Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi, ujjszopás, "csicsikendő"...

Cumi, ujjszopás, "csicsikendő" vagy semmi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy újságcikk megírásához kellene nekem a segítségetek. Érdekelne, hogy kinek mit fogadott el a gyermeke vigaszképpen. Ti alakítottátok ki a szokását, vagy magától alakult ki? Szülés előtt volt-e elvetek, amit feladtatok a csend kedvéért? :) Köszi előre is!!!

2013. febr. 4. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az ujjàt,cicit,a takarojàt.de az ujja es a cici az elso.màs nem nagyon èrdekli.7 honapos a kislànyom.

o vàlasztotta igy,a cumit nem fogadta el.nem kelett semmilyen elvemet feladnom, egy àldott jo baba.

2013. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szülés előtt nem volt elvem, bár azt utálom, ha egy gyereknek állandóan lóg a szájából a cumi, így ezt szerettem volna elkerülni.

1. gyerekem 2 hósan kezdte az ujját szopni, 3,5 évesen magától leszokott róla. Nem szopta állandóan, csak ha álmos volt. Ehhez van egy morzsikendő is, ez még megvan, ezzel alszik (4 éves).

2. gyerekem 2-6 hóig az ujját szopta, azóta semmi, minden nélkül alszik (27 hós).

3. gyerekem cumizott kemény 1 hónapos koráig, azóta semmi, bár ebből még bármi lehet, mert ő még csak 3 hós.

2013. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
"Csicsikendőt" (én szundikendőnek hívom) kapott, nem érdekelte. Az ujját nem szopta sosem. 1 éves kora óta cumival alszik el, de máskor nem kell Neki. 2,5 éves.
2013. febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

En bevallom, hogy a csend kedveert a cumihoz szerettem volna folyamodni de a kisfiam nem fogadta el. Egyfolytaban a cicin logott meg jollakottan is es keservesen sirt, ha megovntam tolle, faradt voltam, elegem volt... Igy vettem neki cumit, hogy majd ez megoldja a helyzetet de tobbedik probalkozasra is kikopte. Probaltam meg ketfajta masik markat de siertelenul. Viszont kb. 5-6 hetes lehetett amikor ratalat az ujjara es azota azt szopizza pedig mar 3 eves lesz par nap mulva. Elalvashoz vagy, ha valami nagy izgalom eri, megijed stb. akkor bekapja az ujjat es nyugtatja magat. Csicsikendo vagy pluss allatkak nem erdekeltek soha.

Szules elott nem voltak elveim mivel rengeteg babas barat vett korul es mindenki mas tanaccsal latott el mert mindenkinel mas jott be. A cumisok elpanaszoltak, hogy jaj de nem jo mert ejszaka ebred a gyerek mert kiesik a cumi es emiatt otszor kelnek stb. es ha tudom akkor meg ne probaljam. Az ujjszopasnal meg azzal ijesztegettek, hogy elnyomja mag a fogait meg nehez leszoktatni ellenben a cumival amit csak el lehet venni stb. Tehat kaptam hideget es meleget igy ugy dontottem, hogy ezen a teren csak haladunk az arral es meglatjuk hova lyukadunk ki. Ujjszopas lett belolle. :)

2013. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
magától.. semmit se érdemes "adni" neki, ő választja ki magának, hogy mi lesz az a tárgy.. nálunk kispárna volt ujjszopással kombinálva. az istennek nem tudtam leszoktatni róla. végül fogszabályzó kellett neki.
2013. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon cumiellenes vagyok, de kisfiam igényli, így az van neki. Az ujját nem szopja, max. csak játékból, nincs nála lelki háttere. Csicsikendője (nálunk csücsünek hívják) nincs, néha van, hogy textilpelenkával alszik, de sokszor eszébe sem jut, nem ragaszkodik hozzá. A cumi a favorit, de hiába van több fajta, abból is csak 1-et hajlandó elfogadni.

Sok sikert a cikkhez!

2013. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 frászkarikaborsó ***** válasza:

3 hetes korától nagyon sokat fájt a hasa, nehezen lehetett megnyugtatni, cumit kapott, bár korábban cumi-ellenes voltam. Nem a csend miatt adtam hanem mert szenvedett és gondoltam ez hátha könnyít rajta. Elfogadta és tényleg javult vele a helyzet. Szerencsére a hasfájós korszak elmúltával az ébrenléti időszakokra már nem igényli, elalváshoz is leginkább azért adom mert hason alszik és ha nem tömöm be a száját cumival, akkor nyáltócsát ereszt maga köré és abban nem lehet kellemes aludni :) babakocsizáshoz is ugyanezért, mert ha nem adom akkor nyalogatja a takaróját.

Az ujjszopásra ő még nem jött rá (3 hós), a szundikendőt én nem tartom biztonságosnak és higiénikusnak, így marad a cumi.

2013. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1 éves a kisfiam, 2 hetes korában kapott cumit mert nagyon hasfájos volt és ez megnyugtatta,de azóta is csak elalváshoz használja.Én nem szerettem volna semmilyen más tárgyhoz hozzászoktatni.
2013. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kisbabám 6 hónapos, nagyon nehezen aludt el pár hetes korában , szinte csak szoptatás közben. tudtam, hogy őt az nyugtatja meg, ha szopizik, de azt is tudtam, hogy nem csinálhatom örökkévalóságig, hogy amikor aludni szeretne megszoptatom (ami már igazából csak komfort szopi volt), ezért mindig megpróbáltam a cumit, de nagyon nem akarta, mert öklendezett tőle. Végül is megnyugtató volt, hogy neki nem az kell. Aztán egyszer egy "cseresznye" cumit adtam neki és abban a pillanatban megnyugodott és elaludt. a világ legrondább cumija bejött neki. Nekem nem az a célom, hogy elhallgattassam, hanem hogy megnyugodjon és ez megnyugtatja. Aki meg azt mondja, hogy milyen szörnyű szülő vagyok, mert ezzel befogom a száját, az vagy nagyon szerencsés és valamit nagyon jól csinál vagy nincs gyereke. Ha a kérdésre válaszolok, akkor úgy néz ki, ezt én alakítottam ki, mert tényleg nagyon szopis volt és kellett valami alternatív megoldás. a másik kérdésre válaszolva pedig,nem szeretek elveket, véleményeket kialakítani olyan helyzet előtt, amit még nem ismerek. Első babás vagyok, de ha a másodikat várnám, akkor sem mondanám, hogy ezt így meg így fogom csinálni, mert minden baba más, úgyis vele együtt alakítjuk a dolgokat.
2013. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok és azt elfelejtettem, hogy ő is hasfájós volt.
2013. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!