Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen, tortát-sütit csináljak...

Milyen, tortát-sütit csináljak egy kismamának, amit gond nélkül mehet és a babának sem fog fájni a pocakja, ha babalátogatóba megyünk hozzájuk?

Figyelt kérdés
Valami habos-krémeset szeretnék csinálni, és inkább valami tortát. Mit ajánlotok, amit megehet, és babának sem fog fájni a pocakja tőle? Anyatejes baba természetesen ebből kiindulva :)!Mit ne tegyek bele (pl gyümölcsből), Azért nem az ételekhez tettem ki a kérdést, mert itt a célközönség tud válaszolni, és remélem nem teszik át a moderátorok sem!

2013. jan. 29. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen tortát ehet, sőt egy kismama mindent ehet. Csak a puffasztó teleket ajánlatos elkerülni.
2013. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom a banán kilőve.
2013. jan. 29. 21:29
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy vagy csoki tortát gondoltam, vagy Feketeerdőt. Csokival lehet gond, étcsoki, és kakaó kell bele? (a hasfogó tulajdonsága miatt)
2013. jan. 29. 21:31
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Banán, eper tiltólistás.


A csokival lehet gond, főleg ha vágták, és varratai vannak... de a baba popija is fájhat tőle!


Én inkább a krémes-habos, túrós-habos sütikre voksolnék...


Pl. oroszkrém torta, túrótorta, utóbbi pl. naranccsal. Vagy sima snassz gyümölcskrémes, valami nem aprómagvasból.


Ja, jut eszembe: narancsot mégsem :D

Lehetne... de amikor én szültem, minden második látogató egy kiló naranccsal állított be, vagy narancslével... hetekig nem tudtam utána a narancsra ránézni! :D


Viszont ne vigyél ilyenekből nagy mennyiséget, mivel könnyen romlanak.

2013. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%

Hát ez attól függ hogy alapból mennyire hasfájós a babája, meg egyáltalán hogy mennyi idős a baba.

Az enyém 3 hós és eléggé hasfájós, én nem ehetek pl sok tejterméket emiatt, így a nagyon habos édességek kilőve.

A csoki, kakaó szintén, az is hasfájást okoz nálunk.


Gyümölcsből pedig fontos hogy apró magvasat ne tegyél bele mert az allergizálhat, kivi, eper, málna, ribizli, feketeribizli, szeder, áfonya - ezeket ne használd.


a dió-mogyorófélék meg előszeretettel pattanásossá teszik a babát.. Ja és a csoki is :)


ami nagyon-nagyon kevés eséllyel okoz gondot: a krém- és tejmentes sütemények, például egy almás rétes vagy valami barackos (konzerv barackból). De szerintem kérdezd meg a párját, mert lehet hogy náluk nem gond a tejtermék sem, ez tök egyéni...

2013. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A baba még csak pár hetes 3 azt hiszem, még csak tervben van, hogy megyünk hozzájuk :)! Császárral szült, azt gondolom a második válaszoló erre gondolt, mikor vágást-varrást említett.(de gondolom azóta már kiszedték neki, nem vagyok szakavatott a témában)
2013. jan. 29. 22:16
 7/11 A kérdező kommentje:
És a Feketeerdő tortához mit szóltok? Azt tejszínnel csinálom, fahéj van benne, meg meggy befőtt. Esetleg még eszembe jutott madártej torta. Vaníliás krém, plusz ott is tejszín :)!
2013. jan. 29. 22:17
 8/11 A kérdező kommentje:
Esetleg joghurt torta...nem is tudom milyen gyümölcsből...ezen gondolkodnom kell, mert általában pont azokból szoktuk, amiket írtatok, hogy ne tegyek bele.
2013. jan. 29. 22:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok... vágás alatt nem azt értettem, hanem természetes szülésnél a gátmetszést... a varrat mellett nem jó, ha valakinek székrekedése van...


Nem tudom, miért lettem lepontozva... gondolom, a habos miatt, pedig a szoptatós anyukának kell az energia. És nagyon ritka, hogy valakinek a tejtermékekkel problémája legyen! És a kalcium, és fehérje bevitel ilyenkor különösen fontos!


Spec az én lányom akkor volt hasfájós, ha almát ettem... van ilyen, de ezek nem gyakoriak, egyediek...


A fekete erdő eléggé csokis szerintem... madártej tortát még nem ettem, de nem hangzik rosszul.


De ha biztosra akarsz menni, akkor kérdezd meg tőle, van-e valami, amire érzékeny a baba... így 3 hét után már biztosan tudják, mit bír a pici, és mit nem!

2013. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
En pl. Szinte tomom magam csokival azt kivanom! Tejet nem iszom de joghurtot eszem. csak a k betus zoldsegeket hagyom ki de minden mast eszem es nincs semmi baja a babamnak aki most 3hos! Mindenkepp kerdezd meg a kismamat hisz minden bana mas!!!:-)
2013. jan. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!