Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyedet vagy gyest kapok majd?

Nyikiric kérdése:

Gyedet vagy gyest kapok majd?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő:

2012-ben júliusban kezdtem dolgozni. A munkaviszonyom azóta is tart.

Előtte gyesen voltam a kisfiammal aki tartósan beteg. Tehát a 2012.01 hó és a 2012. 07. hó közt. Végül is most is gyes mellett dolgozok 6 órában. A bruttóm 73500 ft most januártól. Előtte 70.000 ft volt.


A 2011-es évben munkanélküli voltam. Regisztrált álláskeresőként voltam 2011.01- től 2011. 10. hóig. Tehát a munkaügytől kaptam havonta pénzt.


A kérdésem az lenne, ha vállalnánk még egy babát akkor gyest, vagy gyedet kapnák ezen adatok alapján. Valamint tgyást kaphatok e?


Egyes kalkulátorok alapján már elég a 180 nap munkaviszony, de olyat is olvastam, hogy 365 napnak kell lennie.


Melyik akkor most pontosan? Milyen juttatásokat kaphatok ha vállalnánk egy gyermeket.


Köszönöm szépen



2013. jan. 31. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Már 365 kell
2013. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

TGYÁS és GYED feltétele az hogy legyen 365 nap biztosításban eltöltött időd, és a jogosultság ( TGYÁS/GYED) kezdőnapján még biztosított legyél.

A 180 nap nem a jogosultságot, hanem az ellátások összegét- nagyságát/maximumát -befolyásolja.


Ha jól értem, még csak gondolkodtok a babán, tehát ha pl. most esnél teherbe, szinte biztos hogy a fenti feltételnek ( 365 nap) meg fogsz felelni ( kivéve, ha közben megszűnik a munkaviszonyod).


Javaslom, hogy amint kiderül hogy babát vársz, jelezd a munkáltatónak( lehetőleg írásban, hogy bizonyítani tudd), mert az új Mt. alapján csak akkor vagy védett a várandósság ideje alatt, ha azt bejelented ( ellenkező esetben sajnos állapotosan is kirúghat, és akkor már hiába szólsz, hogy "dehát én babát várok...").


TGYÁS-sal, GYED-del kapcsolatos kérdésekben az OEP-hez fordulhatsz tanácsért.


Hasznos linkek:


[link]


[link]

2013. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!