Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy masszírozzam ki a csomóka...

Hogy masszírozzam ki a csomókat a cicimből?

Figyelt kérdés
van rá valami technika? csomók vannak a cicimbe sok tejem van, eléggé fáj is. Ti hogy maszírozzátok ki a csomókat? :)
2013. jan. 28. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kend be testápolóval vagy babolajjal, hogy jobban csusszon! De leg jobb ha a férjed csinálja például. Mert ő nem érzi ha neked fáj. Én magamnak nem tudtam.
2013. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a lényeg hogy minden szopi után fejjél kicsit,így nem fog bedurrani és nem lesz csomós..

mellesleg egyik szopi egyik cici,másik szopi másik cici.

2013. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van rá technika. Szoptatós oldalon biztosan leírják szakszerűen. Nekem eleinte az is segített, hogy szoptatás előtt is átmaszíroztam kicsit, így nem feszült már, mire a gyerekhez jutott. Könnyebben szájba tudja venni, ill. jobban ki tud ürülni a melled. Kívülről a mellbimbó felé haladva kis körkörös mozdulatokkal kell a tejet (csomót) a mellbimbó felé terelni.Úgy, hogy közbe a melled ellentétes oldalán másik kezeddel "ellentartasz". Így szakszerű, és így lesz a leggyorsabban hatásos. Lehet csak ott maszírozni, ahol a csomót érzed, de én eleinte az egész mellemet szépen lassan átmaszíroztam! Utána (1-2 héttel) már elég volt, hogy csak a csomókat maszíroztam ki, most meg már a csomókat sem kell amik pl reggelre lesznek (mert már éjjel nem kel a babám), hanem szépen ürül magától szopinál.
2013. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha előtte meleg vízzel lezuhanyzol, vagy meleg vizes borogatást teszel rá, könnyebb. De valóban jobb, ha más csinálja, jobban érzi. Nekem a férjem elég jól meg tudta csinálni, sajnos elég nehezen tudtam rávenni, mert utálta. Azóta sem ér a mellemhez.

Gyakran kell szoptatni, a baba a legjobb gyógymód erre.

2013. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mennyi idos a pici, etest amilyen gyakran csak tudsz, van mellszivod?

de a technika: melegiteni kell az a cicit amit keszulsz maszirozni 15-20percig, legjobb az infralampa, meg ne egesd magad, de amilyen forrot csak elviselsz, aztan fejni 15-20 percig. De fejes elott kezzel atmaszirozni egy kicsit, aztan mellszivoval fejni. Az egyik kezzel ha fejsz a masikkal nyomj ra a csomora, maszirozd a bimbo fele, jobban kijon, ha megenged a csomo, akkor nyomj masikat, ha elfogyott a csomo, akkor hagyd abba a fejest. Ha befejezted a fejest, akkor hidegvizes borogatast tegyel ra. Esetleg borogatas elott meg lehet a kicsit szoptatni. Aztan a masik mellel ugyanez. Ha befejezted, ez kb. 1 ora, akkor meglatod, hogy kell e ujra fejni, vagy pihenhetsz egy kicsit. Fugg attol, miert vannak csomok: nem evett a kicsi, vagy most indul be a tejtermelesed. Ha csak nem evett rendesen akkor lehet egy ilyen fejes is eleg, ha viszont most indul a tejed akkor lehet egesz ejjel ezt fogod csinalni. Kicsit igyal kevesebbet, es ne szedj tejserkento dolgokat. Azt tudnod kell, hogy minel tobbet fejsz annal tobb tejed lesz, igy mindig csak a csomokat maszirozd ki.

2013. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A meleg víz nagyon jó ,és jól is esik ,szépen eloszlanak a csomók és könnyű kifejni. Nem kell hogy fájjon ,ez hülyeség,csak finoman.
2013. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A hidegvizes borogatással én vigyáznék, elapaszthatod vele a tejedet.
2013. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, 2 hetes a kicsim sok tejem van, fejni is szoktam, akkor megpróbálom a mellbimbó felé masszírozni ezt nem tudtam :D akkor azért nem sikerült normálisan kimasszírozni de megkaptam rá a választ, köszönöm :)
2013. jan. 29. 09:59
 9/11 anonim ***** válasza:
meleg meleg meleg víz, a hideg nem is esik jól .De ki kell próbálni egyiket egyik cicin másikat másikon :)
2013. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha van meg valamilyen kerdesed nyugodtan irj privit, en az elso hetekben levo fejesrol tudnek meselni. Egy fejes alatt egy mellbol 250ml tejet szivtam le, es ketorankent ismetelnem kellett. Es csak a csomokat masziroztam szet, nem uresre fejtem.

Ha szoptatsz is, akkor is nyomj ra a csomora, igy jobban ki tudja szivni a kicsi, ill. a csomo helyzetetol fuggoen, jo ha van valtoztatva a szoptatasi pozicio.

2013. jan. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!