Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szereljem le finoman...

Hogyan szereljem le finoman az anyósom?

Figyelt kérdés
Két unokája van. az elsö 1 éves, és a miénk 3.5 hós. az egy éves unoka (a sógornöm gyereke) teljesen el van kényeztetve. NAGYON. én nem szeretném. de ha itt van az anyósom ö mindent teljesen másképp csinál mint ahogy én szoktam. alvás( azt mondja, hogy ennek a gyereknek nem kell alvás), altatás (ö kézben ringatja) mikor mondtam neki, hogy nem kellene a gyereket hozzászoktatni olyan dolgokhoz amit mi nem akarunk késöbb, vagy rendszer kelle a gyerek napirendjébe, mert amikor már nincs itt velünk üvöltözik este 11-ig, és ö már akkor nincs itt, akkor ezt válaszolta: az ö feladata , hogy kényeztesse a gyereket, az enyém meg, hogy szívjak. (jó nem szó szerint, de ez volt a lényege) hogyan mondjam meg neki, hogy mi nem akarjuk a miénket elkényeztetni mint a másik unokát úgy hogy ne legyen sértödés?
2013. jan. 31. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi próbálkoztunk kedvesen, finoman jelezni, már-már kérlelni, de mint a falra hányt borsó...

Úgyhogy keményen. Nekünk csak úgy ment.

2013. jan. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

csak akkor jöjjön mikor ébren van a kicsi (max 1-2 órára enged)

altatni te vidd el ne enged h ö altassa el a gyereket

vigye el sétálni a babakocsiba (ott nem hiszem h baj lenne ha máshogy tolja)


mennyiszer jön hozzátok ? és mennyi ideig marad? általában


és határozottan szólj rá ha nem úgy csinálja ahogy ti és vedd ki a kezéből a gyereket

2013. jan. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én eljátszanám neki, hogy besértődök, amiért nem tisztel szülőként (nem lenne nehéz eljátszani, hisz így is van), és megkérdezném, ő mit szólt volna, ha annak idején mindig van ott vele valaki, aki homlokegyenest máshogy csinál mindent, mint ő, és keresztbe tesz a nevelési elveinek? És addig csinálnám, míg meg nem érti.

Igen, a nagyszülő dolga a kényeztetés, de csak addig a pontig, ameddig az nem szívatja a szülőt.

2013. jan. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős babánál pont az lenne a lényeg, hogy segítsen nem hátráltasson! A segítségnek pedig más értelme van mint ami ő csinál! Én először finoman, de határozottan elmondanám neki, hogy én mit szeretnék. Ha nem érti meg akkor már erélyesebben lépnék fel. Én és a férjem is az első percben megmondtuk, hogy nincs a gyerek feneke cipelve mert én egyedül vagyok vele egész nap és nem fogom bírni. Szerencsére meg is értette mindenki, sógornőm kivételével mert ő egyszer kicsit sokáig fogta és én szóltam, hogy most már le kellene tenni mert hétfőtől nincs segítségem aki egész nap fogja! Ő közben azóta is próbálkozik, de le azt hiszem most már elég a tekintetem olyankor vagy egy-egy szó! (igaz úgy érzem nem vagyok kedvenc, de ez nem érdekel!)
2013. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet. Én is ebben vagyok. Én kérhetem szépen, kérhetem erősebben nem érti. Mintha csak a falnak beszélnék, még szólni sem szól rá, csinálja tovább a hülyeséget.

Eleinte állandóan ott volt, nem volt nyugtom tőle, nem jelentkezett be, csak jött és az agyamra ment. Mostanra valahogy megértette, hogy nem kell a nyakunkon lógni és leginkább akkor jön csak, ha a párom is otthon van, mert ő valamennyire tudja kezelni a helyzetet, ő rá szól erélyesebben, míg én nem akarok és akkor talán érti, vagy megsértődik, de legközelebb ugyanúgy folytatja. Ha a párod is partner benne kérd meg, hogy beszéljen ő az anyjával, mégis csak az ő anyja. Ha más nincs, akkor meg valóban marad az, hogy próbálsz keményebb lenni és elmondod, hogy te hogy szeretnéd nevelni a gyerekedet és mivel a te gyereked ő alkalmazkodjon ehhez.

A babakocsis séta nem jó minden esetben, bár ha te megbízol az anyósban nyugodtan, de én a saját szememmel láttam, ahogy a fiamat kitolta az úton az autó elé...

2013. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először beszélj a pároddal.Mond el neki,mi a gond,és beszéljen először ő az édesanyjával.MKedvesen,de határozottan tudatni kell vele,hogy a ti gyereketek és a saját elveitek szerint fogjátok nevelni.Ha nem értesz egyet az altatgatással,ne engedd,hogy elaltassa.Az ugyanis ne4m az ő kényeztetése már,hanem nevelés kérdése,tehát rád tartozik.Természetesen ha fent van a baba,játszon vele,de ha látod,hogy már álmos,vedd el és altasd úgy ahogy neked tetszik.Biztosan nem tetszik neki az elején,ha eddig úgy volt,de idővel rájön,hogy nem szólhat bele az unoka nevelésébe...Sok sikert!!
2013. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Kösd fel a gyatyád, mert hasonló az anyósom, akivel hetente veszek össze! már eléggé el van durvulva nálunk a helyzet! Sajna nem értenek a szóból! Se a szépből, se a kicsit erőteljesből. Sőt mikor ráförmedek, mert betelik a pohár, nagyon durván le vagyok cseszve! Szóval... Tűrni és minél ritkábban találkozni! Nekem ez vált be! És még ami talán nálam bejön, h tartani a 2 lépés távolságot, nem nagyon bratyizni az anyóssal, mert minél jóban vagytok, annál többet enged meg magának!
2013. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a válaszokat..... Igen, ha mondok neki valamit falra hányt borsó...., nehéz ügy. de látva sógornömet, hogy hogy ki van, én nem akarok így járni. ö csak azért nem szól a nagyszülöknek mert mindennel elhalmozzák a gyereket. egy éves,és a szülinapjára már nem tudtunk venni semmit mert megvan már mindene......
2013. jan. 31. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!