Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátokkal hogy...

6 hónapos babátokkal hogy telik a nap?

Figyelt kérdés
Mikor kel fel, fekszik le? Miket csináltok napközben?
2013. jan. 31. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nálunk a napok többsége borzalmas. Reggel 8-9 között próbálom etetni, több kevesebb sikerrel. Nagyon rossz evő. 10-fél 11 körül elaltatom, ami szintén küzdelem. Ilyenkor alszik 30 percet. Aztán felkel, sír, álmos, próbálom visszaaltatni, de már nem megy. Délig nyafog. Megpróbálom megetetni. Aztán délután kimegyünk sétálni 1-másfél órát, akkor alszik, hazajövünk eszik gyümölcsöt. Aztán fél 8-ig nyafog, semmi nem jó, sehogy nem jó. Elaltatni már nem tudom. Fél 8-kor fürdik, eddig szépen evett utána és magától elaludt, de napok óta ez is küzdelem. Mostanában fél 9 körül alszik el. 11-kor felébred, hajnal kettőig csak 10 perceket alszik, sír, cumi és így tovább, enni nem akar. 2-4-ig alszik. 4-kor ébred, jó esetben eszik és 5 körül visszaalszik fél 7-ig. Fél 7-től próbál aludni, de már nem megy.

Napközben a sétán kívül próbálom lefoglalni játékokkal, egyfolytában beszélek neki, de több kevesebb sikerrel.

2013. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fél 8 körül kelünk, ha kér enni, akkor szopizunk, de van, hogy csak fél óra múlva, addig én elpakolgatok, megcsinálom a kávém, szopizás után eljátszik a kiságyban, amíg én kávézok és reggelizek. Utána átöltözés, pelusozás, aztán játszunk, amíg el van egyedül addig hagyom, aztán próbálom lekötni vagy amíg főzök a székében figyel a konyhában. 11 kor alvás, kisebb nagyobb sikerrel, általában picit altatni kell. Nem alszik sokat 30-40 percet, utána szopi, aztán séta 1,5 óra kb. Szopizunk és játék, általában 5 körül szuszizik 30 percet, nem elég a 2 alvás. Este már nyűgös, van, hogy megint szopizik egyet 7 körül is, 8kor fürdés cici és alvás....nehezen alszik el, kb 2 óra múlva ébred, akkor jön közénk. Éjjel is többször kel kb. 1 hónapja ilyenkor cicizik egyet és alszik. Hozzátáplálás még nincs, mert elutasítja egyenlőre. Kedden lesz 7 hónapos.
2013. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fél 7-kor ébred 170ml tápszert eszik, utána vissza alszik. 11 fele ébred, akkor gyümit eszi kekszel, vagy tejpépet. Utána játszószőnyegen játszik. Dél fele sétálni indulunk, kb.1-1,5 órát.

Visszajövünk játszunk, (vagy egyedül játszik, nézelődik)

2 fele főzeléket kap, teával.

3 fele alszik, mikor mennyit van hogy fél órát, van h 2 órát..

Utána pihenőszékben játszik, fürdés 7 óra után utána eszik, alszik kicsit, 30 percet.. 10 fele eszik tápszert 180ml, utána nehezen alszik el mivel jön a foga 1 már kibújt, éjfél fele alszik el.

2013. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

9-kor kel(sokszor ébresztem) ekkor öltöztetem fel és kap tápszert


12-kor ebédel és alszik, sokszor bealszik ebéd közben, vagy túl fáradt ebédelni

az alvás változó.

délután kap gyümölcsöt és 1x tápszert, általában délután is alszik 1x


aztán este 8-kor kap tápszert és megy aludni


átalussza az éjszakát 9-ig.


mivel második gyerek és a tesó még itthon van így jó gyerek. leköti a nagytesó aki 2 éves. Jól eljátszanak.

2013. febr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

7 kor kel a tesójával együtt ( két fiú 6 hó és 18 hó)

akkor mindketten betolnak 230 ml tápszert. Utána kimegyünk a nappaliba a pici a játszó szőnyegen játszik emg nézelődik a nagy tesz vesz, játszik, jól elvannak. Ha a pici kezdi unni magát vagy sírdogál akkor beviszem a kiságyába és alszik. Változó h mikor és mennyit, de ha nyűglődik azonnal beviszem és mindig el is alszik. Nagy úgyszintén. 12 felé éhezik emg legközelebb akkor vagy babakaját kap vagy amit én csinálok. Délután 4-5 fele megeszik pépesítve egy banánt vagy 2 almát vgy ilyesmit. Este fél 7 kor fürdenek, utána tápszer, és 7 kor már alszik mindkettő reggelig. :) Néha felébred valamelyik ilyenkor csak át kell menni vissza a cumi és már alszik is tovább.

2013. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!