Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS, vigyem dokihoz, vagy...

SOS, vigyem dokihoz, vagy kúráljam itthon? Kisfiam 20 hónapos, férjem tegnap amikor hazajött a munkahelyéről magas láza volt,39 fok, tartós is maradt, egész éjjel gyógyszer, borogatás stb,38-ra lejjebb ment.

Figyelt kérdés
Reggelre viszont a fiam is belázasodott.38 fokos láza lett, adtam neki nurofnet, levitte, most jól van, de kicsit tanácstalan vagyok, hogy elvigyem dokihoz vagy ne, mi van ha esetleg megint belázasodik.
2013. febr. 5. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Vigyed dokihoz! Ha lázas, lássa doki! Addig is, ha újra belázasodik, adj neki Panadolt vagy kúpot. Egyébként lázat 38,5-től csillapítunk! Addig a szervezet dolgozzon csak. A két gyógyszer beadása között teljen el minimum 4 óra! Közötte hűtőfürdő, borogatás.
2013. febr. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvos!!!
2013. febr. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most mi is így vagyunk. Tegnap én voltam orvosnál, egész hétvégén lázas voltam, influenza. Tegnap estére már a férjem és a kislányunk is, ma őt visszük az orvoshoz. Mondta is, hogy valószínűleg el fogja kapni, a múlt heti változékony idő kedvezett az influenza terjedéséhez.

Menjetek orvoshoz és gyógyulást!

2013. febr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

èn ilyenkor még nem viszem le. De te vagy az anyja te döntsed el.


Èn akkor viszem le, ha 3 napnál hosszabb idejig tart a 38,5 feletti hömérséklet.(vagy is leviszi pár órára a gyógyszer de utánna vissza megy) Ha nagyon nyügös lenne, vagy is sokat sírna. Ha erösen köhög miközben lázas. Vagy a köhögés 3 napja már tart. Nálunk a doki 2 dologot ad csak ha nincs 3 napnál tovább tartó láz. orcseppet, ezt ajánlja akkor is ha nyitott de folyik az orr. és ha kicsit köhécsel akkor köptetöt.

Antibiotikumot csak akkor ad ha biztosan bakteriális a betegség, és ahhoz láz is kell.

2013. febr. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Felhívom a dokit.
2013. febr. 5. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!