Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos Kislányomnak púp...

2 hónapos Kislányomnak púp nőtt a feje tetején. Szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés
Pár napja vettük észre, hogy púpja nőtt. Nyomásra nem érzékeny, különösebben nem érdekli, én viszont nagyon aggódom. Sokszor elmászik a kiságyba és a rácsok mellől bányászom ki, beüthette? Félek elvinni orvoshoz, mert félek, hogy ilyen pici babának a röntgen ártana. Mi lehet szerintetek?
2013. jan. 31. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz! Ki ne találd, hogy az orvos, ha lát egy púpot, rögtön röntgenezni akarja.

Jó hogy nem attól félsz, hogy rögtön amputálják a fejét!

Ugyan semmi nagyobb gond nem lehet szerintem a gyerekkel, de ha ennyire aggódsz, akkor nagy felelőtlenség nem orvoshoz vinni azt a gyereket, hanem inkább igazolatlan eredetű netes tanácsokra hallgatni.

Minap kérdezte valaki egy fórumban, hogy csúnyán megégette a kezét, mit csináljon gyorsan (!?), jött is az okos válasz, hogy szórja be liszttel! Remélem megtette, az ambulancián pedig még mindig takarítják az okosnak!

2013. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A gyerekorvoshoz vidd el minél előbb, ő majd eligazít, merre tovább (ha kell menni tovább). Ha csak beütötte, akkor begyógyul.

Inkább koponyaultrahangra küldené ezzel szerintem, de amúgy röntgenre is szoktak küldeni kicsiket, ha szükség van rá.


Rácsvédőt tegyél a kiságyba!

2013. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
reggel mindenképp elviszem, csak addigi nyugtatásnak gondoltam, h megkérdezem itt is. amúgy van rácsvédőnk, de ha tartogatja a fejét és hirtelen leejti, szerintem azon keresztül is be tudja ütni.
2013. jan. 31. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
#1 válaszoló vagyok! Bocsi a szókimondó írásomért, de komolyan nem értem, hogy este 9-kor leülsz a gép elé, hogy megnyugtassanak (mert már nagyon izgulsz), amikor a probléma már PÁR NAPOS!
2013. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugye nem a kutacsán van a púp?
2013. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutacsánál van a púp azonnal orvoshoz kell vinni! Az a magas agyi nyomás miatt is lehet ami pl. az agyhártyagyulladás egyik tünete, de más veszélyes dolog is állhat mögötte!
2013. jan. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem mertem leírni, hogy agynyomás miatt lehet... de erre gondoltam...

kérdező, majd írd meg, mit mondott a doki, remélem tényleg csak kicsit beütötte.

Második voltam.

2013. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A púp nem a kutacsánál van, nagy felelőtlenség lenne tőlem, ha ott lenne és én itt írogatnék. A doki megállapította, h szülés miatti deformitás és teljesen normális. Nem bíztam benn, elvittem másikhoz, aki szintén ezt mondta. Azóta is van egy kis púpunk, de nem kóros és múlandó.
2013. febr. 10. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!