Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfelejtett átfordulni?

Elfelejtett átfordulni?

Figyelt kérdés

Kislányom születésétől fogva csak hason alvó. Nagyon erős, és mindent nagyon korán csinált. 3 hónaposan forgott ide-oda, 5 hónaposan "kutyázott, hat hónaposan felült egyedül és mászott, 7 hónaposan felállt, és most nyolc hónaposan oldalazva lépked.

Nagyon ritkán kerül a hátára, mert nem szereti, de ha előfordul, nem tud megfordulni, vagyis nem fordul. Hasizomból próbál felülni, az persze nem megy, és csak vergődik, mint egy kis bogár, aztán sírni kezd.

Nap közben ez csak akkor fordul elő, ha hátra esik, pl. járókában puhára, de sajnos éjjel számtalanszor előfordul, hogy erre ébredek. A hátán nyöszörög.


Normális ez, és csak várni kell, hogy "újra tudja", vagy ez valami bajt jelent?

Nálatok volt ilyen állapot?



2013. jan. 31. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál volt ilyen, bár akkor kisebb volt, mint a tiéd most, rövid ideig tartott. Megnyugtattak, hogy most más jön, a beszédfejlődés. Akkor el is kezdett szépen gagyogni. A biztonság kedvéért azért említsd meg a védőnőnek, vagy a gyerekorvosnak, lehet, hogy nincs komoly gond, de megnyugtatóbb, ha ők mondják.
2013. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kb. egy hete van ez. És tényleg gagyarászik is. :o)

Megkérdezem az orvost, ha legközelebb beszélek vele.

2013. jan. 31. 11:41
 3/3 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Szerintem itt a beszédfejlődés lesz a ludas, úgyhogy ne izgulj, de az orvost azért kérdezd meg, biztos, ami biztos. Inkább 100-szor fölöslegesen, mint egyszer nem , mikor kellene.
2013. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!