Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért rontottam volna el a...

Miért rontottam volna el a babámat?

Figyelt kérdés
Barátnőm ma közölte, hogy azért nyűgös a babám (5 és fél hónapos amúgy), mert felszoktattam. Mondtam neki, h 2 hónapos koráig állandóan kézben volt, tény és való, mert az extrém hasfájásától lilára ordította magát és nem aludt volna csak napi fél órát max, ha nem hordozom. 2-4 hós koráig álom baba volt, ahova letettem ott maradt, elvolt, elaludt egyedül, nézelődött, így hát nem hordoztam állandóan. Csak akkor hallottam sírni ha éhes volt. 4 hós kora óta szenved, de tudom hogy a foga jön. Még így is nagyon sokat elvan egyedül, de igényli a közelségem, így ha olyanja van, akkor felveszem és csak pihen rajtam, nézelődik. Aztmondja azzal rontottam el, hogy a hasfájásban nem hagyjtam sírni. Most komolyan!!! Van olyan szülő, aki hagyja ordítani a gyerekét ha fájdalmai vannak? Meg amúgy is... Azóta eltelt 3 hónap, nem hinném h ezen múlna a "felszoktatás" (amúgy a falra mászok ettől a szótól). Amúgy ő csecsemő és gyermekápoló, nincs kisbabája és közölte, h ő a korházban is hagyja a babákat h álomba sírják magukat. Most ezen hogy ezt mondta én háborodok fel ennyire, vagy van benne igazság? ha lenne sem csinálnék semmit másképp, ha újra kezdhetném, de érdekel más véleménye is, mert én elfogadom a véleményeket, de most nem tudom hogy csak én állítom-e ennyire az igazam és nincs is, vagy tényleg igazam van és nem rontottam el a babámat?
2013. jan. 30. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Egy babát nem lehet elkapatni. Nekem négy van, mindig fölvettem őket ha szükségük volt rám. Meg is zakkannék, ha ettől elkapódtak volna. Szóval jól csinálod, mással meg ne foglalkozz. Te babád, te érzed.
2013. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Aki a szakmában dolgozik, és ilyeneket mond, hát nem tudom hol szerezte a bizonyítványát.

Amúgy a gyerek személyisége olyan mint a hagyma.

Van a belső réteg, amivel megszületett, van egy középső réteg, amit mi alakítunk kb 4-5 éves koráig, és van a legfelső réteg, ami egész életünkben alakul.

De ha a legbelső réteg egy érzékeny, anyához ragaszkodó babát rejt, akkor fel és leszoktatni sem tudod. Ő ilyen.


Lányom amúgy extra sírós volt, hasfájás és reflux miatt. Sokat volt kézben.

Most 2,5 éves elég önálló kiscsaj és köszöni jól van. :)


Egy 5,5 hónapos babára már most azt mondani, hogy elkapattad, és rosszul csináltad...hát...nem szép dolog.

Majd 20 év múlva kiderül mit "tettél" vele, mi lesz belőle. Addig meg ne dobálózzon az ítélkező szavakkal a "barátnőd".

2013. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nincs gyereke, ennyi.nem kell ezt túlragozni, Te vagy az anyja, jobban tudod, mit igényel a gyermeked.

Szép, hogy érdekel más véleménye, de a megfelelési kényszer is káros ám...

Ha meg el is rontod, majd tanulsz belőle.

2013. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is extra hasfájós volt.Soha nem hagytam sirni,mindig próbáltam segiteni neki ahogy és amivel tudtam.Elég sokan mondták ezt nekem is,hogy felkapatom.Most 8 hónapos,hasa rendben van már és nagyon szépen eljátszik magában:)
2013. jan. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez "A molnár, a fia, meg a szamár"-effektus működés közben. Sőt, amiről a tanmese nem szól: ugyanaz az ember ugyanolyan elképedve szólna az ellenkezőjéért is.
2013. jan. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is azt tanácsolta a védőnőm, hogy hagyjam a kislányomat sírni alvásnál, mikor cirkuszolt. Fogtam és figyeltem a babyőrön keresztül mit csinált. Abba hagyta a kiságynál állást, leült, de még mindig folyt a könnye és hüppögött. Aztán nézte a pocakját közben és olyan magábaroskadó volt. És csak írt és sírt... már nem utánam, hanem egyedül egymagában. Ekkor volt 8 hónapos körüli. Annyira megsajnáltam, hogy egyszerűen az én könnyem is eleredt. Kikaptam az ágyából és magamhoz öleltem és ő megkönnyebbülten felsóhajtott és nevetett... Előtte nem próbálkoztam vele. Legtöbbször velünk aludt, mert nagyon kimerült voltam, hogy óránként kb 10 percem volt amikor nem szoptattam. szóval kiszipolyozta az energiámat, örültem, ha álomba szoptatom magunkat :D Aztán kezdtük el, hogy délutánonként legalább a saját szobájában aludjon. És nagyon nem akart összejönni. Úgy döntöttem velünk marad amíg ő szeretné. A nagynéném az unokaöcsémmel 7 éves koráig aludt együtt amikor is egyik nap azt mondta az uncsim, hogy az iskolában azt mondták, hogy ciki anyával aludni ezért ő mától nem fog. És most 20 éves és egy nagyon intelligens fiú aki nagyon központi ember egy társaságban még is jó tanuló és megoszt mindent a szüleivel.

Pedig 20 évvel ezelőtt... na akkor a nagynéném folyton olyanokat kapott amiket most te. Nagyon nehéz szülése volt, és egyedül az uncsim segítette át a depressziós időszakán, mert elmondása szerint a babáján kívül mindent utált a világon.Ki se tette a lábát sokáig. Szóvval ha lehet egy babát elkényeztetni akkor az unokaöcsém egy elkényeztetett minden lében kanál lenne.

De megmondom az őszintét! Én mérhetetlenül szomorú vagyok, hogy egy gyermekápoló így végzi a munkáját. Mikor megszületett a lányom egyből a saját szobámba kérettem és én napi csak 10 percre adtam oda amíg megfürdették! pedig bármikor ,,lepasszolhattam" volna. De a férjem is bent volt a szobámba(csak reggel 8-tól este 8-ig lehetett így este is fent voltam inkább a babámat őrizni) és felváltva vigyáztunk rá. Rengeteg pletyka ment, hogy a kórházi csecsemősök milyen undorítóan bánnak a babákkal és én úgy éreztem ha bele halok sem merem rájuk bízni egy percig sem.

2013. jan. 31. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!