Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ki készíti a babájána...

Anyukák! Ki készíti a babájának külön az ételt?

Figyelt kérdés
Legfôképpen arra lennék kiváncsi aki külön fôzöcskézik a babájának, mit fôztök,hogyan, cukroztok vagy ha nem akkor hogy édesítetek, sózzátok e az ételét? Meddig fôztetek külön / szàndékoztok külön fôzni? Recepteket is szívesen olvasnék .

2013. jan. 31. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:

mekkora a gyerek ?

csak mert nem mindegy mit írunk :-)

2013. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
10 hónapos. Igazából három éves korig érdekelne.
2013. jan. 31. 09:56
 3/10 anonim ***** válasza:

10 hónaposan már eheti a zöldségek-gyümölcsök nagy részét, én már ekkor adtam hagymát, fokhagymát az ételeihez, zöldfőszereket, natúr vega mixszel ízesítettem.

Kaphat sajtot, túrót, joghurtot, húst, főtt tojássárgáját, kenyérféléket, ezekből már remekül lehet variálni.

Csak a sóskát cukroztam picit, mást nem.

Én 13 hónapos koráig főztem külön, utána már csak akkor, ha olyat ettünk, amit ő még nem kaphat (pl. eperleves).

Nem érdemes túl sokáig pürésíteni, vagy külön főzni, mert utána nehezebben áll rá a normál kajára.

3 éves a fiam teljesen azt eszi amit mi (disznótoros, lencseleves stb. is).

2013. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 9hótol kezdtem neki főzni, addig baby kaját kapott. Mindent adtam neki, amit ennyi idősen lehetett. Fűszereket először nagyon lazán, aztán úgy 10hósan már ugyan úgy fűszereztem, mint a miénket! Sót nem használok neki egyáltalán, borsból pedig fehérborsot használok, mert azt könnyebben emészti. Még pirospaprikás dolgokat nem adok neki. Viszont kenyéren selyemsonkát, nagyon jó minőségű májast, párizsit, sajtot szoktam adni.


Én erről az oldalról szoktam nézni, de nagyrészt már a mi ételünkből kap, ritka mikor külön főzőcskézek, csak, ha olyat eszünk! És próbálom a változatosságot figyelembe venni.


[link]

2013. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Külön főzten Neki, kb. 13 hós korától azt eszi amit mi. Minimális sót és zöldfűszereket raktam az ételébe, cukrot nem. 1 éves kora után a főzelékekbe is raktam tejfölt és ami olyan volt, abba tejszínt/tejet. Amit kicsinek nagyon szeretett az a paradicsomos krumpli, brokkoli, zöldborsó és zöldbabfőzelék volt.
2013. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Külön főzten Neki, kb. 13 hós korától azt eszi amit mi. Minimális sót és zöldfűszereket raktam az ételébe, cukrot nem. 1 éves kora után a főzelékekbe is raktam tejfölt és ami olyan volt, abba tejszínt/tejet. Amit kicsinek nagyon szeretett az a paradicsomos krumpli, brokkoli, zöldborsó és zöldbabfőzelék volt. Most 2,5 éves a kislányom.
2013. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1 éves és most kezdi alkalmanként azt kapni amit mi is eszünk(ma rakott kelkáposztát) ,de többnyire még külön főzök neki cukrot soha nem használok,sót ritkán egy keveset.Szinte minden zöldséget megeszik,de pl. a spenótot csak krumplival és banánnal szereti.Sokáig mindig valami gyümölcsöt tettem a zöldségekhez almát vagy körtét,most már ritkábban teszek,de így is mindent megeszik kivéve a zöldborsót.Sokáig sláger volt a sárgarépa-alma-krumpli-husi egyveleg.
2013. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok. Nagyon hasznosqk is. Esetleg valami konkrét recept amit nagyon szeretett a babátok?
2013. jan. 31. 16:14
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok.Az a bizonyos kedvenc: egy nagy sárgarépát és egy krumplit apróra vágtam kevés vízben feltettem,ha elkezdett forrni tettem bele egy kocka csirkemellet a jégkockatartóból,mikor megpuhult minden hozzáadtam az almát pár percig még együtt főztem,mikor kész egy kiskanál olívaolajjal pürésítettem.Ezt imádta sokáig,néha még most is csi álok neki,csak már krumplinyomóval összetöröm és kész.
2013. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm megprobáljuk! :)
2013. jan. 31. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!