Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek hipotón gyereke van,...

Akinek hipotón gyereke van, mikor kezdett el járni, hogyan tudta motiválni a mászás és térden járás után? Minden, hasonló helyzetben lévő szülő válaszát köszönöm előre is! Két éves lesz két hét múlva a kislányom, és még nem tud önállóan járni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem is hipotón a kislányom. Sajnos, senki nem segített,nem részletezném a védőnőt, orvost, stb., már leírtátok jópáran, úgy látszik kevés a normális ember...

Nekünk, aránylag, minden időben ment, max. egy hónap késés ha előfordult,pl. ülésben. Viszont, egyéves korára már fel-felállt kapaszkodva, de nem történt semmi más. És mindenki (szakemberek) nyugtattak, nem kell vinni sehova, el fog indulni, látszik. 18 hónaposan is itt tartottunk.

A neurológus és az ortopédus szinte kiröhögtek, hogy ha ezt csinálja, akkor már járni fog...

Mi nem éreztük így a férjemmel, neteztünk, és úgy gondoltuk a tünetek alapján hipotón a kislányunk, lábfeje, bokája nagyon gyenge. Elmendtünk (ugyancsak saját kútfőből net alapján) egy Dévény tornát gyakorló szakemberhez. Ő megállapította, hogy enyhén hipotón. Na aggódjunk, mert olyan jól jár a térdén és ügyesen mászik, hogy mindenhol tiszta izom, pár hónap és járni fog. Természetesen, hozzá hetente egyszer jártunk, és látványos javulás következett be (5hónapig). Karácsony előtt megállapította, készen van a gyerek, tökéletes az izomzata, járhat.

Most január vége. Két hét, és tölti a 24. hónapot, (már kétéves lesz), de még nem tud járni!! Feláll, ha nem figyel képes önállóan felállni, megállni kapaszkodás nélkül. Oldalt lépkedve, kapaszkodva tud járni, de önállóan még nem.

A gyógytornász a napokban mondta, már nem tud mit csinálni mert az izomzata rendben, tudna is járni, hiszen önállóan meg tud állni, és le tud ülni, fel tud állni kapaszkodás nélkül, ha akar, de csak akkor.Nagyon akaratos kislányom van, de nagyon okos is, szinte mindent megért, mondta a gyógytornász is, beszéljek vele. (Eddig is, minden nap ezt tettem és az apja is.)

Ha észreveszi, hogy csalom játékkal letérdel egyből, ha nem veszi észre, akkor lépeget velem 3-4 lépést.

Valószínű, hogy sokáig járt térden, és ez biztos számára.

Van valaki, akinek ugyanígy későn indult el a gyereke? Mivel tudtátok ösztönözni, motiválni,hogy ne a térdén járjon, hanem állva? Vittétek még valahova, hogy elinduljon?

Már a szobáját egy hónapja átpakoltam, megvannak az állós játékok, nagyon ügyes, azokat állva is használja. Oldalazva, támaszkodva szépen tud menni. Meg-megáll egyedül, ha akar. De nem akar állva járni...


Segítsetek kérlek, nagyon aggódom. Minden választ köszönök, aki hasonló helyzetben van/volt.



#2 éves #járás #mászás #Dévény #hipotón #térden jár #önállóan jár #önállóan áll
2013. jan. 31. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én elvinném másik Dévényes (a honlapon ellenőrzött és vizsgával rendelkező, nem csak annak mondott) gyógytornászhoz. Én nm hagynám annyiban.
2013. febr. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Ez a hölgy is hivatalos. A központból kaptam meg a számát és munkahelyi címét.

Azt mondta, már teljesen rendben van a gyerek izomzata, egyébként tényleg szemmel is látható. És valószínű, hogy azért nem akar járni, mert sokszor próbálkozott és érezte, hogy nem bírja a lába, nincs önbizalma. Pedig már meg-megáll önállóan is fél-egy percekre néha.

Már nem maszírozta az utolsó két alkalommal sem, állós játékos feladat volt.

Nálatok hogy volt?

Másik dévényes kb.1 hónap múlva tud fogadni csak.

2013. febr. 2. 09:31
 3/6 Nagy Pálné válasza:
Szia!Tudom,hogy a hócipőd tele van ezzel,de én akkor is azt írom,hogy nyugodj meg!!SZERINTEM nincs a picirkédnek semmi komoly baja.Bár az én kisfiam még 15 hónapos és egy hónapja jár egyedül,de az én véleményem szerint történhetett valami olyan amire nem is gondolnátok.Az én fiam tíz hónaposan szépen felállt a bútorok mellett és sétálgatott is mellettük,de egyszer csak a kiságyba nagyon nagyot esett.Ami a szerencsém volt,hogy éppen láttam az eseményt.Ettől fogva csak mászott és mászott és semmivel nem bírtuk rávenni,hogy felálljon.Ha megfogtuk a kis kezeit és felállítottuk,szinte remegett a félelemtől.Aztán mivel tudtam,hogy mekkorát esett nem is erőltettem.Azért az aggódás ott volt bennem,hogy mi van ha többet meg sem próbál felállni?De amikor a legkevésbé számítottunk rá,egyszer csak felállt és elkezdett menni egy pár lépést.Most már "stabilan" megy.A saját félelmét míg le nem küzdötte mi nem tudtunk érte tenni semmit.Én nem mondom,hogy esetleg a te picirkéd is így járt,de lehet,hogy mégis,csak éppen nem láttátok,mert ébredés után történt,vagy éppen csak valami miatt nem láttátok és kész.De ha az izomzata rendben van,márpedig biztosan rendben van!Akkor idő kell amíg agyilag rákészül a nagy mutatványra!Azt majd ő érzi meg,hogy mikor van ereje és bátorsága ahhoz,hogy ezt nektek is meg mutassa.Kívánom nektek,hogy minél előbb és akkor végre megnyugodhattok.Jó egészséget és türelmet nektek!
2013. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ!


Igen, nekünk is eszünkbe jutott, hogy nem e esett, mikor nem láttam esetleg, de szinte mindig együtt vagyunk, nem emlékszem ilyenre. :( persze, attól lehetett sajnos.


Febuár végén megyünk a Petőbe, addigra kaptam időpontot.

Első àtfogó vizsgálat lesz, játékos foglalkozás keretében, remélem nem találnak semmi bajt, és tudnak segíteni.


Szép napot kívánok!

2013. febr. 14. 16:33
 5/6 Nagy Pálné válasza:
Szia!Remélem nem lesz semmi komoly,de azért,ha elkezd menni,vagy meg csinálták a vizsgálatot akkor írd meg,hogy milyen volt!Tényleg érdekel,hogy mi lesz a picurkáddal.További szép napot!
2013. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Remélem, hogy minden rendben van és a gyereked szalad már. Írtam neked priviben üzenetet. Gondolom már nem aktuális...
2013. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!