Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tracy Hogg : A suttogo titkai,...

Tracy Hogg : A suttogo titkai, van itt olyan anyuka aki olvasta ezt a konyvet, alkalmazta a benne foglaltakat es mukodott is? (van egy ket dolog ami nem vilagos)

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi nem vilagos?
2013. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pl altatasnal irja hogy ujszulottet napkozben nem zabad aludni hagyni.. Csak hsro orankent egy orat.. Ezt elso gyerekes anyaketnehezen tudom elkepzelni.. Hogy mit csinal akkor abbam a harom ebrentoltott oraban a csecsemo?
2013. febr. 2. 11:04
 3/14 A kérdező kommentje:

Amikor mindenkitol azt hallom kozben hogy a... Az elso x idpben csak eszik es alszik... Akkor most hogyis van ez?...

(40 hkm)

2013. febr. 2. 11:06
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy hülyeség. Csak kínozza a kisbabákat. Többen is kipróbálták az ismerőseim közül., de nem vált be nekik. Nekem elég volt elolvasni, hogy eszembe se jusson alkalmazni.
2013. febr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hehe... Jolvan 4-es ez is egy velemeny. Dehogy is akarom kinozni.. Ha nem mukodi hat nem mukodik.. Valahogy ugy is lesz..
2013. febr. 2. 11:32
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Pszichológusként annyit mondok neked, hogy tegyél az ösztöneid szerint, semmilyen tréninget ne alkalmazz direktbe. MInden baba más, a tiédet csak te ismered igazán, nincsenek egyen módszerek! A fent említett könyvet egyébként a szakma nem szereti.
2013. febr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Olvastam, de csak érdekességképpen. Egy csomó minden magától értetődő ami benne van, mást pedig egész egyszerűen nem tartottam jónak benne, vagy "tudományosodó",de amúgy megalapozatlan dolognak tűnt.

De kérdezz,hátha tudok segíteni, mi nem tiszta?

2013. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ja, bocsi, már írtad, mindjárt elolvasom. :)
2013. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én eleve az alvásába nem zavarnék bele, főleg ilyen kicsi korban.

A másik meg, hogy meg fogod figyelni, hogy amit a könyv ír javaslatként, kb. úgy is fog viselkedni a baba, anékül, hogy te igazítanád a napirendjét. Biztos lesz eltérés is, de annak mindig van oka, nem szabad beleavatkozni, szerintem

2013. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 frászkarikaborsó ***** válasza:

Én is olvastam, és én sem tartom szentírásnak. Sőt. Van benne 1-2 jó ötlet, de pont az alvásról amit ír az szerintem brutál hülyeség. Nekem már 3 hós a kisfiam és kb 2 hós kora óta alszik el a kiságyban magától, mert előtte annyira hasfájós volt hogy sokszor csak rajtam aludt el vagy ölben, a kiságy egy kínszenvedés volt. Érdekes amióta enyhült a hasfájása, mindenféle tréning nélkül elalszik már a kiságyban.


Egyébként Tracy is írja hogy a leírtakat nem szó szerint kell alkalmazni, és azt is írja hogy életkor függvényében más-más az alvásigény, ő inkább arra helyezi a hangsúlyt hogy evés után ébrenlét jöjjön, utána alvás és utána evés. Ez így persze szép és jó, de mégis mit teszel ha a baba felébred és még nem éhes de már aludni se akar? Na akkor borul az elmélet... Meg egyébként is van akinek pont a fordított sorrend válik be, nagyon babafüggő hogy kinek melyik működik és miért. Szerintem ebből az egészből annyit érdemes megfontolni hogy célszerű valamilyen állandóságra törekedni a sorrend tekintetében, de az hogy 2 vagy 3 óránként eszik, mindegy. És bizony vannak időszakok (növekedési ugrás pl.) amikor 1-2 óránként fog enni kérni. És van amikor fél órát akar cicizni, van amikor meg egy egészet. Egy baba nem óramű, mint ahogy semelyik ember nem az...

2013. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!