Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most komolyan így kell nevelni...

Most komolyan így kell nevelni egy gyermeket?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm.Elég sokat találkozunk.2 éves lánya van.Szerintem ha egy gyerek rosszat csinál akkor erősebb határozottabb hangnemben rá kell szólni h nem szabad.Nos náluk a helyzet a következő:ha rosszalkodik akkor az anyuka szép nyugodtan elmondja neki kb 3x h nem szabad, persze a gyerek ugyanúgy csinálja tovább.Erre ő rá hagyja.Ha viszont az anyukának épp rosszabb pillanata van akkor rászól erélyesen, de már utána megy is és bocsánatot kér a gyerekétől hogy rá "kiabált".Ez normális?Ki fog így alakulni bármiféle tisztelet is nagyobb korában az anyja iránt?
2013. jan. 29. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom neked mi az erélyes :) Én sem kiabálok velük, de nem is cuki-édes hangon mondom, hogy nem szabad. Bocsánatot kértem már a 4 évesemtől, mikor tényleg nem úgy reagáltam mint ahogy kellett volna, vagy valami nem úgy alakult ahogy ígértem. Szerintem ez normális, így tanulja meg, hogy bocsánatot kérni is tudni kell, én is ember vagyok, nem tévedhetetlen.
2013. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem kiabálásra gondoltam.Persze h bocsánatot kell kérni ha olyan helyzet van.De sztem nem akkor amikor rosszat csinál csak fél az anyuka h akkor nem fogja szeretni a gyereke ha nem enged meg neki vmit.
2013. jan. 29. 22:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam, hogy nem tudom milyen az a hangnem, nálad vagy az anyukánál. Persze bocsánatot kérni akkor nem fogok, ha normális, emberi hangon elmondok neki valamit.

A két éves kor egyébként embert próbáló feladat :)Valóban nem kellene mindent ráhagyni

2013. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen ismerosom. A kisebbik lanya 6 eves volt mikor korbenezett a vilagban es feltunt neki, hogy mar minden 6 eves kepes viselkedni csak az ove nem. Egy tunder egyebkent a csaj! Csak nem erti hogyan is mukodnek a dolgok. Volt, hogy en szoltam ra a gyerekere, hogy ha engem le is szar legalabb az anyjat tartsa tiszteletben...huhuhuuuu latni kellett volna az ismeros arcat, jol esett neki es az is lehet akkor volt a palfordulo...majdnem keson. Sajnos nem tudsz senkit meggyozni arrol, hogy valamit nem jol csinal es nincs is hozza jogod ha az illeto nem ker segitseget. Persze, hogy nem ok ugy csinalni dolgokat ahogy o csinalja...megis. Orulj neki, hogy az o gyereke nem a tied. - en mindig erre gondoltam anno...erdekes volt mikor az en kisfiam megszuletett es cseperedett mennyiszer megjegyezte: milyen nyugodt gyermekem van es milyen boldog. Bezzeg az o kisebbje mindig visitott ugy evett mint egy diszno es sehova nem lehetett vele elmenni. Persze mert mindig mindent csak szepen kert a kisebbiktol aki egy nagyon eros egyeniseg. Az meg jol leszarta mit mond az anyja. Aki inkabb megvett neki dolgokat csak kuss legyen, soha semmifele buntetes modot amit elozoleg beigert nem tartott be...
2013. jan. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én inkább a következetlenségben látom a gondot: egyszer rászól, sokadikra ráhagyja, néha erélyes (türelmetlen), gyereket teljesen megzavarja. Emellett arra is készteti, hogy csinálja tovább a rosszaságot, mert anya úgyis hamarabb unja meg. Fejére fognak nőni a gyerekek, már, ha ez nem történt meg
2013. jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátnőméknél ugyan ez van. Ott 3 éves lesz a kisfiú, és totálisan kezelhetetlen. Náluk a fő gond, hogy nagyon agresszív és verekedős a gyerek. Szinte megállás nélkül bántja a többieket (felnőtteket is). Ha simán rászól, a kisfiú ugyan úgy folytatja. HA rákiabál, a gyerek megsértődik, és még őt kell kiengesztelni és vigasztalni. Pár perc múlva kezdődik elölről az egész.


Nemsokára oviba megy. Bajban lesz, mert ott nem fogják elnézni a viselkedését. Tudom, hogy nem szép dolog, de alig várom, hogy idegenek is szembesítsék anyukát azzal, hogy neveletlen és kezelhetetlen a gyerek.

2013. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A következetlenség miatt kötöttünk mi ki a 4 éves fiammal a nevelési tanácsadóban... Sajnos nem egyszerû mindig következetesnek maradni, de akármilyen módszerrel neveled a gyereked, ha kiszámíthatatlan vagy, akkor többet ártasz vele, mint használsz...
2013. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!