Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Torokgyulladásra semmi gyógyszer?

Torokgyulladásra semmi gyógyszer?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kislányom. Szombaton egész nap lázas volt, hiába adtam neki lázcsillapítót (Panadol Babyt). Délután 4 felé már 39,5 volt a láza, ezért elvittük a hétvégi ügyeletre. A doki megállapította, hogy vírusos torokgyulladása van. Azt mondta csillapítsam a lázát Nurofennel, ha szükséges 3 óra múlva Germicid kúppal. Azt mondta semmi mást nem kell csinálni. Tegnap már 37,8 37,5 volt csak a hőemelkedés. Ma reggel nem volt láza, de most megint 37,4-et mértem neki. Nem kellett volna vmi gyógyszert kapnia a torkára? Nem vagyok egy gyógyszerpárti, sőt... de mitől fog elmúlni a gyulladás?
2013. jan. 28. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:

A vírusos torokgyulladásra mi sem kaptunk gyógyszert, lázcsillapítás és még tantum verdét szokta mondani a dokinőnk. Előtte antibiotikumot kaptunk torokgyulladásra, remélem, hogy az nem vírusos volt.... ugyanaz a doktornő. Szóval szerintem ő tudja, látja, a vírus meg magától múlik, nem nagyon van rá gyógyszer szerintem.

Jobbulást a kicsinek!

A panadolt nem ismerem, nekünk a nurofen mindig beválik, azt gyulladáscsökkentésre is szokták adni, mégha nem is lázas, akkor is 3x egy nap.

2013. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A virusra nem hat antibiotikum, a Panadol es a Nurofen pedig gyulladascsokkento hatasu is.
2013. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a gyerekorvost, hogy Tantum Verde sprayt lehet-e 10 hónapos gyereknél használni. Ha lehet, akkor nagyon ajánlom, mert az nagyon sokat segít. Fertőtlenítő, fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő hatású, így a lázat is kordában tudja tartani, csak azt nem tudom, hogy ilyen picinek lehet-e adni. Az én fiam már nagyobb volt, mikor doki tanácsára használtuk, de nagyon bevált. Nekem is volt torokgyuszim szoptatás alatt és akkor is azt használtam, tényleg hatásos. Bár lehet, hogy a patikában is meg tudják mondani mennyi idős kortól alkalmazható.
2013. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi sem kaptunk rá semmit, szintén lázas volt a 9 hónapos lányom (39,2 fok volt) mikor dokihoz vittem. Ő is annyit mondott, hogy csillapítsam a lázát, és ha étvágytalan lenne (ami nem volt szerencsére) akkor a torokfájásra Tantum Verde sprayt használunk. Kb 3 napig tartott az egész...

Szerintem erre mást nem tud adni, a vírust le kell küzdeni a szervezetnek...

2013. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem is tudom, hogy a fiamnál mikor adta először a dokinéni a tantum verdét, de mióta tudjuk, hogy van, már vagy 3 üveget elhasználtunk (család szinten). És most képzeld el, hogy a huginak is azt javasolta, napi 1 fújást, 4 hónaposan.... úgyhogy valószínűleg 10 hónaposan is lehet már.

Barátnőm az ezüstkolloidra esküszik... én attól idegenkedem egy kicsit.

2013. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, vírusos megbetegedésekre nem írnak gyógyszert. A mi dokink mindig azt mondja: C-vitamin emelt adagban, friss levegő.
2013. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anyács ***** válasza:
Csecsemőkora óta tantum sprayt használtunk, őgyh azt nyugodtan lehet! Torokgyulladásra rögtön kaptunk antibiotikumot, mert nagyon csúnya volt a torka!
2013. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

anyács:

de baromira nem mindegy, hogy a csúnyán begyulladt torok vírusos vagy bakteriális fertőzés eredménye. (Inkább az utóbbi szokott lenni "nagyon csúnya".) Nyilván ha bakteriális, akkor szükséges az antibiotikum.

2013. jan. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anyács ***** válasza:

Kedves Utolsó,


ezt én értem, csak leírtam a saját esetünket!

2013. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!