Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes baba hirtelen megválto...

Cicahopp kérdése:

7 hetes baba hirtelen megváltozott, többet sír (kezembe is ha felveszem ), nem néz a szemembe, másnál jobban megvan mint nálam . Miért?

Figyelt kérdés
Eddig minden rendben volt , remekül fejlődik ,nagyon anyás volt imádom , egész napom az övé játszok(követi szépen már a tárgyakat a szemével , gügyörészik ), ölelgetem , ha álmos helyecskéjén is elalszik egyedül de mellettem is ,nagyon ügyes baba volt eddig ,de most mint akit elvágtak . Ha felveszem arra is elkezd üvölteni mint aki utál ha addig nyugodt volt akkor is ... nah meg minden másra is üvölt (nem hasfájós )

2013. febr. 4. 19:29
 1/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
7 hetesen még nem utál, ilyenkor még az se esett le neki hogy ti ketten nem egy személy vagytok. Gondolj bele, a fejlettségnek azon a fokán ahol még a saját kezét sem ismeri fel és tudja szabályozni, hogy utálhatna már?? Ha üvölt annak valami oka van, általában hasfájás, de lehet fülfájás, vagy esetleg izomgyengeség miatt nem minden póz kényelmes neki. Próbálgasd hogy mire nem üvölt, és következtess.. rá fogsz szerintem jönni, csak nyugodj meg és higgadtan gondold végig az üvöltés körülményeit.
2013. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
lehet pl olyan banális a megoldás hogy neked hideg a kezed.
2013. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Honnan veszed hogy nem hasfájós?Általában minden baba egy kicsit az.

Azért próbáld tornáztatni, simogasd sokat.

Biztos hogy nem utál, nyugodj meg!

Én minden esetre beszélnék a gyerekorvossal, vagy a védőnővel, mert azért tudnak hasznos tanácsot adni ha nem elvetemültek.

2013. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy időben én is úgy jártam mint te, hogy másnál jobban elvolt a baba mint nálam, rám sem nézett és egy kicsit én is azt hittem, hogy "utál". De ő előtte is nagyon sírós, nehéz eset volt.

Választ én sem tudok, de láthatod, hogy ezzel más is így van + biztosan nem utál :)

2013. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, ha ez megnyugtat és most vagyok igy az öt hónapos kisfiammal. Mindenkinek mosolyog csak nekem nem, mindenkitől elfogadja a kanalas ételt csak tőlem nem. Nálam mindig sir, eddig nagyon jól elvoltunk, de most... Azzal az egyel nyugtatom magam h nem tart örökké, ez egy ilyen időszak. de a te babád még nagyon pici utálni nem tud, ahogy az enyém se, ölelgesd, simogasd amennyit csak tudod, hétről hétre változnak. az egyik válaszolónak igaza van, egy ilyen pici baba csak akkor sir ha valami kell neki (éhes, szomjas, teli a pelus, hasa fáj stb...)
2013. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehetséges, hogy a te fellépésed korlátozóbb, erőszakosabb, nem hagysz önállóságot annyira a gyereknek. Bármily meglepő, valamilyen szintű önállósága már az újszülöttnek is van, hiszen a gondolatait egyedül fejleszti. Ez pedig csak egyre jobban jellemző.


Ha valamiért megváltozott a viselkedése, az feltehetőleg egy helyes, logikus és tudatos reakció a környezetre. Ilyenkor a viselkedés NEM ROSSZ, akkor sem, ha hozzád vágja a kanalat. Nem a viselkedéssel van baj, hiszen az egy természetes, tökéletes reakció. A szülők ilyenkor általában azt a hibát követik el, hogy jutalmazással vagy büntetéssel próbálják a viselkedést megváltoztatni, de ez csak rövid távon válik be, hiszen az okokat nem szünteti meg, a probléma nem oldódik meg, csak kényszer alatt cselekszik a gyerek. Később ez felnőttkorban szenvedést, függőséget okoz.


Tehát ilyenkor nem arra kell a hangsúlyt helyezni, hogy mit csinál a gyerek (pl. pánikolni, hogy úristen, utál), hanem arra érdemes valahogy rájönni (ötletszerű vizsgálódás, megfigyelés alapján), hogy mi lehet az oka a viselkedésnek, és azt kell megoldani. Már persze, ha egyáltalán ez probléma. Az, ha valakivel szemben ellenségesen viselkedik a gyerek, az lehetséges, hogy nem probléma, hanem ösztönös védekezés. Habár, ez inkább akkor fordulhat elő, ha valamilyen drasztikus esemény váltotta ki a megváltozását. A bizalom ugyanis fokozatosan épül szülő és gyermek között, és ha már valamilyen szinten kiépült, akkor apróságok nem fogják lerombolni teljesen, legfeljebb csak visszavetik egy kicsit a bizalom fejlődését. Ha a bizalom gyökeresen változik meg, az csak valamilyen drasztikus, megrázó élmény hatására lehet. Meg persze az is előfordulhat, hogy valami teljesen más dolog áll a háttérben.

2014. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!