gond, hogy a bébihintában van, és nem a "földön" ?
2013. jan. 28. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Két hónaposan még max. a saját ágyukban vagy a Ti ágyatokon kell, hogy legyenek. A földön nekik még hideg van, ott egy nagy légüres térben vannak, 2 hónaposan még kell nekik a kuckó, a finom puha meleg.

A bébihintába pedig csak akkor tedd, ha pl. kiviszed magaddal a konyhába, vagy a fürdőbe (de mivel még nagyon kicsik, inkjább pihenjenek az ágyukban).

2013. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán semmi baja nem lesz egyik gyerekednek sem. A bébi hintától meg főleg nem :) Nyugodtan rakd bele amikor gondolod, persze ne legyen egész nap benne :) Az Én fiam is imádja.


A másik picur is nyugodtan lehet a földön, az Én fiam 2 hós kora óta napi többször ott van a játszó szőnyegen. Egyáltalán nincs hideg, és semmi baja. Akár 2 órát is el van ott. Szóval ilyenen nem kell parázni, ennyitől semmi baja nem lesz!


Egy gyerekorvos lánya

2013. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ELöző vagyok. A másik az, hogy ne rakd őket egész nap az ágyukba. Ez hülyeség. Ők már nőnek, nyílik meg számukra a világ, kellenek nekik ingerek hogy "egészségesen" fejlődjenek.

Gondolok itt olyanra, hogy kell nekik a napi zaj, hogy hallják az otthon hangjait, és ne legyenek "bezárva a szobájukba". Így nem lesznek félős, antiszoci gyerekek!

2013. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Első vagyok, nem tudom, második, honnan veszed a bátorságot, hogy a fiamamt félős antiszocinak titulád!

Utálom az ilyen fennhéjázó anyákat, vajon még a dédunokád is azzal fog kérkedni, hogy valaki gyerekorvos volt a családban?!?!

Meg különben is, ha ilyen iskolázottak vagytok, tudhatnád, hogy az én-t nem írjuk Én-nek, következetesen.


Ne haragudj kérdező, de nagyon felment bennem a pumpa.

2 hónaposan nagyon kevés gyerek van ébren 2 órát egyhuzamban, a fiam februárban volt 2 hónapos, ha úgy láttom, hogy még nem álmos, inkább mellé feküdtem a mi ágyunkon, vagy leraktam a nappaliban a fa járókába, onnan figyelte a körülötte zajló eseményeket, de a föld igenis hideg lett volta neki, a hőháztartásuk még nem olyan fejlett.

Egy 2 hónaposnak még bőven elég annyi inger, amit etetéskor, pelenkázáskor, öltözéskor, fürdéskorkap (éneklés, ringatás, zenehallgatás stb.) nm kell őket túlfoglalkoztatni.

2013. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 frászkarikaborsó ***** válasza:

Fiúknál gyakoribb a hasfájás, lehet hogy azért jó neki a hintában mert ott a mozgástól kevésbé fáj a hasa. Szerintem hagyd benne nyugodtan, még mindig jobb amikor az ember a hasfájós gyerekét egész nap ölben meg vállon kell hogy tartsa, na az aztán nem anatómiailag helyes tartás.


Mozgásfejlődés szempontjából persze hasznos ha sokat van hason, de ha üvölt, akkor nem tudsz vele mit csinálni, ha hagyod üvölteni azzal még mindig több kárt okozol mint ha picit később kezdi a mozgásfejlődést.

2013. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj első, de tényleg nincs igazad. Kifejezetten káros, ha a baba egész nap be van "zárva" a kiságyba, és semmilyen inger nem éri. Egy 2 hónapos baba már szeret nézelődni. A hinta pedig köztudottan nagyon jót tesz a babáknak, fejleszti az idegrendszerüket.

Kérdező, nyugodtan tedd a hintába a babát, ha ott szeret lenni. Az én kisfiam is imádta ennyi idősen, órákig elhintázgatott, sokszor abban altattuk. És a játszószőnyegre is nyugodtan leteheted, az enyém pl ilyenkor már piszkálta a lelógó játékokat, aztán boldogan röhögcsélt rájuk.

2013. jan. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és az sem mindenhol igaz, hogy a föld hideg. Nálunk pl. egyáltalán nem, társasházban lakunk, első emeleten, alattunk fűtenek, kifejezetten langyos a padló. De ahol hideg a padló, ott is lehet szőnyegeket, vastag plédeket tenni a játszószőnyeg alá, és máris meg van oldva a probléma :)
2013. jan. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves első, úgy vélem kicsit paranoiás Anyuka vagy. :D Senki nem beszélt a TE gyerekedről. Általánosságban beszéltem, de úgy látszik szövegértés nulla.


Üdv.

2013. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!