Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön, családtól-barátoktó...

Külföldön, családtól-barátoktól távol élő anyukák, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
10 hetes kislányom van, kinn élünk Angliában párom munkája miatt. Sajnos nincs itt egyetlen ismerősöm, se családtagom és nagyon egyedül érzem magam. Jó lenne néha kicsit kimozdulni akár babával együtt is, csak más emberekkel is beszélgetni nem csak a férjemmel. A kapcsolatunk is kezd lejteni, ugyanis mindig úgy vagyok vele, hogy minek, hova csinosítsam magam, úgyis össze kell fogni a hajam, a baba lebüfizik, nagyon értelmetlennek és időpocsékolásnak tűnik "csak úgy" kiöltözni, kifesteni magam. Mit tegyek?
2013. jan. 30. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, bar meg babánk nincsen,csak tervben de en is a parom munkaja miatt elek Kanadaban. Anyukammal nehany percet naponta skype-olok. Ugyan sok magyar el itt, de nem keresek uj kapcsolatokat, eleget tapasztaltam mar ahhoz, hogy ne akarjak uj baratokat. De igyekszem feltalalni magam. Amikor nehez pillanatok vannak, akkor arra gondolok, hogy halasak lehetunk, hogy van ez a lehetoseg szamunkra...Ha gondolod, folytahatjuk priviben. Kitartas! :-)
2013. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress barátokat. Vegyétek fel a kapcsolatot a kinti magyarokkal, a külföldi magyar közösségek összetartóak. Ez a babának is jót tesz majd, ha magyarok közt is lesz (rajtatok kívül persze).
2013. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az enyem 8 hetes, masodik baba. Evek ota kulfoldon elek.


Ha majd a tied nagyobb lesz, majd elmehettek jatszohazba parkba stb, lesz egy csomo ismerosod, talan barataid is.

Menjetek butikolni addig is.(egy 10 hetes meg jol elvan a babakocsiban)

Vagy szkajpolj az otthoni barataiddal (pl en vasalas kozben estenkent beszelgetni szoktam)

2013. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Szia mi Irorszagban elunk 2 eves kislanyunkkal es most jon a masodik baba. En eljarok kozossegi helyekre, pl a konyvtarban van minden hetfon baba-mama klub. Szerdankent eneklos-mondokas csoportba jarunk. Ezekre a helyekre mar 6 hetes kora ota vittem ot hiszen mas anyuka is azt teszi.. Pentekenkent ismet totyogo-mama klubba jarunk. Itt szerezhetsz baratnoket is magadnak akikkel klubon kivul is talizhattok kavezni, vagy atmenni egymashoz.. Nem kell egyedul erezned magad, miert nem mozdulsz ki?menni kell ismerettsegek utan! Ha elhagyod magad az csak a te hibad! es nem a parode, nem kell hogy tonkremenjen a kapcsolat mert nem talalod fel magad! Attol mert van egy gyerek nem kell lejebb adnod a nivot sem. Igenis legyel csinos, jarjal el, keress baratnoket! Ne benazz!
2013. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó azért nem mozdulok ki mert mnincs hova. Egy nagyon kicsi faluban lakunk, egyetlen bevásárló központtal ahol semmi szórakozási lehetőség nincs, csak egy kaszinó és egy pub. Liverpool van a legközelebb innen 1,5 órára. ÉS félreértés ne essék, tudom, hogy nem a párom hibája, hanem az enyém, én hagytam el magam, és pont ehhez kértem segítséget, nem lecseszést. De mindenkinek köszönöm a választ, holnap elmegyünk babamasszásra a könyvtárba. Meglátjuk mi sül ki belőle.
2013. jan. 31. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!