Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vettél használtan a babádnak?

Mit vettél használtan a babádnak?

Figyelt kérdés
És mit vettél meg újonnan, amit használtan is meg lehetett volna? Szerinted megéri használtan venni a cuccokat?
2013. febr. 5. 10:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Én semmit nem mertem használtan venni a kisfiamnak, amikor még kisbaba volt, de én amúgy is extra parázós anyuka voltam/vagyok :-) Lett volna lehetőség megvenni egy ismerős kisfiútól a ruháit, de finoman leráztam az illetőt. Biztosan lehet venni nagyon jó holmikat használtan is, pl babakocsi, játékok, ruhák, sok anyukától hallom, hogy vásárolnak ilyesmiket, de én nem. Minden jót!
2013. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Én szinte mindent használtan veszek vagy kapok. Egy pár dolog van csak, amiből újat veszek. Pl. ruhákat veszek újakat, de kapok használtan is. Kiságy, mellszívó, légzésfigyelő, bébiőr, pihenőszék, játszószőnyeg, kis kád mind használt lesz. Egyedül talán a babakocsit fogom újonnan megvenni, de ahhoz sem ragaszkodom, ha találok valami megfelelőt használtan. Újat veszek ágyneműből és textilpelusból. Én nem gondolom, hogy valami baja is lenne a babámnak, ha minden le van fertőtlenítve, takarítva, ki van mosva. Mindent megvehettem volna újonnan is, de feleslegesnek tartottam dupla annyit vagy még többet kiadni az új holmikért.
2013. febr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 frászkarikaborsó ***** válasza:
86%
szerintem megéri. Én nagyon sok ruhát vettem használtan, babakocsit, légzésfigyelőt, kiságyat. Újonnan vettem a cumisüvegeket meg a mellszívót, azt azért használtan nem akartam. A textilpelenkákat, lepedőket is újonnan vettem. Amit nem fogok használtan venni az az autósülés lesz, mert az minden balesetnél sérülhet úgy, hogy legközelebb már nem biztonságos viszont nem feltétlenül van ennek külső nyoma, és amit használtan veszek arról nem lehet tudni hogy élt-e már túl balesetet vagy sem.
2013. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Szia!Nekem még a pocimban van:)De mi a kiságyat a babakocsit a hordozot és még egy pár dolgot vagy ruhát kapunk sógornöméktöl mert nekik akkor már 2 éves lesz:)Tehát szinte minden használt lesz de ez akkora segitség!:)Te mire gondoltál?Vagy mit akarsz venni?
2013. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Megéri, és később ami nagyon megéri az a játékcsomagok netről.
2013. febr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
Semmit.Csak egy par jeteka volt hasznalt (azt is kapta ajandekba)Ket gyerekem van egy fiu egy.lany,14 Honap különbseg,de mindketten uj holmikat kaptak.kiveve apro hasznalati dolgok(kad,kisollo,bili stb)ezeket a kisebb örökölte a.nagyobbiktol.De pl babakocsi is uj kellett(testverbabakocsi),ruhakat csakis ujat kapnak mai napig.Minden honapba veszek egy öltözetet,illetve leárazaskor nagyobb méretekből többet is.Viszont a mi babaholmijainkat örökölni fogja a testverem.gyereke(nekik rossz az anyagi körulmeny)En.sem allok tul jol,de a gyereknek akkor.sem veszek hasznalt holmit.Jatekot mai napig hasznaltan is elfogadom.Lanyom ma mar 4 fiam 3 éves.
2013. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mi is sok mindent kapnánk (hordozót, babakocsit, rengeteg ruhát, játékokat) és igazából szeretem a jó fogásokat :D, és nem szívesen adnék ki dupla-tripla árat olyan holmiért, amit egy-két hónapig használunk maximum.

Ezért vagyok kíváncsi a tapasztalatokra, mi éri meg, mi nem, mire kell figyelni.

2013. febr. 5. 10:52
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Amikor született, szinte mindent használtan vettem. Bébiőr, légzésfigyelő akkor még nem volt divat, csak azok használták, akiknek a doki valami miatt indokolta.


Csak a babakádat meg a mellszívót (kézit) vettem újonnan, meg a textilpelókat a feje alá, büfiztetéshez.


Se egy kiságynak, se egy babakocsinak, se egy ágyneműnek nem lesz semmi baja, ha 1-2 gyereket kiszolgált ;).


Babaruhák szintén... sokat kaptam.. mindig volt 1-2 új tipegője, ezeket is kaptam... főleg dokihoz használtuk.


Volt egy ismerősöm, aki presztízskérdést csinált abból, hogy minden új legyen, és lenézte azokat, akik a bababiziben vásároltak. Kb a gyerek 3 hónapos koráig bírta anyagilag, utána találkoztam vele a bababiziben :P.

2013. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
8-as vagyok, ami kimaradt: később cipőket viszont mindig újat vettem! Se egy fertőzést nem akartam, se hogy ortopédiai problémája legyen más talpboltozat miatt.
2013. febr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%
Szinte mindent használtan vettem, de azért vigyázni kell, mert van olyan használt cucc ami több körben kerül vissza az aukciós oldalra és ezért nagyon lestrapált. Utóbbi miatt ruhát már nem veszek használtan, max turiban, ahol látom, hogy milyen. De az újszülött ruhákkal nem nagyon lehet befürödni, hiszen a kezdő méretet egy hónap alatt növik ki. Ha 10 gyereken átment, még mindig jó állapotú
2013. febr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!