Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kislányommal Németor...

3 hónapos kislányommal Németországba mennénk. Kell-e neki útlevél?

Figyelt kérdés
A doktornőtől még nem kérdeztem meg, hogy ilyen hosszú útra vihetem-e a 3 hónapos kislányom, de ha mehetünk akkor kell neki útlevél?
2008. jún. 4. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell, mert neki semmilyen hivatalos okmánya még nincsen. Az önkormányzatnál kell intézni, és mindkét szülő kell a papírmunkához, legalábbis tavaly még így volt.

A legnagyobb fiammal 3 hónaposan Angliából hazarepültünk látogatóba, úgyhogy ha egészséges akkor szerintem lehet vele utazni.

2008. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont úgy tudom, hogy útlevél kell, mivel neki semmilyen más hivatalos okmánya, személyi igazolványa nincs. Az útlevél igényléséhez úgy tudom, mindkét szülőnek ott kell lennie. Érdemes rákérdezni az okmányirodában, hogy mi a teendő, ott biztos tudják. Sok mindent neten is el lehet intézni, nem tudom, ezt is lehet-e, de nézzétek meg.
2008. jún. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kell útlevél a picinek. Az okmányirodában együttesen kell jelenlennie a két szülőnek személyi igazolványostul, és kell a pici születési anyakönyvi kivonata. Ha jól emlékszem normál esetben 1500 Ft az illeték, sürgősségi esetben (5 munkanapon belül kész) pedig 3000Ft. Korábban okmányirodában dolgoztam...
2008. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
igen mi is most csináltattunk a nyolc hetes kislányunknak. Mindkét szülő, anyakönyvi kivonat, 1500ft, két évig érvényes
2008. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
68%
lol...hogy kéne?? 130-cal áthajtassz az autópályán a határon, nincs semmi ellenőrzés...nem rég voltam autóval norvégiában, átmentem szlovákián, csehországon, németországon, dánián és svédországon és sehol nem volt ellenőrzés, még a svéd-norvég határon sem, pedig norvégia nem eu!
2008. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!