Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jártok a babával tanácsadásra?

Jártok a babával tanácsadásra?

Figyelt kérdés
6 hós koráig gyakran találkoztam az orvossal, oltások miatt, védőnő is jött..Még talán 7 hósan is volt egy nem kötelező oltása...De utána nem vittem, aztán jött a védőnő pár jó mva, hogy menjek, mert már rég látta az orvos! De minek?? Ha nincs kérdésem, és minden rendben?A súlygyarapodás úgy is lelassul, azt sem kell havonta nézegetni...
2013. febr. 4. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
1 éves korig kötelező havonta elvinni a gyereket.
2013. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig havonta kötelező? Nem is tudtam.

Én járok "tanácsadásra" minden hónapban, mert én mindig lemázsáltatom a gyerekem :)

Ha van kérdésem, akkor azokat felteszem.

A doki meg sajnos sokat látja (bár már nem voltunk 1,5 hónapja, kopp-kopp), mert a nagy mindent hazahurcolász az oviból.

Szóval én sem vinném csak mert vinni "szokás", ha nincs baja. Én kizárólag a méreckedés miatt viszem.

2013. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi szoktuk vinni, pedig már 1 éves a lányom.

Eddig az oltások miatt, aztán pedig, h megnézze, minden rendben van e. Én így voltam nyugodtabb, h a doki is rábólintott, hogy minden oké, jól gyarapszik, mozgásfejlődése is rendben van. 1 szer csinált csipővizsgálatot is mikor már idősebb volt. Meg amúgy mi direkt kértünk hasi és feji uh-ra beutalót, ami ugyancsak nem lett volna kötelező, de a-tól z-ig át lett vizsgálva... most pl majd egy agyhártyagyulladás elleni oltás miatt visszük a dokihoz, ami szintén nem kötelező, de tanácsolta(ák)...

Nekünk ő amúgyis fogadott doki, tehát respect, mert babánk nem betegeskedik (kopp kopp) minekután megfogadom a tanácsait, javaslatait.

2013. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy kötelező!!! Az első időszakban fontos, hogy lássanak benneteket sűrűbben, aztán már elég ritkábban.
2013. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig a védőnőnek kötelező látni a gyereket havonta és nem fordítva


ha te nem viszed nem lesz bajod

max a védőnőnek ha nem azt csinálja ami a dolga lenne


am 7 hónaposan h elkezd mászni kúszni forogni mozogni teljesen természetes h lecsökken a gyarapodás sőt meg is állhat 1-2 hónapra

ha a súlya nem is de minden másban fejlődik akkor nincs gond


orvosnak legközelebb az 1 éves kontrollon kell látnia

vagy ha beteg :-)


spec én lemondtam a védőnői szolgálatot a 2ik gyereknél és a 3iknál is ezt tettem

2013. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

kérdés h nálatok hogy van

nálunk külön vagy a tanácsadás

és ha olyan kedvem volt levittem és lemértem a gyereket de ezért nem kértem időpontot

a tanácsadáson mindig van egy kedves idősebb védőnő akinek ez a dolga h fogadja az anyukákat leméricskélni a gyerekeket megkérdezni és beírni az adatokat a kartonra irányítani a "forgalmat" :-)))

2013. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a védőnőhöz vittem el havonta 1× a lányunkat, de legtöbbször ő jött ki házhoz, hogy megnézze hogyan is állunk. Valamint érdekelte az otthoni körülmények.

Nyilván, ha újszülöttként nem oroszlánok között tartom, akkor ez nem fog X hónapos korára megváltozni, de pl. sok mindenben tudott segíteni, tanácsot adni.

Ilyen pl. a játék ötletek, hogy mire érdemes beruháznunk. És mindig a legolcsóbb játékokat mondta, tehát neki ebből egy cent jutalma sem származott.

Nem kellett sosem kapkodni, 1 órát mindig kint volt. Játszott a lányunkkal és felmérte, hogy miket tud. Adott tanácsot, hogy hogyan fejlesszem, ha épp szükséges volt.


Az orvost csak az oltásoknál láttam. Akkor írattam vele egy rakat receptet (tápszer, fürdető, D vitamin, etc), majd el is búcsúztunk.

1,5 év alatt a lányom 1× volt beteg, de a doki akkor is tudta, hogy hogy hívják. Reflexből mondta a nevét és minden előzményi dolgokat vele kapcsolatba. Pedig nem csak mi járunk hozzá, hanem a fél lakótelep..

Mindig válaszolt, adott ő is tanácsokat.

2013. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szerencsések vagytok a védőnővel akkor, az enyém a 6 hós státuszt sem töltötte ki, mert elfelejtette...és mikor szóvá tettem, közölte, hogy most már mindegy...Alig látom...Felvilágosítást sem kaptam, hogy kötelező lenne vinnem, mint ahogy azt itt állítják...
2013. febr. 4. 15:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Három gyermekem van. Az első perctől ugyanaz a védőnőm, már 14 éve.

Amikor a gyerekekkel hazaértünk a kórházból, 24 órán belül itt volt.

2 hetes kortól jártunk tanácsadásra, havonta két alkalommal a gyerek 1 éves koráig.

Utána már csak az éves státuszvizsgálatok.

Azokon a szerdákon, amikor nem volt épp tanácsadás, mindig bejött hozzánk látogatni, hogy vagyunk, van-e valami gond, probléma.

2013. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Most komolyan hetente igényelted a találást? 3 gyerekkel ?

hááát

2013. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!