Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba tej allergiás...

Ha a baba tej allergiás milyen pénzbeli támogatást kaphat?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy emelt családi pótlék de halottam olyat is hogy tovább maradhatott gyesen!!!ez igaz,

2013. jan. 28. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:

kérdés melyik összetevőjére allergiás


mert van amit kinő

2013. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam a tejfehérjére allergiás. Mi nem kapunk semmit, de már az is valami, hogy a tápszert és a sinemilt 90 %-os támogatásra kapjuk.
2013. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,2 éves kortól jár.
2013. jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ket eves koran tul is allergias, akkor tartosan betegnek szamit es emelt csaladi potlek jar.
2013. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lanyunk 2 eves elmult es tejfeherje allergias. Emelt csaladi potlek jar utanna, de a gyes nem hosszabbithato. Az mas jellegu betegsegek eseten hosszabbithato meg.(pl a baba agyverzest kapott szulesben - van egy ilyen ismerosom)
2013. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 éves múlt decemberben a lányom. Tejfehérje allergiás és kapjuk az emelt családit és a gyest is.
2013. jan. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor az hogy lehet hogy valaki kap gyest 3 év után és valaki nem?
2013. febr. 1. 09:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Az idevágó rendelet szerint a 2 éves kor felett diagnosztizált tejfehérje allergiára jár az emelt családi és ha még 3 éves kor után is fennáll, a gyes is. Szakorvosnak kell kiállítania a papírt, amit a MÁK-ba kell leadni és a szakorvosi igazolás évényességéig járnak a juttatások. Lányomnak tavaly októberben állították ki az igazolást és elvileg 1 évig érvényes, így idén októberig kaphatja biztosan a juttatásokat. Decemberben töltötte a 3 évet egyébként. Ha idén októberben még mindig fennáll az allergia, akkor újabb igazolás, újból a MÁK-ba és folyósítják továbbra is.

Utolsó voltam, akinek a lánya elmúlt 3 és még kap gyest

2013. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!