Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átmossátok a baba ruháit...

Átmossátok a baba ruháit amiben orvoshoz vittétek? (rögtön utána)

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, ha a babát tanácsadásra viszitek, ahol le kell vetkőztetni, méregetik, rá kell fektetni az ágyra, ahova a többi babát is teszik, akik esetleg betegek. Vagy ennyire ne legyen tisztaságmániás? :)
2013. jan. 29. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mostam át rögtön utána. :) Egyébként nálunk mindig kérték, hogy vigyünk egy tiszta textilpelenkát vagy eldobható pelenkázóalátétet, és arra fektettük a babát.
2013. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nálunk a tanácsadás és a betegrendelés külön rendelőben van.

én azért viszek eldobható pelenkázóalátétet, amit a babám alá teszek és igen, kérik, hogy vigyünk külön tiszta textilpelust is, amire rá lehet tenni a babát mérlegelésnél és a vizsgálatnál.

eddig eszembe se jutott azonnal kimosni a ruhácskáit :)))

beteges, vírusos időszakban jobb az elővigyázatosság.

2013. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Beteg babát nem tanácsadásra visznek, hanem a sima rendelésre. Direkt ezért, hogy ne fertőzzék egymást. De amúgy nálunk is vinni kell alá textilpelust.
2013. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ágyat az asszisztensnő lefertőtleníti, mielőtt a másik babát ráteszik. A múltkor láttam, hogy lefújta valamivel és áttörölgette. Arra jön még a mi pelusunk, úgyhogy én nem mosom azonnal a ruhákat, csak este teszem a szennyesbe.
2013. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A ruhát nem,az nem is érintkezik a pelenkázóval. Egy textil pelust teszek alá,nagy méretűt,ezt viszont hazaérve egyből a szennyesbe dobom.
2013. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kell textilpelust vinni, így arra fektetem a kicsit.

Egyébként nem szoktam azonnal mosni a ruhákat!

2013. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, textilpelust nálunk is kell vinni, de ti arra csak akkor teszitek rá, ha már levetkőztettétek (bár akkor hol lehetne levetkőztetni?), vagy még ruhástól és ott vetkőztetitek? Akkor megint oda a higiénia, mert ha már nagyobb és a váróban mászkál, vagy leül a padra stb, utána meztelenül is arra a pelenkára teszem. Na jó, azt hiszem kicsit túlzásba viszem a mániámat. :))
2013. jan. 29. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, akkor vigyél kettőt: az egyiken levetkőzteted, a másikra lefekteted :))
2013. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nekem eddig ez eszembe se jutott hogy átmossam :) Beviszem a tanácsadásra, ott a mózesben rakom fel a pelenkázóra és a mózesben csomagolom ki, később is ott marad. A mérlegre egy tiszta textilpelenkát teszek és arra a babát. Aztán a babát vissza a mózesbe, feladom rá a ruhákat, úgy megyünk be a dokihoz, ott szintén ugyanarra a textilpelenkára teszem a vizsgálón. Ha kész vagyunk, akkor a babát ismét beteszem a mózesbe és ott öltöztetem fel, a pelenkát meg otthon egyből a szennyesbe dobom. De őt nem öltöztetem át ilyenkor, a ruháha csak a mózessel érintkezett. Ilyen erővel meg is lehetne azonnal fürdetni a babát, de ez sem jutott még eddig eszembe :)
2013. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!