Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El vigyem orvoshoz?

El vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Pár napja fogzás miatt hőemelkedése,láza van! Nincs más tünete! " napja álmában sokat köhög,de ha fel van akkor nem! Mást nem veszek észre! De nem akarom,hogy ott szedjen össze valamit a váróban!
2013. jan. 30. 18:53
 1/6 Jégtánc ***** válasza:
Vidd el orvoshoz.Fogzástól nincs több napos láz.Ha sokat köhög,az sem a fogzástól van.
2013. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld felhívni a doki nénit, hátha ad tanácsot. Nekem mikor náthás volt, mondták, hogy oda ne vigyem a sok beteg gyerek közé, elmondták, hogy mit csináljak, mit adjak neki (orrspray, stb. amit egyébként is adtam). Szóval szerintem megmondja, ha úgy gondolja, hogy mégiscsak vidd be. Nekem még azt is mondta, hogy fogzáskor sokkal fogékonyabbak mindenféle fertőzésre.
2013. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb próbáld meg hogy adsz neki egy kis lázcsillapítót, ha nem magas nagyon a láza. Éjszaka hogy köhög? Mert lehet, hogy csak félrenyeli a nyálát és attól köhécsel. De ha te komolyabbnak érzed a dolgot mindenképp vidd el orvoshoz.
2013. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz várni, akkor kérj időpontot telefonon. Láza valójában nem lehet a fogzástól. Köhögni, meg pláne nem köhöghet. Szóval én elvinném orvoshoz. Soha nem lehet tudni. Lehet, hogy a fogzástól folyó orrából hátracsorog a váladék és attól köhög, de ezt így látatlanban még egy orvos sem tudja megmondani.
2013. jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is arra gondolok,hogy a sok nyáltól van a köhögés mert ébren egyet sem köhint! Meg nincs rosszkedve semmit nem lehet rajta észrevenni! Köszönöm a gyors válaszokat!!!
2013. jan. 30. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Fogzás idején legyengülhet a gyerekek immunrendszere és sokkal könnyebben kapnak el betegségeket.

Fogzás is okozhat lázat, de nem extrém magas lázat. A 38,1-2 tized fok még belefér a fogzási lázba, de attól magasabb és ha több napja tart, akkor nem. És ha napközben nem köhög a kicsid, akkor az is lehet a fogzástól, mivel fogzás idején fokozódik a nyáltermelődés, így könnyen előfordulhat, hogy éjszaka nem tudja úgy nyelni, esetleg, ahogy folyik le a torkán, attól köhög.

De ha tényleg több napja tart a láz, akkor inkább egy vírusos vagy rosszabb esetben bakteriális fertőzéssel van dolgotok. A vírusos megbetegedésre csak tünetenyhítő gyógyszerek vannak, lázcsillapító, gyulladáscsökkentő, de ha bakteriális és attól lázas, akkor pedig antibiotikum. De ezt csak orvos tudja eldönteni.

Ha olyan a láza, akkor szerintem belefér egy orvosi látogatás. Próbálj meg úgy menni, hogy rendelés vége előtt nem sokkal, akkor talán már nincsenek olyan sokan és nem akkora a valószínűsége, hogy összeszed pluszban valamit.

De én is azt mondom, hogy inkább legyen potyára elvíve csak a fogzás miatt, mint hogy legyen egy komolyabb gyulladása vagy betegsége, amit ilyenkor még az elején el lehet kapni.

2013. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!