Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babák anyukái!...

Anyatejes babák anyukái! Ekcémás babánál miket iktattatok ki az étrendetekből?

Figyelt kérdés
Csúnya ekcémája van a 3.5 hós babámnak. Már nem merek semmit enni. El vagyok keseredve.

2013. febr. 5. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az ekcéma nem a táplálkozásodtól van (habár lehet valamennyire befolyásolja de annyira nem).

Hanem a fürdetéstöl a víztöl.


Most mondok valamit amire dobsz egy hátast.

Ne mosdasd csak hetente 1x. Krémezd nagyon könnyü krémmel napi 3x. Ha nagyon csúnya akkor csak is a popót és az arcot töröld át sima vizes rongygyal, de ahol száraz a böre ott egyáltalán ne érje víz egy hétig. Mivel azért heit 1x hajat is kell mosni, meg akkor nem árt átmosni, akkor fürdesd meg de gyorsan. és megint egy hétig csak a popóját és arcát mosd neki. Ha ezt betartod, akkor amásodik hét végére elmúlik vagy rendesen lecsökken az ekcéma. innetöl minden másnapi mosdással és rendszeres krémezéssel fenttarthatod a normál bört.


Az ekcéma oka a víz amiben kiázik a bör.

2013. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én babám már nem anyatejes, de anyatejes korában is ekcémás volt és sajnos most is újra fellángolt neki. Annyira durva volt az ekcémája (nem csak száraz, hanem gyulladt és viszketős), hogy csináltattunk nála táplálékallergia-tesztet is (vérből). Szerencsére nem gluténérzékeny és a tejre, tojásra is negatív lett a teszt. Így nem maradt más magyarázat a tüneteire, mint pl. a kontaktallergia, vagyis, hogy vmilyen mosóporra, fürdetőre reagál ilyen érzékenyen. Én a mosóporra gyanakszom, mert csak ott ekcémás, ahol a ruhájával érintkezik a bőre (arca, kézfeje, pelenkával fedett rész tiszta!). Úgyhogy lecseréltem minden ápoló- és tisztítószert: hipoallergén, folyékony mosószer (abból is kevés, és persze öblítő nélkül), fürdetés csak kétnaponta (nagyon kemény nálunk a víz), hidrofiles mosdatókrémmel, rendszeres hidratálás (parfümmentes zsírozó krémmel), stb. Ezeket persze lehet, h. eddig is tudtad, akkor bocsi:-) - csak azért írtam le, h. ne keseredj el, lehet, hogy egyáltalán nem is táplálék-eredetű ez a bőrprobléma!
2013. febr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ekcémák egy részét ebben a korban a tehéntejfehérje okoz, ami átkerül az anyatejbe. Így lehetőleg azt kerüld. Persze lehet más étel is, de leggyakrabban akkor is a tejfehérje "ül" ki a kicsik bőrére. Ha már érdes a bőre akkor érdemes csak a gyógyszertári fürdetőkrémet venni neki és íratni a háziorvossal testápolót.
2013. febr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Akkor nem mosom a kis fejét, csak hetente 1x. Akis fejbúbja ekcémás és már megy át az arcára is, csúnya száraz, piros. Biztos viszket neki, bár elég jókedvű baba.
2013. febr. 5. 08:06
 5/11 anonim ***** válasza:

az ekcéma a bőr allergiás gyulladásos reakciója valamire (sok esetben nem lehet megállapítani mire is)

és nem feltétlen az anya étrendje miatt


a víz vagyis a víz szárító hatása az ami ront rajta

nem fürdeni hanem egy gyors zuhany

lehetőleg ápoló testápoló használat

iktasd ki a vegyszereket az életéből (mosópor öblítő használj gyógyszertári krémeket (popsira testápolónak fürdetőnek stb...))

természetes anyagú ruhák használata


mivel kicsi az is jó megoldás ha csak 2naponta fürdeted


nekünk még annyi vált be h homeopátiás alkati szert kaptunk azzal aránylag szépen kordában tudom tartani


a nagylányom 11 éves születése óta ekcémás 2 évig anyatejes volt

nekem ezek váltak be nála zuhany után testápoló és szer

mosódióval mosok és öblítő helyett ecet illatosítani a ruhákat a szekrénybe tett illatosítóval

2013. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

egy pici kiegészítés :


a víz vagyis a víz szárító hatása az ami ront rajta és nem az okozója az ekcémának


és mutasd meg bőrgyógyásznak

2013. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Csütörtökre kaptunk időpontot a bőrgyógyászatra. Megyünk. Azt mondta a gyerekorvos hogy valami szteroidos krémet kap majd rá. Eddig nem olvastam róla jókat. Kenhetem vele a buksiját?

Most vettem shea vajat, meg kamilla krémet. Addig is...

2013. febr. 5. 09:33
 8/11 anonim ***** válasza:
A tejtermékeket kell kerülnöm, illetve babám vizébe szoktam tenni minden alkalommal frezyderm kamillás fürdetőt. Ez nem habzik, csak átmosom vele és nagyon jót tesz a bőrével. Utána testápoló (napi2x), így kordában lehet tartani.
2013. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ekcémát okozhat tejallergia is pl. én tejérzékeny vagyok és ekcémás kisgyerek koromtól. a babám tejfehérje érzékeny és nem eszek semmi tejterméket és így is van ekcémám, úgyhogy ezer dolog miatt lehet. sztem próbáld kerülni a tejterméket és fürdetés után kend be a babát fürdetőkenőccsel, mint egy testápolóval
2013. febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ :)!
2013. febr. 5. 10:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!