Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ehet a 6 hónapos fiam rizst...

Ehet a 6 hónapos fiam rizst sütőtökkel vagy karfiollal?

Figyelt kérdés

Egyáltalán ebben a korban szabad adni pici karfiolt? Már napi 3x eszik rendes ételt, eszik almát, sütőtököt, répát, krumplit, bébiételből evett olyant amiben vegyesen volt répa-s.borsó-karfiol, salátát is evett már krumplival, levesből zöldségeket és egy pici levet, tejpépet eszik, meg kekszet is reszelve.

Ezek után kérdezem krumpli helyett ehet már rizst és ha igen, hogyan csináljam meg neki? Tehát nem sütőtök-krumplit enne, hanem sütőtök-rizs. És karfiolt ehet, ha leöntöm a levét?

Előre is köszönöm!


2013. jan. 30. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Még nem ehet karfiolt. Sütőtököt és rizst már 4 hós kortól ehetnek a babát, ki mikor kezdi a hozzátáplálást.

Karfiolt 8 hónapos kortól lehet enni leghamarabb.

Ami k-betűs zöldség, azt nem ehet még. Pl. karfiol, karalábé, kelkáposzta. Sima fejeskáposztát 1 éves kora után ehet. Ez elég puffasztó ételek.

2013. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A bébiételekben van, de akkor az nem számít? Anyukám szerint lehetne neki adni picit, de akkor inkább nem adok, mert elég hasfájós baba tud lenni. De pl. kapott brokkolit, akkor az ugye nem baj?
2013. jan. 30. 09:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fájdul meg a hasa, akkor szerintem ehet, bár sokan brokkolit is 7-8 hós kortól adnak.

Van aki, zöldborsót is csak 8 hós kortól ad. Én az Univer bébiételbe vettem zöldborsót, ugye abban nincs bent a héja. Így már akár 4 hós kortól adható, az üveg cimkézése szerint.

De 6 hónaposan nyugodtan adhatsz neki sóskát, spenótot is.

Én 4 hósan kezdtem a gyerekeimet hozzátáplálni. 5 hónaposan már kaptak heti egyszer csirkemájat is, amit húslevesben főztem meg, persze csak azután fűszereztem, hogy kivettem a májat és a zöldségeket. Persze egy kis sótól semmi baja nem lesz. Most meg az van, hogy csirkemájat is nem is tudom, talán 9 hónapos kortól ehet. Nekem 3 éve a védőnőm azt mondta, hogy 5 hós kortól ehet, de csak heti egyszer. Az én gyerekeimnek semmi baja nem lett tőle. 6 hónaposan már csirke-, vagy pulykamellet is tettem a zöldségek mellé. Ha megnézed a bébiételeket, akkor abban is találsz olyat, főleg a Kecskemétiben, amiben már az 5 hónapos kortól valóban is van hús. 7 hónaposan már pulutykát (kelkáposztát) is ettek a gyerekeim. De karfiolt és karalábét csak 8 hósan.

Kislányom másfél évesen kinézte a számból a gombapörköltet. Ugye gombát 2 éves korig nem lehet adni. Hát, adtam neki egy kis pörköltlét krumplival neki másfél évesen semmi baja nem lett.

Cukkinit és fejes salátát (salátafőzelék) is adhatsz a gyerkőcödnek.

7 hónapos kortól nyugodtan adhatsz már neki pl. natúr joghurtot, sajtot, túrót.

8 hónaposan már tojássárgáját is.

2013. jan. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Köszönöm, nagyon hasznos volt. Akkor még hanyagolom a karfiolt, van más bőven, amit ehet:) Nekünk amúgy a gyerekorvos azt mondta, már ehet tojássárgáját, pici olajat, sőt májat is:)
2013. jan. 30. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!