Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sokat várok a 9 hónaposomt...

Túl sokat várok a 9 hónaposomtól evés terén? Mi engedhető meg, mi életkori sajátosság?

Figyelt kérdés

Hónapok óta megy a hozzátáplálás, jelenleg 3 étkezés kanalas. Ami nagyon zavar, hogy bár szépen eszik (nem is válogat) sokszor "renitenskedik", ráharap a kanálra és tartja, nem engedi ki a szájából, meg akarja fogni a kanalat vagy a tálba belenyúlni, kifolyatja a szájából az ételt vagy kiberregi (nem azért, mert nem akarja megenni, poénból). Ha ilyenkor abbahagyom az etetést, akkor fel van háborodva, de utána nem folytatja, hanem szorít vagy folyat.


Ezekből melyik normális, életkornak megfelelő viselkedés?

Kevésbé leszek ingerült és ideges, ha tudom, hogy ez hamarosan elmúlik...


2013. jan. 31. 21:07
 1/10 gabriella83 ***** válasza:
az en 9 hosom is kiberregi neha, ceklanal jo poen... amugy szerintem kicsi meg, hagy renitenskedjen.
2013. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztosan elmúlik, bár nem tudom mikor.

Lányom ilyet soha nem csinált, de ő nagyon jó étvágyú baba volt, és alig várta, hogy nyelje a hamit. :)

Szóval ne belőle induljunk ki.


Unokahúgom amúgy hasonlókat csinált. Most 17 hónapos és már tök normálisan eszik több hónapja. De pontosan nem tudom mennyi ideig volt olyan.

2013. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám 10 hónapos. Ugyanez van nálunk is kivéve a kanálra harapást unta már meg. szerintem ez a fogzás miatt volt. (most 11 foga van.) Én már olyanokat csinálok, hogy bekapcsolom neki a telefonon a zenét. Félkézzel bábozok vagy valami ujjat adok a kezébe a konyhai eszközeim közül. Amivel kárt nem tesz magában. Mert le kell valami mással is kötnöm mert az evés önnmagában nem köti le. Azt imádom a legjobban mikor tele a szája és az egészet rám fujja. A vízpermet a kedvencem még. A multkor hajat is kelett mossak ebéd után. Már én is rettenetesen unom.

2013. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A fiam is jó evő amúgy, mindent megeszik és sokat.

Nem vagyok tisztaságmániás, de azt nem bírom, amikor folyik a kaja és belemászik és szétkeni magán...

2013. jan. 31. 21:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális amit csinál. Szeretne ő is részt venni az étkezésben. Adj a kezébe egy másik kanalat, az kicsit leköti. Esetleg adj neki nagyobb teret, hogy ismerkedjen az ételek állagával. Nálunk az is bevált, hogy kézbe kapható ételeket kapott, és közben etettem.

Legvégül pedig készülj fel lelkileg, hogy ez az időszak eltart egy darabig, és minél inkább érzi, hogy ez téged feszélyez, annál inkább megtisztel majd ezzel a viselkedéssel. Még sok idő, míg megjön az igénye, hogy szépen egyen.

2013. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Telejsen normális.


èn ilyenkor inkább kezembe fogtam a tányért, és messziröl etettem, ha már csak játszott vel akkor elpakoltam az ételt.

èn nem adtam kezébe játékot, és nem is kötöttem le mással, mert nem akartam hogy egy mesét kelljen késöbb mesélni minden falatnál.

2013. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Például milyen kézbe kapható ételeket?


Amúgy ma engedtem, hogy fogdossa és szétnyomja a banánt, amíg harapdálta.

2013. jan. 31. 21:20
 8/10 A kérdező kommentje:

Messziről etetem, csak néha sasszem és lecsap. :)


Ma pl játszott és leraktam a kaját, akkor meg üvöltött. Utána meg megint nem evett, akkor végleg abbahagytuk.

Mikor mi vacsiztunk, meg tömhettem kölesgolyóval.


Hm. Lehet, hogy ha a kezében kölesgolyó lenne, nem nyúlkálna.

2013. jan. 31. 21:24
 9/10 xStefix ***** válasza:

Egyetek együtt legalább egyszer egy nap, az evés társasági élmény is, nemcsak "kötelesség".

A BLW-ről itt olvashatsz:

[link]

2013. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jajj!! Etetés. Ugyanezt műveli a 8 hónaposom, nálunk is csak a kanál ráharapást nem csinálja.

Gondoltam hagyom, had csinálja amit akar, élvezze az evést: belenyúl a kajába, utána meg egyből tök álmos lesz és beledörzsöli a főzeléket a szemébe. De ha nem hagyom, hogy nyúlkáljon, akkor meg nem eszik. Nincs olyan játék, ami az evésnél leköti, csak a tányér tartalma érdekli, imád benne tapicskolni.

Ha a kanállal végre betalálok a szájába, akkor nagy mosolyok közepette berreg egyet.

Ha nem kér többet, akkor meg nem jelzi, hanem beveszi a szájába és folyatja ki.

2013. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!